Průvodce:Koleje (LF HK)

Z WikiSkript

V Hradci Králové jsou dvě koleje: kolej Na Kotli a Palachovy koleje.

Koleje Na Kotli[upravit | editovat zdroj]

Koleje jsou určené především pro studenty farmaceutické a lékařské fakulty, jsou zde ale ubytovaní i studenti z Univerzity Hradec Králové.

Bloky kolejí[upravit | editovat zdroj]

Koleje se skládají ze 4 bloků: A1-A4, kdy studenti lékařské fakulty jsou především na blocích A3 a A4.

Patro[upravit | editovat zdroj]

Na každém patře je cca 20 pokojů, které jsou většinou pro 2 studenty. Nachází se zde ale i pokoje pro 4 studenty a 1 pokoj pro studenty 3. Dále se na každém patře nachází pánské a dámské sociální zařízení (sprchy a toalety), kuchyňka (vybavená lednicí, vařičem a dřezem, je zde i žehlící prkno) a úklidovou místností.

Pokoje[upravit | editovat zdroj]

Každý pokoj je vybavený postelemi, stoly, židlemi, vestavěnými skříněmi, skříňkou na nádobí a sudé pokoje mají navíc ještě další malou skříňku. Ke každému pokoji patří 2 skříně na chodbě. Pokoj si můžete přestavět a dovybavit dle vlastní vůle, moc místa na další věci tam ale už není. Do všech pokojů je zavedený internet (zásuvkou) a na celých kolejích se lze připojit i na WiFi síť Eduroam.

Služby na kolejích[upravit | editovat zdroj]

Lze si zapůjčit od správce bloku žehličku, vysavač, 1x za 14 dní se mění ložní prádlo v suterénu příslušného bloku, je zde údržbář, na recepci se dají koupit bagety, nápoje, drobné slané i sladké potraviny, mezi bloky A3 a A4 je zatravněný prostor s posezením a grilem (klíče se za příznivého počasí dají zapůjčit na recepci). Na chodbě mezi bloky A2 a A3 jsou automaty na kávu a čaj, zmrzlinu a nápoje v PET lahvích.

Další místnosti[upravit | editovat zdroj]

Televizní místnosti: 2 na každém bloku vybavené lavičkami a kabelovou místností. Klíče se půjčují na recepci výměnou za kolejenku a zálohou 50 Kč, lze si je půjčit na 1 den.

Místnosti s pingpongovými stoly: na blocích A2-A4, s klíčemi je to stejné jako u televizních místností s tím rozdílem, že je musíte vrátit do 2 hodin.

Posilovna: její chod zajišťuje ASM, kde se také platí poplatek za její využívání. Jsou zde rotopedy, posilovací lavice, činky, žíněnka, karimatky a další stroje. Nachází se v prvním patře bloku A3.

Studentské centrum (ASM): je ve druhém patře bloku A4. Můžete si zde okopírovat či vytisknout materiály a svázat je, vypůjčit si klíče od mikroskopů, koupit tričko s logem ASM a UK… ASM dále zařizuje ples LFHK, pořádá výlety na Sněžku, organizuje některé medické akce v AC klubu, provozuje videoklub a posilovnu. Otevírací doba je mimo zkouškové od pondělí do čtvrtku od 15:00 do 21:00.

Studovny: jsou vybavené křesly a stoly, otevřené jsou nonstop.

Prádelna + sušárna: jsou v suterénu bloku A1. Klíče od prádelny se půjčují na recepci a poplatek je 10 Kč za půl hodiny. Klíče od sušárny jsou bez poplatku, klíče se také půjčují na recepci výměnou za kolejenku. Praček je celkem 5.

Počítačová místnost: na bloku A4 vedle centra ASM. Počítače jsou nové a je jich tu celkem 5. Klíče opět na recepci za kolejenku a zálohu 50 Kč.

Místnost s mikroskopy: využijí ji především prváci, kteří si mohou vypůjčit klíče a histologické preparáty na centru ASM, nebo jím pověřené osoby (o víkendu a ve zkouškovém) za symbolický poplatek 10 Kč a ISIC/kolejenku.

Videoklub: Nachází se na druhém patře bloku A3. Je vybavený videprojektorem, plátnem a novými pohodlnými pohovkami. Taktéž pod taktovkou ASM. Rezervační systém najdete zde.

Hudební místnost: nachází se na bloku A3, druhé patro naproti videoklubu. V místnosti najdete piáno, nové bubny, reproduktory s mixážním pultem a mikrofony. Zapůjčení místnosti s platnou kartičkou do hudební místnosti buďto na centru ASM nebo kolejní recepci. Kartičku si můžete obstarat v centru ASM.

Ubytovací kancelář: je v přízemí bloku A3, můžete zde platit kolejné, vyřešit problémy s pokojem (některé je nutné řešit přímo se správcovou bloku), přihlásit a odhlásit si ubytování. Je otevřené od pondělí do pátku od 6:30 do 10:30 a od 11:30 do 14:30.

Menza: vstup je z chodby mezi bloky A2 a A3, otevřená je od pondělí do čtvrtku vždy od 11:00 do 14:30 a v pátek od 11:00 do 14:00. Výběr je ze 4 jídel, přičemž 1 jídlo je vegetariánské. Cena obědu se odvíjí podle typu jídla (od 32 Kč do 40 Kč). Můžete si zde koupit saláty, zákusky, pití, sladkosti, bagety, pečivo atd.

ATP klub (bar): mezi bloky A3 a A4 v prostorách bývalé pivnice. Je to nově otevřený klub především pro studenty farmacie a medicíny. Budou zde i speciální tématicky zaměřené večery.

Doktor + zubař: v přízemí bloku A2. Nepotřebujete vlastní zdravotnickou dokumentaci, založí vám novou přechodnou kartu.

Dopravní spojení[upravit | editovat zdroj]

Nejbližší zastávky: Hotel Garni, Na kotli a VŠ koleje

  • Směr fakulta: č. 2, 18, 27: Hotel Garni → Magistrát města
  • Směr nemocnice: č. 1, 28: Hotel Garni → Fakultní nemocnice; č. 8: VŠ koleje → Fakultní nemocnice
  • Směr nádraží: č. 1, 2, 28: Hotel Garni → Hlavní nádraží; č. 8: VŠ koleje → Hlavní nádraží


Koleje Jana Palacha[upravit | editovat zdroj]

Kolej je složená z devíti vchodů A-CH, kdy každý má 8 pater. Na kolejích jsou ubytovánií především studenti Univerzity Hradec Králové, z UK jsou zde hlavně studenti prvních ročníků a zahraniční studenti (vchody H a CH).

Byty[upravit | editovat zdroj]

Na každkém patře jsou 3 byty. Dva byty jsou pro 6 studentů (2 pokoje po třech) a jeden je pro 4 studenty (2 pokoje pro 2 studenty). V bytě je dále kuchyňka, oddělená toaleta a koupelna, chodba a některé mají balkon. Vybavením kuchyně je vařič, dřez, lednice, pracovní linka a jídelní stůl se židlemi. Pokoje jsou vybavené postelemi, stoly, židlemi, lampičkami a skříní.

Další místnosti[upravit | editovat zdroj]

Televizní místnost: klíče se dají půjčit na recepci výměnou za kolejenku a zálohu 50 Kč.

Prádelna se sušárnou: viz kolej Na Kotli.

Recepce: jsou 2, jedna pro UHK (lze si koupit bagety) a druhá pro UK (zde se půjčují klíče).

Dopravní spojení[upravit | editovat zdroj]

Nejbližší zastávky: Palachova a Velkopopovická

  • Směr fakulta: č. 18, 23, 27: Palachova → Magistrát města
  • Směr nemocnice: č. 23, 24, 28: Palachova → Fakultní nemocnice
  • Směr nádraží: č. 24, 28: Palachova → Hlavní nádraží