Průvodce:Lékařská chemie (LF UPOL)

Z WikiSkript

Lékařská chemie
LCH/VCA11
Garant Prof. Mgr. Martin Modrianský, Ph.D.
Kredity 7
Web Sylabus
Počet hodin 60
Způsob výuky přednášky, cvičení
Absence maximálně 10 %
Způsob ukončení zkouškový test


Forma výuky je ve formě přednášek a cvičení.

Přednášky[upravit | editovat zdroj]

Jsou nepovinné, doporučujeme chodit na přednášky pana profesora Modrianského. Je docela dobré si dopisovat přímo do skripta (viz. studijní materiály), tisknout si každou přednášku je docela zbytečné, protože většinou to samé je napsané ve skriptu.

Cvičení[upravit | editovat zdroj]

Cvičení probíhá jednou za dva týdny a na každém se píše průběžný test z příkladů (většinou se jedná o podobně příklady ze skript, viz materiály). Vůbec se není čeho bát, jsou to příklady na úrovni střední školy. Cílem testu je ukázat, co čekat u zkouškového testu. Na každé cvičení je potřeba si předem připravit protokol, který si vytiskne z Moodlu (většinou ho kontrolují cvičící na začátku hodiny během testu). S sebou si vemte přezůvky, plášť, již zmíněný protokol, nějaký papír a propisku.

Na začátku je test z příkladů, potom probíráte příklady na další hodinu a zbytek hodiny děláte praktické cvičení.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Zkouška probíhá ve formě testu. První část se skládá z testových otázek typu multiple choice, druhá část je formou vypisovacích otázek.

Materiály[upravit | editovat zdroj]

  • FRANKOVÁ, Jana. Základy lékařské chemie pro studenty všeobecného lékařství. - vydání. Univerzita Palackého v Olomouci, 2014. 213 s. ISBN 9788024440859.