Průvodce:Lékařská parazitologie (1. LF UK)

Z WikiSkript

Lékařská parazitologie
B00055
Garant RNDr. Eva Nohýnková, Ph.D.
Kredity 4
Web Klinika infekčních a tropických nemocí 1. LF UK v Praze a Nemocnice Na Bulovce
SIS informace v SISu
Počet hodin 30
Kapacita 70
Způsob ukončení zápočtový test


Předmět je vyučován v zimním semestru a je doporučen pro 2., 3. a 4. ročník. Je veden formou nepovinných přednášek a za poměrně slušný počet kreditů. Probírají se prvoci, helmiti a členovci. Zádrhel je v tom, že pro splnění zápočtu je třeba napsat test, který má 20 otázek s jednou správnou odpovědí. Za správnou odpověď dostanete 2 body, za špatnou je odečten jeden. Hranice na napsání je 22 bodů − tedy 11 otázek správně. Test je poměrně těžký, rozhodně nečekejte otázky typu E. histolytica patří mezi A) helminty B) prvoky C) členovce, ale spíš „Který z těchto parazitů produkuje vajíčka, která jsou hned infekční?” nebo „Kterou z následujících helmitóz se můžete nakazit cestou po Evropě?”. Takže není ostuda, když test nenapíšete. Nebudete jediní. Pokud 2x nenapíšete test, musíte absolvovat ústní přezkoušení.

Přednášky jsou v pondělí odpoledne a rozhodně se na ně vyplatí chodit. V přednášení se střídají RNDr. Eva Nohýnková, Ph.D. a Mgr. Marta Chanová, Ph.D., což jsou odbornice na slovo vzaté. Prezentace jsou volně přístupné na webu ústavu, takže lze zvolit i taktiku nechodit na přednášky a přes Vánoce se naučit prezentace.

Pokud jste v letním semestru ve druhém ročníku nechodili na přednášky z Mikrobiologie 1, pak tento předmět je ideální přípravou na blížící se zkoušku z Mikrobiologie 2.