Průvodce:ORL (LFHK)

Z WikiSkript

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Výuka je rozdělena na přednášky, praktika a semináře. Přednášek je šest, přednáší většinou prof. Chrobok a jsou opravdu dobré. Praktik je deset. Klíč od šatny si vyzvednete na recepci, šatna je v suterénu. Stačí si vzít pouze plášť a přezuvky. Nacvičujete vyšetření pacienta, chodíte na ambulance i sály. Na konci praktik je seminář, kde se probírají důležitá témata.

Zápočet a zkouška[upravit | editovat zdroj]

Povolená je jedna absence, která musí být předem omluvená. Zápočet dostanete na posledním praktiku, kde jste vyzkoušeni z jedné praktické dovednosti a jedné teoretické otázky. Nikdy se nestalo, že by student zápočtovým zkoušením neprošel. Ovšem je dobré se na něj připravit. Samotná zkouška probíhá většinou v odpoledních hodinách. Profesor Chrobok zkouší více lidí najednou. Jeho nároky nejsou nesmyslně vysoké a je spravedlivý. Ostatní zkoušející jsou podobní.

Zkouškové otázky

Celkový dojem[upravit | editovat zdroj]

Celý předmět stojí na osobě pana profesora, který se velmi snaží a má opravdový zájem. Zkouška je jedna z lehčích v zimním semestru. Praktika jsou opravdu praktická, semináře bohužel občas trochu nudné.