Průvodce:ORL (LFP UK)

Z WikiSkript

V pátém ročníku probíhá pouze bloková výuka. Každá skupina má jiné pořadí bloků. Odpoledne jsou pak společné, nepovinné přednášky pro všechny studenty. Blok ORL trvá 6 dní a je zakončen ústní zkouškou.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Výuka probíhá v seminární místnosti na Otorinolaringologické klinice FN Plzeň - Bory (pavilon 22, mapa areálu). Klinika se nachází v pátém patře ve stejné budově jako oddělení dermatovenerologie a urologie. Blok trvá 6 dní, začátek výuky je v 8 hodin. Konec výuky je kolem poledne. Během dne Vás čeká jak teoretická, tak praktická výuka. Vyzkoušíte si základní vyšetření a podíváte se na operace. Odpolední bloky nejsou. Sebou potřebujete pouze přezuvky a plášť. Lékařský kolektiv na tomto oddělení je jeden z nejsympatičtějších v celé nemocnici.

Absence: Je jedna možná.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Zkouška probíhá ve druhém patře pavilonu 22, kde se nachází vedení kliniky a skládá se pouze z ústní části. Taháte si 3 otázky - 1 z ušní, 1 z nosní a poslední z krční problematiky. Zásadní znalostí pro úspěšné vykonání zkoušky je zvládnutí problematiky epistaxe. Při nerozhodné známce je často pokládána otázka na zvukové vyšetřovací metody a rozdíly mezi percepční a převodní poruchou.

Seznam otázek ke zkoušce naleznete zde.

Doporučená literatura[upravit | editovat zdroj]

  • HYBÁŠEK, Ivan a Jan VOKURKA. Otorinolaryngologie. 2. vydání. Praha : Karolinum, 2006. 0 s. ISBN 80-246-1019-1.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]