Průvodce:Odborný anglický jazyk (LF HK)

Z WikiSkript

Odborný anglický jazyk I, II
FV10031, FV10032
Garant Mgr. Dagmar Vrběcká, Ph.D.
Kredity ZS 2, LS 2
SIS Informace v SISu
Způsob ukončení zkouška v LS

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Praktika[upravit | editovat zdroj]

Praktika mají dvě části, jednu část s rodilým mluvčím, druhou s vyučujícím. Na hodinách budete probírat různá témata. Naučíte se jak komunikovat s pacientem v angličtině, základní fráze a slova využívaná v medicíně, názvy nemocí, lékařských pomůcek, čeká vás spousta rozhovorů ve dvojici, poslechů a čtení s porozuměním.

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Zápočtový test se píše na poslední hodině každého semestru, potřebujete se na něj naučit především slovíčka. Dále vás čeká čtení a poslech. Test není složitý.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Na zkoušku se musíte naučit přibližně 30 témat(např. asthma, heart attack, gastric ulcer). Zkouší se ve dvojici, oba studenti si vytáhnou jedno téma. O svém tématu byste měli říct základní informace. Poté s kolegou sehrajete rozhovor lékař-pacient na dané téma. Tedy pokud si vytáhnete peptický vřed, řeknete stručně, o co jde, a poté budete v roli lékaře mluvit s kolegou, který za Vámi jakožto pacient přijde pro bolesti břicha. Zkoušející budou hodnotit znalost daného tématu, slovní zásobu, výslovnost, atd. Pokud umíte anglicky velmi dobře a víte něco málo o těchto základních onemocněních, zvládnete zkoušku pravděpodobně i bez učení. Pokud víte, že angličtina není Vaše silná stránka, nechte si na učení 1 týden a učte se průběžně.

Literatura[upravit | editovat zdroj]

Můžete se učit z handoutů, které posbíráte během praktik, slovíčka jsou dostupná na moodlu LFHK. Na stránkách mayo clinic najdete základní vysvětlení všech onemocnění, která jsou předmětem zkouškových témat.