Průvodce:Patologická anatomie (LF HK)

Z WikiSkript

Patologická anatomie 1, Patologická anatomie 2
FV10021, FV10022
Garant prof. MUDr. Aleš Ryška, Ph.D.
Kredity ZS 8, LS 8
Web Fingerlandův ústav patologie LF HK
SIS Informace v SISu
Počet hodin ZS 102, LS 109
Způsob ukončení zkouška v LS

Největší a nejobávanější předmět třetího ročníku.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Praktika[upravit | editovat zdroj]

Během praktik se probírají jednotlivé preparáty. Výuka je hodně podobná histologii, jen je více preparátů. Praktikárna se nachází v přízemí Fingerlandova ústavu, vstup z vedlejšího vchodu, s sebou mít přezůvky nebo návleky. Jednou za semestr, pokud to provozní důvody dovolí, se chodí skupina podívat na pitevnu.

Přednášky[upravit | editovat zdroj]

Přednášky z patologie jsou jedny z nejpřínosnějších za celé studium. Přednášející jsou v naprosté většině velmi dobří. Prezentace poskytuje málokdo a někdo je nemá vůbec. Jeden z mála předmětů kde se vyplatí si dělat vlastní poznámky.

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Zápočet je udělován za docházku a zkoušení z preparátů. Vyučující se snaží většinou pomoci, je to spíše rozhovor než pravé zkoušení. Zápočtové praktikum je předposlední a poslední v semestru.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Zkouška je náročná svou velikostí. Otázek je nejvíce za celé studium, ale nejsou těžké, jen jich je prostě moc. Před samotnou zkouškou se píše ještě písemný test, ze kterého je potřeba mít alespoň 60 %. Píše se jednou týdně, ale na zkoušku je možné jít kdykoli v průběhu týdne. Pokud student test nenapíše, ztrácí pokus a příště jde už jen na ústní část. Cave: Opravdu se nedávají jiné termíny, je potřeba aspoň zkusit první pokus v červnu!

Zkouškové otázky

Literatura[upravit | editovat zdroj]

V knihovně dostanete Šteinerovu učebnici Zákaldy a Speciální patologii. Případně je možné si vytisknout přepsané přednášky, které moc nedoporučuji, nebo přepsanou učebnici. Sice se v textu nedozvíte většinou nic nového, ale není to tříkilová kniha a je tam všechno hezky popořádku a nemusíte nic hledat. Obojí je dostupné v Kopírovacím centru ASM