Průvodce:Patologická fyziologie (LF HK)

Z WikiSkript

Patologická fyziologie 1, Patologická fyziologie 2
FV10023, FV10033
Garant prof. MUDr. Zuzana Kubová, CSc.
Kredity ZS 6, LS 6
Web Ústav patologické fyziologie LF HK
SIS Informace v SISu
Počet hodin ZS 78, LS 79
Způsob ukončení zkouška v LS

Tento předmět je v podstatě pokračováním fyziologie z předchozího ročníku. Z fyziologie už víte, jak přesně pracuje lidské tělo. Na patofyziologii se naučíte, co všechno se může pokazit.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Praktika[upravit | editovat zdroj]

Praktika jsou velmi podobná předmětu Fyziologie v druhém ročníku. Většina praktik probíhá formou teoretickou, ale některé hodiny probíhají formou praktickou, např. měření EKG, měření glukózy, simulátory na počítači.

Přednášky[upravit | editovat zdroj]

Přednášky jsou dobře zpracované a často Vám mohou pomoci pochopit dané téma, a to se bude hodit především na zkoušce. Na určených přednáškách se na začátku píše test, kde je povinná účast pro celý ročník.

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Zápočet je udělován za úspěšné zvládnutí průběžných testů. V případě neúspěchu na testu budete muset napsat opravný test. Při opakovaném neúspěchu Vás čeká přezkoušení, do tohoto bodu avšak moc studentů nedospěje.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Na zkoušce je 100 otázek z několika celků jako např. GIT, kardio, neuro, ledviny a další. Budete tahat triplety, které jsou postavené tak, abyste neměli více otázek z jednoho tématického celku. Zkouší prof. Kuba a prof. Kubová. Zkouška patří mezi ty jednodušší, zkoušející jsou většinou milí a snaží se pomoci. Většina studentů se učí 2–3 týdny. Je dobré mít zkoušku za sebou co nejdříve a nechat si většinu letního zkouškového na patologii.

Literatura[upravit | editovat zdroj]

Doporučujeme učit se z přednášek a z oficiálních skript. V roce 2021 vydal ústav Patofyziologie aktualizovaná skripta, kde jsou zpracovány všechny zkouškové otázky. Skripta jsou k dostání přímo od ústavu nebo v kopírovacím centru ASM. Na studium EKG využijete EKG skripta dostupná v knihovně LFHK, dále doporučujeme následující knihu:

R., Hampton. EKG stručně, jasně, přehledně - Překlad 7. vydání. - vydání. Grada Publishing a.s., 2013. 192 s. ISBN 9788024742465.