Průvodce:Prázdninová praxe – péče o nemocné (LF HK)

From WikiSkripta

Prázdninová praxe v 2. ročníku Vám zabere 3 týdny. Dva týdny strávíte v nemocnici, jeden v sociálním zařízení dle Vašeho výběru. Čeká Vás první kontakt s pacienty, budete se tedy především učit, jak s nimi komunikovat.

Praxe v nemocnici[edit | edit source]

Většina studentů volí FN HK, ale můžete si zvolit jakoukoliv jinou nemocnici, jen Vás bude čekat více zařizování na studijním oddělení. Většinou budete jeden týden na interně a jeden týden na chirurgii. Náplní praxe je spíše práce ošetřovatelská, ujmou se Vás tedy zdravotní sestry na příslušném oddělení. Naučíte se měřit tlak, měřit glukózu, odebírat krev, měřit teplotu, připravovat léky, atd. Je možné, že se Vám občas budou věnovat lékaři z příslušného oddělení a něco Vás naučí, ale není to jejich povinností.

Praxe v sociálním zařízení[edit | edit source]

Tady máte poněkud volnější ruku co se týče výběru instituce. Můžete zvolit např. domov pro seniory, stacionář, léčebnu dlouhodobě nemocných, rehabilitační léčebny, charitativní organizace, dětské domovy, hospicy. Praxe zde probíhá obdobným způsobem, čeká Vás základní ošetřovatelská práce a péče o pacienty.

Zápočet[edit | edit source]

Zápočet uděluje ústav sociálního lékařství a podmínkou je splnění docházky na praxi. Všechny materiály, které je třeba mít s sebou na praxích a poté vyplněné u zápočtu Vám budou zaslány v průbehu ročníku na školní email.