Průvodce:Průkaz UK (LF HK)

Z WikiSkript

Průkaz studenta UK[upravit | editovat zdroj]

průkaz studenta UK (ISIC karta)
průkaz studenta UK (zadní strana)

Průkaz studenta fakulty budete rozhodně potřebovat. Prokazovat se s ním budete všude – v knihovně při půjčování knih, potřebovat ho budete při použití tiskárny na biofyzice a při stážích ho budete muset mít kvůli identifikaci povinně jako visačku na svém bílém plášti.

Průkaz si musíte zařídit na některém z výdejních míst do týdne po zápisu. K průkazu patří roční „validační kupón“, který budete dostávat každý rok při zápisu – s platností na příslušný akademický rok.

ISIC[upravit | editovat zdroj]

Je výhodné si rovnou vyžádat průkaz s licencí ISIC (takže pak máte průkaz studenta LF HK a ISIC dohromady). S průkazem pak můžete využívat studentské slevy. Výhodné jsou slevy na letenky a na autobusy či vstupné do výstavních sálů a muzeí, zvláště v zahraničí. ISIC umožňuje využívat slevy na ubytování, ale také v mnoha obchodech. Kompletní seznam poskytovaných slev najdete zde. Průkaz s licencí ISIC vás ale bude stát 190 Kč (bez licence ISIC je průkaz zadarmo) a licence se musí každý rok obnovovat. Pokud jste si průkaz s licencí ISIC na začátku nepořídili, lze si o výměnu zažádat i v průběhu studia. Za výměnu obyčejného průkazu za ISIC potom zaplatíte podobně jako při ztrátě průkazu, tj. 200,- Kč za průkaz a 190,- Kč za licenci ISIC.

Prodloužení platnosti licence ISIC[upravit | editovat zdroj]

Licence ISIC je vydávána na období září – prosinec dalšího roku. Obnovit platnost licence ISIC pak musíte zakoupením ISIC revalidační známky. Revalidační známka ISIC je samodestruktivní holografická samolepka, kterou nalepíte do vyhrazeného pole na zadní straně karty.


Externí odkazy[upravit | editovat zdroj]