Průvodce:Průkaz studenta UK (2. LF UK)

Z WikiSkript

Průkaz studenta UK[upravit | editovat zdroj]

Průkaz studenta UK se vyskytuje v 2 formách. Buď může jít o klasický průkaz studenta, nebo o průkaz studenta s licencí ISIC. Kterákoliv forma v praxi potvrzuje, že jste studenti UK, ale ISIC dokáže skutečně mnoho zázračných věcí a většinou se opravdu vyplatí. Mimo jeho použitelnosti jako elektronické peněženky na nákup zlevněných jídel v menzách, nebo na vrátnicích kolejí se na něj váží mnohé zajímavé studentské bonusy.

Výdej průkazu[upravit | editovat zdroj]

O průkaz si můžete zažádat v kterémkoliv z tří výdejních center v Praze, na základe kuponu studenta, který na daný školní rok obdržíte při zápisu. Za první klasický průkaz neplatíte nic, při koupě průkazu s licencí ISIC jej máte za zvýhodněnou cenu. Při ztrátě, nebo poškození průkazu platíte plnou cenu. Po většinu školního roku ve výdejních centrech nebývají moc velké fronty, během konce září a začátku říjnu se však můžete pěkně načekat.

V centru si vás rovnou vyfotí, čili vlastní fotografii potřebovat nebudete a samotný průkaz vám vyrobí za chvilku. Kupon, který jste dostali při zápisu si vložte do obalu od ISIC, který dostanete, protože potvrzuje vaší příslušnost k některé fakultě, na kterou mohou být vázány určité práva (vstup do prostor etc.).