Průvodce:Soudní lékařství (LF UPOL)

Z WikiSkript

Soudní lékařství
SLP/VC011
Místo výuky Ústav soudního lékařství a medicínského práva
Garant doc. RNDr. Peter Ondra, CSc.
Kredity 3
Web Soudní lékařství a medicínské právo
Počet hodin 42
Způsob výuky prednášky a pitevňa
Absence maximálne 10 %
Způsob ukončení písomná skúška


Súdne lekárstvo je blokovým predmetom 4. ročníka. Jedná sa o jeden z obľúbených predmetov študentov (najmä kvôli skvelým vyučujúcim).

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Každý blok trvá sedem dní od 8:00 do 12:45 (zvyčajne štvrtok, piatok a pondelok až piatok). Prednášky prebiehajú v dostavbe Ústavu soudního lékařství a medicínského práva, v seminárnej miestnosti č. 3.529 (2. poschodie novej dostavby, oproti Ústavu histológie). Na prednáškach Vám budú prednášať nie len lekári zo súdneho lekárstva, ale aj právnici. Okrem prednášok sa pôjdete párkrát pozrieť na pitevňu (pre tých, čo nie sú fanúšikovia pitevného "smrádku", odporúčam zobrať nejakú tú mastičku pod nos). Ale nebojte, nikto Vás tam nebude nútiť zostávať, ak Vám príde zle alebo niečo podobné, môžete odtiaľ hocikedy odísť. Na výuku si netreba brať prezuvky ani plášť.

Absencia[upravit | editovat zdroj]

Je povolená 10% absencia.

Zakončenie[upravit | editovat zdroj]

Písomná skúška, ktorá sa skladá zo 60 otázok z rôznych okruhov, pričom je vždy len jedna správna odpoveď. Na termíne skúšky sa väčšinou dohodne celá skupina so sekretárkou, ktorá Vám ho vypíše do Stagu (nezabudnite sa naňho zapísať).