Diskuse s uživatelkou:Kalo/Archiv

Z WikiSkript

WikiSluníčko[editovat zdroj]

WikiSlunicko.png
¨

Milá Kamčo,

za tvoji dosavadní práci ve WS, zejména v aktualizaci biochemické části, ti uděluji WikiSluníčko jako poděkování a motivaci do dalších editací...:)
Michaela Balejova.jpg Michaela Balejová -- redakce WikiSkript 18.10.2015, 07:47

Presnosť je výsada kráľov[editovat zdroj]

WikiSlunicko.png
Udelujem ti WikiSluníčko za dochviľný príchod na WikiBowling. :P
Milan Mikus.jpg Milan Mikuš -- redakce WikiSkript 12.11.2015, 19:44

Portál zkouškových otázek z mikrobiologie[editovat zdroj]

Milá Kamilo,

na podnět Honzy Bartošky jsem se dnes zaměřila na portál zkouškových otázek z mikrobiologie, který jsi v nedávné době aktualizovala o nové zadání zkouškových otázek. Za to bych ti moc ráda poděkovala, je důležité, abychom měli tyto portály aktualizované :). Zadání se téměř, až na drobné detaily, shodovalo se zkouškovými otázkami z ak. roku 2013/2014 (viz zde). V této verzi jsou zkouškové otázky nejen prolinkované, ale také zapsané tak, aby bylo možné vykreslit pdf knihu. Upravila jsem tedy celý portál podle této verze a malé rozdíly v zadání jsem aktualizovala podle textu, který jsi doplnila ty. Prosím, abys mé změny nevracela. V době před zkouškovým obdobím se mnozí studenti právě na tento portál budou vracet a hledat zde jednotlivé zkouškové otázky. Byla by velká škoda nemít zde odkazy na články, které ve WikiSkriptech existují. Pokud bys k mým změnám měla jakýkoliv dotaz, prosím, ptej se, moc ráda ti cokoliv vysvětlím, případně pomůžu s dalšími editacemi :). Hezký zbytek večera,

H.
Hana Dittrichova.jpg Hana Dittrichová, redakce WikiSkript 7.12.2015, 18:55
Ahojj,

no mně to teda moc aktuální nepřišlo. Chyběla tam úplně praktická část a o posledních 50 otázkách nemluvě. Tak jsem si řekla, že to předělám, aby do Vánoc byla aktuální verze. Začala jsem to o víkendu a chtěla jsem to postupně prolinkovat a zkontrolovat, zda dané linky odpovídají danému rozsahu, co po nás chtějí v povinné literatuře. Aby to bylo udělané pořádně a ne to prolinkovat, jen aby tam ty linky byly, jak tomu bylo doposud. Některé linky tam totiž byly, ale neodpovídali danému tématu. Viz třeba herpes simplex (v článku o něco o nemocech, co způsobuje, ale o dané struktuře a replikaci viru ani ň). Nečekala jsem, že mě to nenecháte dodělat a hned po dvou dnech mi do toho začnete vrtat a vlastně třetí den mi napíšeš, ať to vlastně nedělám, že je to aktuální, když není a nebylo. No, nevim. Fakt jsem čekala, že mi na to necháte aspoň pár dní, aby to bylo udělané pořádně. Ale jsem v tomto nováček a musím se ještě učit. Každopádně ti to nechám byt a jdu si dělat svoje. Měj sa.

Kalo
Kalo (diskuse) 7.12.2015, 19:19
Ahoj Kamilo,

v budoucnu pokud začneš pracovat na článku a ráda bys, aby ti do něho nikdo nezasahoval ("nevrtal") po dobu tvojí práce, tak na něj dočasně vlož šablonu [[Šablona:Pracuje_se|{{Pracuje se}}]], aby to bylo ostatním jasné a nemusela jsi být rozčarovaná z toho, že ti na to ostatní "nenechali aspoň pár dní, aby to bylo udělané pořádně". Pokud správně chápu tvoje hlavní výtky k tebou přepsané verzi článku, tak je to "absence praktické části a posledních 50 otázek" a "nepořádné prolinkování". Nerozumím ale tomu, proč jsi celý celý seznam začala dělat od začátku. Vždyť namísto toho stačilo, aby jsi ty linky, které nevedou na článek, který by sis představovala, namířila na článek správný a chybějící praktickou část a 50 otázek doplnila. Nebudu se pídit po tom, kam jednotlivé linky vedly a porovnávat to s požadavky vašich zkoušejících, ale dovolím si pochybovat, že všechny mířily na nevhodný článek, takže je škoda to dělat celé de novo. Jinak jak Hanka psala ve svém vstřícném komentáři k tvé práci, pomůžeme ti s dalšími editacemi nebo ti poradíme, není třeba to "nechat byt a jít si dělat svoje".

S pozdravem,
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 7.12.2015, 20:32
Milá Kamilo,

velice nerada bych ti zkazila motivaci k práci, to doopravdy nechci. Portál tak, jak byl, aktuální nebyl. Psala jsem, že zadání otázek téměř odpovídá portálu zkouškových otázek upravených pro akademický rok 2014/2015, který byl prolinkovaný, tudíž jsem to podle něj upravila. Pokud jsi plánovala větší úpravy v článku, je skvělé, když to dáš ostatním redaktorům vědět. Tak, aby ti do toho, jak jsi s prominutím napsala, 'nevrtali'. Ideální je pro tento účel použít šablonu {{Pracuje se}}. Případně toto napsat do diskuze onoho článku. Nemohli jsme já ani Honza vědět, že v editaci budeš pokračovat. Anebo prosím příště kontaktuj redaktora, který ve článku udělá takové změny, a vysvětli mu, že s ním chceš sama dál pracovat. Tak předejdeme jakýmkoliv nejasnostem :). Samozřejmě chápu, že jsi toto nemohla vědět, proto se prosím nezlob, že ti to takto zdlouhavě vysvětluji. Doufám, že máš stále chuť pokračovat s úpravou portálu dál. Budu velice ráda, když se do toho někdo pustí s takovou vervou jako ty :). Ale buď ukládej tyto změny u sebe na pískovišti a nahraj to do portálu, až bude celý připravený, anebo postupně upravuj jednotlivé otázky. Ale prosím nemaž ty ostatní. Pokud budeš mít jakékoliv další dotazy či připomínky, moc ráda ti s čímkoliv pomůžu nebo cokoliv vysvětlím.

H.
Hana Dittrichova.jpg Hana Dittrichová, redakce WikiSkript 7.12.2015, 19:49
Aha,

tož já jsem nevěděla, že mám někoho kontaktovat. Když jsem se na to ptala Tondy, jestli můžu na Wiki předělat neaktuální zkouškové otázky, tak mi řekl že jo, že to možu smazat a že pokud tam něco zvořu, tak se to dá dycky napravit. Ale to bylo u Patobiochem 1 a tam z toho nikdo knihu nedělá..

Oukej, takže můžu normálně editovat stručné články a aktualizovat linky na Mikru, ale nebudu ti mazat ten seznam otázek, joj? To je oč tu běží? Nebo jsem ještě něco udělala špatně a uniklo mi to?
Kalo (diskuse) 7.12.2015, 21:02
Pokud si znovu čtu můj (2 příspěvky nahoru) a Hančiny komentáře, tak ti oba radíme jak lépe editovat a určitě tě nikdo neodrazuje od editace jakéhokoliv článku, seznamy otázek do mikračky nejsou výjimkou. Aktualizovat můžeš jakýkoliv článek na ws, na to svolení netřeba. Před editacemi kontaktovat nikoho nemusíš, stačí většinou námi opakovaně zmíněná [[Šablona:Pracuje_se|{{Pracuje se}}]], ale pokud se chystáš někomu komplet přemazat seznam, na kterém nejspíš dlouho pracoval, tak je vhodné se o úpravách domluvit, zvláště pokud se dají udělat méně destruktivním způsobem (také popsáno v mém komentáři o kousek výše), než je jejich kompletní přepsání neprolinkovaným seznamem.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 7.12.2015, 21:18
A ještě mě napadla jedna věc. Kdybych si teda někdy v budoucnu všimla, že jsou neaktuální otázky, tak mám teda založit Diskuzi a napsat tam: Ahojj, všimla jsem si, že tento rok změnili otázky na zk. Můžu to předělat? Protože já nevím, koho mám kontaktovat, když bych chtěla něco upravit v tom daném oboru. Nebo kde bych to našla nějaký seznam, kdo co má na starost? Nebo jaký je v tomto případě postup? Ať už tedy tu samou chybu neudělám.
Kalo (diskuse) 7.12.2015, 21:13
Nejde o to, že bys 'mně' něco mazala. Na portálu otázek pracovalo mnoho lidí a jak jsem psala, budu moc ráda, pokud bude správně prolinkovaný a ty články budou sloužit svému účelu, tedy budou mikrobiologické.

Samozřejmě na WikiSkriptech dělej to, co tě baví. A jestli je to zrovna mikrobiologie, tak to je skvělé, protože ta potřebuje nové články i úpravu starých. Jen prosím, abys úpravy na portálu otázek dělala s rozvahou, obzvlášť teď v době před zkouškou, kdy pravděpodobně bude hojně navštěvovaný. Ideální tedy bude, pokud bys, jak jsem psala, postupně editovala odkazy tak, jak to uznáš za vhodné. A domnívám se, že je pořád lepší mít odkaz na článek alespoň o chorobě, kterou dané agens vyvolává, než nemít odkaz žádný. Takže pokud najdeš/napíšeš vhodnější článek, bude to super a neváhej přidat na něj odkaz. Pokud ne, nemaž prosím ty ostatní. A co se týče dalšího dotazu: pokud budou neaktuální, budeme rádi, když je upravíš. Pokud ale budou alespoň částečně odpovídat, nepřidělávej si zbytečnou práci tím, že budeš celý portál psát znovu. Bude pro tebe mnohem rychlejší a snad i příjemnější upravit jen to, co novému zadání neodpovídá. A když budeš dělat změny, které chvilku potrvají, dej šanci zmiňované šabloně {{Pracuje se}}. Kdybys cokoliv potřebovala, jsem k dispozici, stejně tak jako mnoho dalších redaktorů :).

H.
Hana Dittrichova.jpg Hana Dittrichová, redakce WikiSkript 7.12.2015, 21:22
Okejj, tak si dám příště pozor. Děkuji za odpovědi :))
Kalo (diskuse) 7.12.2015, 21:26
Ahoj všichni,

koukám, že jste rozjeli hezkou diskusi, nicméně asi už jste to všechno probrali beze mě :-) Já se omlouvám, chyba je taky na mé straně neboť to tady poslední dobou nestíhám monitorovat, tak mi hodně věcí uteče. Tedy pro Kamču - ano, určitě portály upravovat můžeš a budeme za to rádi. Ostatně jak vidíš, když se něco nepovede na 100% napoprvé, tak to opravdu někdo najde a upraví. Diskusi tímto končím, neboť v momentě, kdy tvorba na diskusních stránkách kvantitativně přesahuje tvorbu na obsahových stránkách, je dobré obrátit pozornost opět zpět ;-)

Hezký advent všem
Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 8.12.2015, 09:18

kaficko za nocni praci :)[editovat zdroj]

Kava.png

Milá Kamčo :) Dovoluji si udělit ti řád černé kávy po probdělé noci nad články v oblasti parazitologie!

Jen tak dál a přeji hodně sil do dalších editací ! :)
Michaela Balejova.jpg Michaela Balejová -- redakce WikiSkript 19.12.2016, 06:06
Milá Míšo, děkuji, je to moc milé :))
Kalo (diskuse) 21.12.2016, 19:17

Řád mikrobiologické královny[editovat zdroj]

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/57/Micro_queen.png/120px-Micro_queen.png

Milá Kamčo, protože nejlepší obrana je útok, rozhodla jsem se ti udělit 'Řád mikrobiologické královny' za tvoje četné skvělé editace ve všech mikrobiologických oblastech. Doufám, že ti nadšení pro tento obor vydrží alespoň stejně dlouho jako nadšení pro WikiSkripta. Est rerum omnium magister usus Hodně štěstí do nadcházejících dní,

Lucie :)
L.Žáčková.jpg Lucie Žáčková (diskuse), redakce WikiSkript 9.1.2017, 20:56

Wiki4lístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Milá Kamčo, s radostí pozoruji množství práce, které za sebou zanecháváš v Tvé krasojízdě WikiSkripty. V posledních několika měsících máš za sebou nejenom několik unikátních editací, ale rovněž nepřeberné množství drobné práce, která je základním pilířem udržení WikiSkript. Za to Ti tedy děkuji a chtěl bych popřát krásné, v brzku začínající léto.

Měj se pěkně,
Vrejlek fotka.png MUDr. Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 18.6.2017, 08:02
Milý Vašku,

děkuji za ocenění, moc si toho vážím a těším se na Tebe v Dobronicích :))

Přeji krásný a prosluněný týden,
Kamila Vlčková.JPG -- Kamila Vlčková (redakce WikiSkript) 19.6.2017, 15:04

Wiki4lístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Milá Kamčo, s bezbřehým úžasem sleduji, kolik editací je jeden člověk schopen udělat. 1500 je opravdu obdivuhodné číslo. Jako poděkování a povzbuzení do další práce ti letí Wiki4lístek.

Přeji plno krásných dnů
--Bára Šimáčková.jpg Bára Šimáčková -- redakce WikiSkript 20.7.2017, 18:23
Milá Barčo,

děkuji Ti za Wikičtyřlístek, velmi mě potěšil a přidal nadšení do dalších editací :))

Přeji Ti krásný zbytek týdne.
Kamila Vlčková.JPG -- Kamila Vlčková (redakce WikiSkript) 27.7.2017, 20:14

Wikivíkendové Wikisluníčko :)[editovat zdroj]

WikiSlunicko.png
Milá Kamčo, posílám Ti wikisluníčko jako poděkování za účast na wikivíkendu a za doposud provedené editace. A v neposlední řadě za skvělý návrh fotek v plánovacím kalendáři WS! :)
Michaela Balejova.jpg Michaela Balejová -- redakce WikiSkript 22.10.2017, 09:38