Průvodce:Mikrobiologie (LF HK)

Z WikiSkript

Mikrobiologie 1, Mikrobiologie 2
FV10015, FV10020
Garant prof. MUDr. Pavel Boštík, Ph.D.
Kredity LS 3, ZS 4
Web Ústav klinické mikrobiologie LF HK
SIS Informace v SISu
Počet hodin LS 51, ZS 48
Zkouškové otázky Zkouškové otázky
Způsob ukončení zkouška v ZS (3. ročník)

Jedná se o dvousemestrální předmět. Počínaje letním semestrem ve druhém ročníku a konče zkouškou v zimním semestru ročníku třetího.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Praktika[upravit | editovat zdroj]

Mikrobiologie je první předmět, který je skutečně vyučován v nemocnici. Praktikárna je v přízemí budovy č. 17., to je hned první budova, na kterou narazíte, pokud půjdete od kolejí k nemocnici. Neberte si s sebou přezůvky či plášť. První část je seminář a poté se dělá něco prakticky. Není potřeba si protokoly tisknout. Každý protokol je potřeba vypracovat a poté na zápočtu odevzdat.

Přednášky[upravit | editovat zdroj]

Popravdě řečeno se na nich říká to stejné jako na seminářích, takže asi není potřeba na ně chodit. Toto se ale může v průběhu let změnit. (pozn. po 3 letech se to nezměnilo)

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

K zápočtu je potřeba mít vypracované protokoly. Tolerována je jedna omluvená absence. V případě více absencí píší studenti seminární práci. Na konci semestru se píše zápočtový test. Píše se na počítačích. Pro splnění je potřeba získat minimálně 70 %.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

V zimním semestru to je po propedeutice největší strašák. Je dobré na na zkoušku pečlivě připravit, bude se to hodit v budoucnosti na infekčním.

Zkouškové otázky

Literatura[upravit | editovat zdroj]

Učebnice, které dostanete v knihovně, se hodí na přípravu na semináře. K přípravě na zkoušku je dobré připojit i přednášky.