WikiSkripta:WikiSkripta/Principy WikiSkript

Z WikiSkript
Principy WikiSkript

WikiSkripta jsou založena na několika principech:

  • Univerzálnost – WikiSkripta jsou největším internetovým zdrojem studijních materiálů pro studenty medicíny a příbuzných oborů. Obsahují originální články, výpisky, vypracované zkouškové otázky, návody k praktikům a dokonce celá skripta.
  • Dynamika – WikiSkripta se neustále rozrůstají. Články jsou tvořeny studenty lékařských fakult i odborníky, vysokoškolskými učiteli a lékaři. O správu a bezpečnost se stará redakce WikiSkript, složená ze studentů a pedagogů.
  • Otevřenost - Každý může články WikiSkript vytvářet i upravovat. Aby mohly být materiály snadno znovu použity, jsou vždy uvolňovány pod svobodnou licencí. Texty ve WikiSkriptech však nikdy nesmějí porušovat autorská práva. 
  • Aktuálnost – Jako každý zdroj informací, obsahují i WikiSkripta drobné nepřesnosti. Na rozdíl od jiných zdrojů je náprava takových chyb snadná a může ji provést kdokoli – stačí článek otevřít a chybu opravit, nebo napsat poznámku na diskusní stránku, či kontaktovat redakci.
  • Důvěryhodnost – Články ve WikiSkriptech jsou pravidelně kontrolovány redakcí i odborníky různých oborů. Články zkontrolované učitelem jsou vždy označeny symbolem Zkontrolováno.png.