Diskuse:Hydrofobní

Z WikiSkript


Návrh na přejmenování[editovat zdroj]


Je pravda, že pojmenování článku adjektivem je neobvyklé. Na druhou stranu je otázkou, zda trvat na substantivu i u slovníkového hesla: zatímco adj. hydrofobní je běžné, substantiv hydrofobie či hydrofobicita se užívá podstatně méně. V každém případě by měly vzniknout redirecty ze všech variant, pod kteým názvem však ponechat text v !základní! verzi je však otázkou.--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 11. 11. 2010, 16:19 (CET)

Byl bych pro tvar hydrofobie. Může znamenat jak psychiatrickou poruchu tak vlastnost látky, stejně jako adjektivum: rovněž je lze použít ve smyslu hydrofobní gel či hydrofobní porucha. Je pravda, že volba tvaru hydrofobicita by význam zjednoznačnila, slovo mi však připadne příliš nepřirozené. --Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 11. 11. 2010, 16:28 (CET)
Existuje také článek Hydrofilní, pokud budeme přejmenovávat článek Hydrofobní, měli bychom přejmenovat i ten druhý. Osobně se také přikláním k názoru "hydrofobie" a "hydrofilie" a udělt redirekty ze všech ostatních variant. Přejmenování se ráda ujmu, pokud souhlasíte. --Kucerova Kristyna.jpg Kristýna Kučerová -- redakce WikiSkript 21. 11. 2013, 22:10 (CET)