Uživatel:Mvejr

Z WikiSkript

profile-photo
A
Jsem členem WikiTýmu
na úrovni administrátor.
U
Tento uživatel je učitel
v oboru biochemie, patobiochemie.

MUDr. Martin Vejražka, PhD.[upravit | editovat zdroj]

odborný asistent

Ústav lékařské biochemie 1. LF UK

kontaktVyučuji lékařskou chemii, biochemii a patobiochemii. Ve výzkumu se věnuji reaktivním formám kyslíku, zejména pak jejich úloze v buněčné signalizaci.

Kromě toho pracuji ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, kde nejčastěji působím jako sekundář na 1. interní klinice.

WikiSkripta[upravit | editovat zdroj]

Někdy bývám mylně označován za zakladatele WikiSkript. Nejsem jím tak docela, ale je pravda, že se na projektu WikiSkript (dříve „Wiki 1. LF UK“) podílím od jeho začátku. Asi hlavní myšlenkou, kterou jsem WikiSkriptům vnutil, bylo postavit wikitým a založit jej na studentech lékařských fakult.

Zájmy[upravit | editovat zdroj]

Mým největším koníčkem je společenský tanec, již léta s manželkou chodíme k Blance Vášové.

Velmi mě také zajímá klasická lingvistika a kultura starého Řecka a Říma. S tím souvisí i má účast na vzniku vysokoškolské učebnice lékařské terminologie (Vejražka M, Svobodová D: Terminologiae medicae IANUA. Academia, Praha 2002 a 2006).

Rád cestuji, a to zejména po horách. Z míst, která jsem navštívil, namátkou vyberu např.: Tian-Šan (Kyrgyzstán), Kamčatka (Rusko), Himaláje (z Nepálské strany), několik norských pohoří, Alpy, často jezdím do Itálie, Řecko, Turecko včetně východní části, Malý a Velký Atlas (Maroko), Pyreneje (Španělsko), Rumunsko, Japonsko, Havajské ostrovy, Slovensko, téměř všechny evropské státy.


Jiné[upravit | editovat zdroj]

Laureát Ceny Josefa Hlávky (2002)

Dárce krve, nositel stříbrné plakety prof. Janského


Odkazy[upravit | editovat zdroj]