Diskuse:Monitorování vnitřního prostředí v intenzivní péči

Z WikiSkriptPřipomínky k článku[editovat zdroj]


Dobrý den, chtěla jsem se autorky zda by nechtěla upravit formulaci

s patologickými nálezy se ale setkáváme skoro u všech pacientů na ARU – jsou totiž většinou hypovolemičtí (hypoxie), mají nějakou infekci, vlivem léků a parenterální výživy

myslím si, že slovo hypoxie by možná mohlo být nahrazeno slovem hypoperfúze - nebo tak nějak - takhle na první pohled se mi to nezdá uplně jasné. Ale je to jen návrh.

Ještě nevím, zda je možné skloňovat ARO - spíš ... všech pacientů na ARO.. , ale zase věc názoru

S pozdravem

Míša

Kontroly učitelem[editovat zdroj]

K nadpisům, které na této stránce byli jako odkazy, jsem vložil články, na které odkyz ukazoval. Z nějakého důvodu se u těchto článků zobrazují kontroly učetelm jako pozměněné. Přitom při otevření vlastního článku samostatně, je kontrola učitelem vpořádku. --Jiri Mudrunka.jpg Jiří Mudruňka -- redakce WikiSkript 15. 8. 2011, 07:57 (CEST)

To je bohužel běžné chování šablony. Je potřeba ve vložených článcích kontrolu obnovit a v hlavním článku se razítko zobrazí správně. V principu nesmí být datum editace hlavního článku novější než datum obnovení kontroly, jinak dochází k chybnému zobrazování.
Jinak díky za vylepšení článku, přesto nebylo by lépe spíše ve zkrácené podobě vypsat to, co je důležité pro intenzivní péči a na samotné články odkázat pomocí {{podrobnosti}}, jako je to u posledních dvou nadpisů? Nevím jestli takto není článek příliš dlouhý a nepřehledný a neobsahuje informace pro přehled monitorování nepotřebné.
--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 22. 9. 2011, 17:01 (CEST)