Diskuse:Sekvenování DNA

From WikiSkriptaPřipomínky k článku[edit source]


Neměl by se článek přejmenovat správněji na Metody sekvenování? --Petrb.jpg Petr Bína -- redakce WikiSkript 5. 11. 2010, 00:03 (CET)

Ahoj Petře,
ten název je převzatý z původního zdroje (skripta od prof. Štípka). Sekvencování podle mě není vyloženě nesprávný výraz, viděl jsem používat i v jiných zdrojích, i když určitě méně často než výraz sekvenování (který ze zvyku preferuji také :-)
Jako chybu bych to tedy neviděl, příslušná přesměrování jsou již založena, vhodnost přejmenování bych nechal na biochemicích (dr. Vejražka, prof. Štípek). --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 5. 11. 2010, 00:17 (CET)
Děkuji za vysvětlení :) --Petrb.jpg Petr Bína -- redakce WikiSkript 5. 11. 2010, 00:43 (CET)
No jestli se vám do toho můžu zapojit, tak bych byl také pro přejmenování na "Metody sekvenování". Snad každý, koho znám a kdo se v této oblasti pohybuje, používá slovo sekvenování... Možná, že to tak říkají někteří biochemici, ale z genetiků snad neznám žádného. Profesora Štípka neznám, ale jestli se řídíte jen dle nějakých skript z roku 1998 (viz citace), tak se mi to zdá poněkud "out of date". U nás na ústavu máme přístroje, které se jmenují sekvenátory, nikoliv sekvencátory a to už docela dlouho... A mimochodem, poslední asi 2 roky se velmi rozvíjí next generation sequencing, to by tu asi také mělo zaznít (pyrosekvenování, sekvenování založené na změně elektrického potenciálu, etc.). Asi nezbude, než abych o tom někdy něco napsal já. :-) Tak teď jen najít ten čas... MaT 26. 5. 2011, 14:37 (CEST)