Diskuse:Syndrom týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte

Z WikiSkriptPřipomínky k článku[editovat zdroj]


Možné porušení autorských práv[editovat zdroj]

Našla jsem shodu některých pasáží textu dokonce s několika články na internetu (http://www.viod.cz/editor/assets/download/publikace/nasili.pdf, www.stopnasilinadetech.cz/formy-nasili, ...) Autora jsem již informovala a článek prozatím označuji jako copyvio. Případně prosím o komentář. --Kolářová Kristýna 10. 5. 2011, 15:54 (CEST)

Reakce[editovat zdroj]

Dobrý den, na přepracování textu se pracuje. Informace jsem čerpala z uvedených publikací, z internetu jsem nic nestahovala. Některé definice jsou citované z publikace,ale nevěděla jsem si rady,jak citovat zde. Chtěla jsem se optat, v jakých pasážích se text shoduje s uvedenými články na internetu, abych věděla, na co se mám přesně zaměřit. Děkuji za odpověď . --Hejlová Ivana

Odpověď[editovat zdroj]

Dobrý den, pokud chcete použít citace, podívejte se na článek Nápověda:Citace, je tu podrobně popsán postup, jak se literatura cituje ve wikiskriptech. Doufám, že vám bude stránka nápomocná.

Podle mě se bohužel jedná o velkou část článku, o úvodní definici, v sexuálním zneužívání úvodní odstaveček, odstavec o diagnostice, terapii i prevenci. Prostě se jedná o všechny části, které jste citovala z daných knih, buď je musíte poupravit, nebo náležitě ocitovat.

Doufám, že jsem vás neodradila od další práce, v případě nejasností vám samozřejmě rádi pomůžeme.

Děkuji za spolupráci, --Kolářová Kristýna 11. 5. 2011, 13:45 (CEST)

Dotaz[editovat zdroj]

Dobrý den, přepracování textu jsem ukončila a vložila citace. Doufám, že nebude vadit to, že jsem ze svého textu vymazala označení copyvio. Snad bude vše v pořádku. Děkuji za odpověď.

--Ivana Hejlová 22. 5. 2011