Diskuse k WikiSkriptům:Autorské právo/stávající text

Z WikiSkript

Je tu ovšem několik záležitostí k dořešení:

  1. To co je uvedeno v sekci Výukové materiály a autorské právo jistě platí beze zbytku v případech, kdy je zřejmé a technicky zaručené, že vzniklé dílo, které cituje jiné, je skutečně výukové dílo. Taková jistota v našem případě existuje, pokud je např. přístupné jen studentům určitého předmětu / fakulty... Pokud se však umístí do wiki, vzniká problém: je přístupné komukoli a k jakýmkoli účelům. Není mi jasné, jestli pro aplikaci zmíněného §31 stačí, že dílo bylo původně vytvořeno jako výukové, nebo jestli také musí být zaručeno jeho šíření jen např. mezi studenty, kterým je výuka určena.
    1. To by se asi dalo řešit technicky vytvořením speciálního jp, který by byl zamčen všem a přístup by k němu měla jen speciální skupinka uživatelů. No ale myslím, že nejlepší bude zeptat se právníky, které tomuto právu rozumí.--Juandev 09:17, 2. 11. 2008 (UTC)
  2. Použití Creative Commons a umístění ikony do díla, jak je popsáno, funguje při tvorbě html stránky, nelze však jednoduše (tj. "cut + paste") použít ve wiki, Adobe Connect atd. Pro wiki musíme vytvořit potřebné šablony (asi půjde převzít z české Wikipedie) a napsat návod. Pro ostatní nevím.--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 15:07, 3. 10. 2008 (UTC)
    1. Já myslím, že tohle se nechá ošetřit v ns MediaWiki, jestli Vám dobře rozumím. Myslíte jako všem co to budou tisknout a ukládat, aby se tam jasně zobrazilo, že to je CC-NC-SA?--Juandev 09:17, 2. 11. 2008 (UTC)
Ne. Myslím tím informace o možnosti zkopírovat ze stránek CC kousek kódu, který se vloží do HTML. To se nedá použít ani zde, ani v BREEZu, velmi problematicky v MOODLu... T.č. není vyřešeno. Nemá cenu řešit, dokud nebude česká verze CC a dokud nebude jasná licenční politika fakultní wiki (to je u ostatních bez problémů).--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 09:02, 6. 11. 2008 (UTC)Obsah této stránky[upravit | editovat zdroj]

Hmmm, řekl bych, že na Wikipedii tato stránka spíše vysvětluje jaká je "licence projektu". Tady mi to spíše připadá jako "výčet doporučených licencí". Pokračuje na Uživatel diskuse:Juandev

Obsah článku Wikiskripta:Autorské právo[upravit | editovat zdroj]

Myslím si, že je na místě lépe zde ozřejmit, že do Wikiskript nelze tvořit články pomocí ctrl+C a ctrl+V s odůvodněním, že se jedná o výukový materiál. Pouhá citace zákona se mi zdá zavádějící. --Valtameri 02:48, 10. 7. 2009 (CEST)