Diskuse k nápovědě:Šablony

Z WikiSkript

Celková úprava šablony[upravit | editovat zdroj]

Děkuji za tento článek. Je to, myslím, docela dobré; přesto by to ještě asi chtělo trochu učesat. Navrhoval bych následující (ovšem nevnucuji, vše je věc názoru):

  • Na začátku by měla být jasná a velmi stručná informace o účelu šablon (tj. něco jako (1) vložení nějaké technické, prganizační informace a (2) vložení jiného článku)
  • U vkládání celého článku by se měla (byť třeba petitem) objevit informace, že jde o použití ve wikiprojektech neobvyklé a že s ním dosud nejsou větší zkušenosti. Účelnost tohoto postupu předpokládáme vzhledem k účelu Wikiskript - na rozdíl od encyklopedie na sebe ve skriptech kapitoly navazují v určitém, jasně daném pořadí.
  • Pak by asi měl následovat vlastní návod. Nejjednodušší a nejtypičtější případy by měly padnout do oka jako první. Je otázka, zda použití šablon s parametry neodsunout dál, popř. na podstránku (ale nemám nápad, jak text přehledně uspořádat.--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 12:48, 9. 12. 2008 (UTC)
Pokusil jsem se o drobný edit podle Vašich návrhů. Jen u bodu 2 si nejsem jistý - informace o nedostatku zkušeností by mohla odradit autory od vyzkoušení této možnosti. Snad by bylo dobré pouze přidat doporučení, kde použít vkládání celých článků, a kde již pouhý odkaz. Podle mě, pokud slučování článků nepovede ke "gigantním puzzle-článkům", mohlo by to na wikiskriptech fungovat (teskná touha studenta po přehledných, ale kompletních článcích bez zběsilé sítě doplňujících odkazů). Případně, ukáže-li nyní chybějící zkušenost opak, můžeme ještě včas zasáhnout a potřebné úpravy udělat. --Slepi 19:38, 9. 12. 2008 (UTC)
OK, souhlasím. Pokud jde o použití, myslím si totéž (ostatně koukněte na "mou" stať o spektrofotometrii - tam jsem přesně tento postup použil hledaje, jak nějaké pevné řazení provést). Gigantích článků se nebojím, tak rozsáhlé celky informací v medicíně zase nemáme (když je něčeho hodně, je to spíš telefonní seznam :-) ). Díky z aúpravy, vypadá to dobře. Nechal bych to teď chvilku žít, vuidíme, jestli bude ještě třeba nějakých změn.--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 19:42, 9. 12. 2008 (UTC)