Diskuse s uživatelem:Josmart

From WikiSkripta

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

Dobrý den,
nalezl jsem zřejmě docela jednoduchou nápovědu k zavzetí rozšířených statistik mezi Speciální stránky: mw:Manual:Special pages. Zatím se mi (ani s tím jednoduchým návodem) nedaří novou speciální stránku zprovoznit, tak Vám přeposílám tento odkaz - máte více zkušeností, kdybyste náhodou měl někdy čas...;-) Jinak samozřejmě pokračuji ve svých zhusta marných pokusech. Díky! --Slepi 18:05, 25. 3. 2009 (CET)

Zatím jsem umístil odkazy na podrobné statistiky (všude) a historii kategorie (jen na stránkách kategorií; mimochodem: gratuluji, výborná práce:-)) do postranního menu Nástroje. Tyto odkazy se zobrazí jen přihlášenému uživateli. Hezký víkend! --Slepi 09:56, 18. 4. 2009 (CEST)

Chyba v MediaWiki při nahrávání souborů[edit | edit source]

Ahoj Pepo,

obvykle když v editačním poli napíšu tři vlnovky (~~~), tak se zobrazí můj podpis (Slepi). Na tomto principu bylo založeno i podpisování při načítání souborů. Když uživatel zaklikne "vlastní dílo", pole "Autor" se vyplní třemi vlnovkami a po uložení se zobrazí jeho podpis. Poslední měsíc se ovšem místo opravdového podpisu do informací o souboru zapíše "Podpis". Podíváš se, prosím, kde by mohla být chyba? Tipuji někde při parsování wikikódu během načítání souboru. Zkouším hledat, ale zatím nic nemám a v javascriptu chyba určitě není. Odkaz na soubory s chybným podpisem: zde. Díky. --Slepi 4. 12. 2009, 13:06 (UTC)

Ahoj Petře, to bude souviset s MediaWiki:Common.js a s includes/ImagePage.php. Vrhnu se na to hned, jak budu moct. --Josef Martiňák 7. 12. 2009, 09:38 (UTC)
Díky! Zkusím to taky prohlídnout - ale v javascriptu chyba být nemůže: když si prohlídneš historii verzí souboru (vždy dole na stránce souboru), tak je tam v komentáři rozepsaná ta šablona správně (tj. autor = ~~~). Data zpracovaná javascriptem jsou tedy odeslána na server správně a chyba je v interpretaci, tj. někde v PHP... Taky na to dneska mrknu a kdyžtak ti dám vědět. --Slepi 7. 12. 2009, 09:47 (UTC)
V includes/specials/SpecialUpload.php se soubor zpracovává v řádcích 567-590 a pak je tam funkce getInitialPageText() v řádku 1805. Parsování podpisů je v includes/parser/Parser.php (na více místech), nenašel jsem ale mezičlánek mezi těmito skripty, který zřejmě špatně interpretuje ~~~ jako prostý popisek "Podpis". --Slepi 7. 12. 2009, 10:36 (UTC)
Funkce getInitialPageText() vrací metadata jako wikikód, jsou tam pořád ty vlnovky. Nepodařilo se mi najít další souvislosti s parsovacími funkcemi. Je to těžké na orientaci. Díval jsem se na staré výpisy na Speciální:Listfiles, i tam je autor uveden vlnovkama, jméno autora se zobrazí až v detailu souboru v tabulce. A při té příležitosti jsem kliknul na soubory s chybným popisem, na které jsi mi posílal link a zjistil, že už se také zobrazují správně. Že by cache? Nedávno jsem ji vysypával. Mimochodem, nebylo by jednodušší doplnit tam to jméno rovnou javascriptem, viz w:Wikipedia:WikiProject_User_scripts/Scripts/Get_user_name? Pak by se ti už vlnovky nezobrazovaly nikde. --Josef Martiňák 10. 12. 2009, 11:15 (UTC)
Na ten Javascript se určitě podívám, díky. Staré soubory jsem opravil ručně, ale postupně zase přibývají nové. Také se nevyznám v těch všech PHP souborech a ani v bug reportech jsem nic nenašel. --Slepi 10. 12. 2009, 11:27 (UTC) - edit: Ne, ten JavaSript funguje jinak. Už mě napadlo vytáhnout jméno uživatele z kódu, ale tím dokážu zjistit jen uživatelské jméno s odkazem na uživatelskou stránku. Šikovnější byly vlnovky, které zobrazovaly podpis, kde bylo opravdové jméno uživatele. Ale zatím to tak asi udělám, než zjistíme chybu v PHP. Jdu na to. --Slepi 10. 12. 2009, 11:31 (UTC)
Aha to je blbost, nedíval jsem na to. To nezjistí přihlášeného uživatele ;-) --Josef Martiňák 10. 12. 2009, 11:38 (UTC)
Skript jsem upravil přes wgUserName, takže můžeme v rámci možností klidně spát:-). Žádná podmínka zřejmě není potřeba, protože ta proměnná existuje u každého přihlášeného uživatele - a nikdo jiný uploadovat nemůže... --Slepi 10. 12. 2009, 11:42 (UTC)

Potvrzovací e-mail[edit | edit source]

Ahoj Pepo,

bohužel přicházím s další nepříjemnou zprávou. Odesílání potvrzovacích e-mailů (po registraci uživatele) z WikiSkript nefunguje správně. Na domény od seznam.cz e-mail vůbec nepřichází, navíc včera mě informoval dr. Vejražka, že problém nastává i u domény tiscali.cz. Sám jsem to otestoval a opravdu to stále nejde. Již velice silně pochybuji, že by šlo o problém spamfiltru poskytovatele e-mailových služeb (e-mail nedojde ani v případě vypnutí spamfiltru a zařazení adresy WikiSkript mezi věrohodné). Nemůže být náhodou problém ve filtru zpráv odcházejících z fakultní sítě? Zkusím ještě během neděle pár testů a v případě úspěchu ti dám vědět. Podíváš se na to, prosím? Díky! --Slepi 6. 12. 2009, 00:01 (UTC)

Ahoj Petře, tohle bude síťařský problém. Zeptám se kolegy ing. Vávry, jestli na něco nepřišel od té doby, co jsme se to pokoušeli řešit posledně. --Josef Martiňák 7. 12. 2009, 09:33 (UTC)
Zdravím, zdá se, že problém opravdu trvá, právě jsem na něj narazil u lidí s mailem na seznam.cz a centrum.cz. Musím říci, že mě to dost trápí: spoustě lidí nedojde potvrzovací e-mail při registraci, tím jim pak nechodí žádné notifikace a výrazně se snižuje zpětná vazba. Nechat si poslat znovu potvrzovací mail je již relativně složité a většina uživatelů to neudělá. Bohužel už nyní je tolik lidí s nepotvrzeným mailem, že nám nezbude, než po rozchození potvrzování najít všechny uživatele, který nemají ověřený mail a nějak je ošetřit. --MUDr. Martin Vejražka, PhD. 10. 12. 2009, 13:15 (UTC)
Je to nepříjemný problém. Ing. Vávra na tom pracuje, vypadá to, že problém je ukryt někde v konfiguraci serveru. Až bude problém vyřešen, mohl bych z databáze vytáhnout emaily lidí, kteří je nemají potvrzeny. Pak bychom jim mohli poslat hromadný dopis s omluvou za problémy a s návrhem, ať si email ověří, že už to funguje a že to stojí za to. --Josef Martiňák 10. 12. 2009, 13:28 (UTC)
Už to funguje, ing. Vávra se pořádně povrtal v serveru, vyzkoušel jsem (odesláním mailu na seznam adresu, předpokládám, že ostatní budou fungovat taky). Funguje to na ostré wiki, na testovací jsme to nechali tak. Jakým způsobem budete chtít pořešit informování uživatelů o tom, že mohou udělat další pokus o ověření emailů? Můžu dodat seznam uživatelů s neověřenými emaily. Je jich 435, to je mnohem víc, než jsem si myslel. V takovém případě by asi místo posílání emailů bylo lepší dát tu informaci prostě na úvodní stránku wiki (dostatečně výrazně), nebo nechat ji vyskočit javascripem po přihlášení. --Josef Martiňák 14. 12. 2009, 12:43 (UTC)
Super, funguje to! Díky moc, další postup zkusím zítra probrat na wikischůzce. --Slepi 14. 12. 2009, 16:36 (UTC)

WikiSluníčko[edit | edit source]

WikiSluníčko za osobní menu

Ahoj Pepo, dostali jsme od Čestmíra WikiSluníčko za osobní menu. Protože jsi skoro celou práci odvedl Ty, tak přeposílám sluníčko řetězovou poštou i Tobě. A to nejen za osobní menu, ale taky za bravurně zvládnutý upgrade a veškerou námahu okolo. :-) --Slepi (diskuse) 10. 6. 2019, 17:07 (CEST)

Tož díky :-) Tak snad ho lidi budou používat. S tím tlačítkem "Upravit menu" se to konečně stalo nástrojem, který je snadný k použití. --Josef Martiňák (diskuse) 11. 6. 2019, 07:45 (CEST)