Diskuse s uživatelkou:Ivmartinkova

Z WikiSkript

-- LogoWS.png WikiTým 3. 10. 2021, 22:41 (CEST)


Tau proteiny[upravit | editovat zdroj]

Ahoj!

V posledních změnách jsem si všimla nového článku na tau proteiny. Chtěla jsem se zeptat, měla bys ho v plánu nějak dále rozvíjet?

Myslím, že by bylo ohromně přínosné detailněji rozebrat jejich patologické působení u neurodegenerativních chorob obecně (nejenom AD a FTLD, viz zajímavé diference skrze analýzy CSF, MRI zobrazení atd.), je na to teď celkem kvalitní literatura a rozhodně se jedná o téma co má budoucnost. Konsensus nad tím není, ale dalo by se to moc pěkně propojit pro ucelení souvislostí s patogenezí demence. Zároveň by bylo super propojení Tvého článku s těmi co už jsou (odkazovat na ně). Kdybych mohla nějak pomoct, jsem k ruce :)

Díky! -- AdELA (diskuse) 26. 11. 2021, 18:04 (CET)

Ahoj, moc ráda článek rozšířím a pokud mi třeba doporučíš, z jaké literatury čerpat, myslím, že mi to pomůže. Co se týče propojování, nebyla jsem si jistá, jestli můžu vlézt do cizího článku a přidat tam to označení, nebo raději kontaktovat autora, aby si označení přidal? Jsem na wikiskriptech nová a budu ráda za pomoc Děkuju Iveta -- Ivmartinkova (diskuse) 29. 11. 2021, 10:37 (CET)