WikiSkripta:Nová kontrola článku učitelem

From WikiSkripta

Zjednodušili jsme spolupráci s učiteli a zelená „fajfka“ je v novém!

WikiSkripta ušla velký kus cesty. Ve svých začátcích před více než 10 lety je spravovala jen hrstka lidí a článků bylo velmi málo. Kontroly článků pedagogy vznikly, aby se mohli zapojit i učitelé a abychom uměli jasně označit články, které byly opravdu vhodné pro studium.

Dnes jsou WikiSkripta mnohem dále. Zapojuje se ohromná spousta lidí a někteří dřívější redaktoři jsou již lékaři. Máme tak velké množství kvalitních textů, které prošly rukama mnoha autorů. Navíc učitelé často spolupracují na článku, který studenti se zájmem sami dotvoří. Příkladem může být původně zkontrolovaný fyziologický slovník. Ten redaktoři postupně vylepšili přidanými obrázky a aktuálními informacemi z odborné literatury. Proto už není „zkontrolovaný“.

Zkontrolovaných článků tak postupně ubývá, ale celková kvalita obsahu se zvyšuje. Není už třeba snažit se mít co nejvíce článků zkontrolovaných.

Význam kontroly učitelem se proto postupně posunul. Místo potvrzení kvality článku oproti ostatním jde spíš o doporučení tohoto materiálu ke studiu. Například článek Evoluce druhu Homo sapiens nahrazuje zastaralé informace ve skriptech. Prof. Kittnar zase zkontroloval a doporučil procvičování EKG ke zkoušce z fyziologie.

Co bude s šedými fajfkami u pozměněných článků a fajfkami s hodinami u zastaralých článků?
Šedé fajfky, které jste znali, zmizí. Stejně tak zmizí fajfky s hodinami. Zůstane jen zelená fajfka u článků, které naposledy editoval a doporučil učitel. Když článek někdo změní nebo uplyne víc než tři roky od doporučení, fajfka zmizí úplně. Pokud bude vhodné doporučení obnovit, učitele kontaktujeme.
Jaký je tedy ve zkratce význam zelené fajfky?
Pedagog lékařské fakulty daný článek doporučil jako zdroj k výuce. A to před méně než třemi lety, přičemž od té doby se v článku nic nezměnilo.

Další informace[edit | edit source]