Diskuse:Hygiena pracovního prostředí

Z WikiSkript


Poznámka ke zpracování textu[editovat zdroj]

Děkujeme za vložení tohoto článku. Vyskytl se bohužel drobný problém: Větší část textu pochází ze stránek krajské hygienické stanice JČ kraje http://www.khscb.cz/view.php?cisloclanku=2008050015, další části jsou převzaty např. z http://www.dashofer.cz/download/pdf/prr2/5_3_3_Hodnoceni_rizik_v_malych_a_strednich_podnicich.pdf?wa=w. Celé úseky textu jsou přitom pravděpodobně zkopírovány, neboť se doslova shodují.

Pokud by tyto části měly ve WikiSkriptech zůstat, je potřeba získat souhlas původního autora. Prosím o zprávu, zda takový souhlas máte. Rádi Vám jej pomůžeme sehnat, je ale potřeba, abyste identifikovala původní zdroje (výše uvedené redakce dohledala namátkou při rutinní kontrole vkládaných textů).

Jinou možností je článek kompletně přepracovat. Napíšete-li jej znovu vlastními slovy a prameny uvedete v použité literatuře, bude vše v naprostém pořádku.

V některých případech budete pravděpodobně potřebovat určité úseky textu ponechat (např. charakteristika stupňů zátěže); to je v přesně definovaných případech možné formou tzv. malé citace. Podrobnosti najdete na stránce Wikiskripta:Autorské právo/Citace.

Prosím, neváhejte kontaktovat kohokoliv z redakce, pokud potřebujete s čímkoliv pomoci.

S pozdravem--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 1. 4. 2010, 22:10 (UTC)

Námitka k návrhu na smazání[editovat zdroj]

Dobrý den,

chápu, že název otázek se Vám nezdá vhodný, ale vedení Ústavu Hygieny a epdemiologie si přeje mít svojé témata na Wikiskriptech podle inovovaných zkouškových otázek 2009/2010, takže bych byla moc ráda, kdyby ty názvy jednotlivých částí tam zůstali, protože se studenti podle toho mohou připravovat ke Sátní zkoušce.

Děkuju za pochopení, T. Brémová

Vážená kolegyně,
Děkujeme za připomínku. Název tohoto článku je skutečně nešikovně dlouhý a je potřeba článek přejmenovat. Standardní řešení je toto: Článek se přejmenuje, možná i rozdělí na více částí podle témat se samostatnými názvy. Na portálu hygieny a epidemiologie (popřípadě na portálu otázek z hygieny a epidemiologie) se však uvede název zkouškové otázky a s ním se nově pojmenovaný článek/články propojí. V případě potřeby se také vytvářejí tzv. zastřešující články, do kterých se jednotlivé části vloží. V každém případě čtenář najde přesně pojmenovanou státnicovou otázku a přitom články zůstanou pojmenované tak, aby byly snadno dohledatelné a aby zapadaly do struktury WikiSkript. Jde v podstatě o technické opatření, kterého se nemusíte bát. S pozdravem--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 6. 4. 2010, 17:18 (UTC)