Diskuse:Nervus radialis

Z WikiSkriptPřipomínky k článku[editovat zdroj]


Přeji příjemný večer,

myslím si, že bylo zbytečné tvořit odkazy na jednotlivé svaly, stačil by odkaz jeden a to např. na Svaly horní končetiny. Pochybuji totiž, že někdo někdy vytvoří samostatný článek o m. anconeus, ačkoli bych si takový rád přečetl :-) Co myslíte? --Nemekar 7. 2. 2010, 18:48 (UTC)

Také přeji příjemný večer,

uvažuju nad jednotlivými "články" svalů. Možná by nebylo špatné vytvořit slovníková hesla kde by byl začátek, úpon, inervace (příp. ještě fce). Prváci se to učí a když není kniha po ruce, mohlo by se hodit a pak třeba jen článek Svaly HK, který by to zastřešoval, obrázky s průřezy, by taky nebyly k zahození (můžu poskytnout svou malbu k naskenování). Další názory? Díky --Kotletka 7. 2. 2010, 22:06 (UTC)

Do třetice přeji pěkný večer a rád přispěji se svým názorem.
Jednoduché články k jednotlivým svalům považuji za dobrý nápad. Koneckonců, řada takovýchto článků může být následně odkazována třeba i z článků dalších oborů (chirurgie apod.), kde pak člověk rychlým kliknutím může oživit své již mnoho let zaprášené anatomické znalosti, aniž by musel ze skříně dolovat anatomii (konkrétně já bych to potřeboval...). Na druhou stranu uznávám, že článek plný červených odkazů působí trochu smutně... Proto chápu, že okamžité vytvoření tolika slepých odkazů naráz je trochu diskutabilní. Osobně bych ale odkazy již nerušil. Koneckonců časem se zde může objevit anatomický nadšenec, který vytvoří i článek například o ontogenetickém vývoji m. anconeus :-)
Obecně zastávám názor, že červené odkazy stimulují k napsání článků.
Přeji všem úspěšný týden. --Azrael (Antonín Šípek) 7. 2. 2010, 22:33 (UTC)
Dobrý večer. Díky za připomínku, sám se nemůžu rozhodnout, jestli jsem udělal dobře nebo ne. Je jasné, že málokoho zajímá, z kterého somitu pochází m.anconaeus. Na druhou stranu, občas si člověk potřebuje rychle připomenout začátek nebo úpon a pak zbytečně zdržuje projíždět tabulku a hledat sval. Ideální by byla nejspíš jak souhrná tabulka, tak hesla pro jednotlivé svaly. Mějte se hezky, --Kubik 12. 2. 2010, 20:07 (UTC)