Diskuse s uživatelem:Petrus Adamus/Archiv

Z WikiSkript

Magistraliter kategorizace a budoucí šablona[editovat zdroj]

Ahoj,

všiml jsem si, že přidáváš magistraliter recepty za což ti děkuji. Články jsem zakategorizoval do Kategorie:IVLP a chci tě požádat, jestli bys to u budoucích článků dělal také. Napadlo mě vyrobit šablonu, aby receptury měli stejný vzhled a uživatelé se nemuseli trápit s tvorbou tabulky. Nahoře by třeba mohl být odkaz na článek o magistraliter preskripci (něco jako Tento článek obsahuje recepturu pro individuálně připravované léčivé přípravky.) a pak by ta šablona vložila tabulku s Rp. na začátku, jednotlivými položkami a D.S. na konci. Zatím to je jen takový nápad a rád bych aby ses vyjádřil k tomu, jestli to bude užitečné, ať to nedělám zbytečně. Jakoukoliv případnou pomoc s tvorbou šablony ocením https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/79/Face-smile.svg/17px-Face-smile.svg.png.

Děkuji a zdravím.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 22.6.2015, 07:58
Ahoj, včera jsem měl úplně týž nápad, udělat šablonu třebas i vzhledem parafrázující klasický formulář receptu – to jsem však pak zavrhl jako zřejmě nevhodné vzhledem k využití WS i na chytrých telefonech a nejistotě stran zobrazení. Nějaká by však asi přišla vhod.
Petr-Adam.jpg Petrus Adamus -- redakce WikiSkript 22.6.2015, 16:23
Ok, tak já mám v plánu zrovna zítra odjed z ČR, takže nam tom nemohu zamakat hned teď, ale během prázdnin se tomu určitě pověnuji. Kdybys měl nějakej draft nebo jen nápady, tak mi piš do diskuze. Díky.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 22.6.2015, 16:49
Podívejte se zde. Mohlo by to takhle vypadat? Až to vyladíme vzhled, tak to zkusím předělat do nějaké rozumné šablony, ať je ten zápis jednodušší.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 25.7.2015, 06:39
To vypadá výborně!

Vzhled potřebuje trochu doladit. Recept by měl být až pod předtištěnou zkratkou Rp., která jej uvozuje. Nejsem si také jistý, jestli nepoužít jiný formulář. Ale to je drobnost.

Děkuji a zdravím
Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 29.7.2015, 07:40
Právě řešíme na yammeru, jak technicky provést, aby se na všech druzích displejů a rozšíření zobrazoval obsah receptu ve správném místě, protože např. na mém notebooku je vše v pořádku.

Pokud máte správný formulář, tak ho prosím nahrajte přes Soubor:Recept.jpg.

Děkuji.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 30.7.2015, 18:08
Děkuji, stalo se :)
Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 1.8.2015, 20:03
Navrhoval bych formulář pro tyto účel upravit, tak ať revokuje klasický formulář, ale kvůli praktickým potřebám neobsahuje záhlaví pro druhý medikamant.
Petr-Adam.jpg Petrus Adamus -- redakce WikiSkript 5.8.2015, 21:01
Upravil jsem jej ořezáním, pokud jste to měl na mysli... K dispozici je na Soubor:Recept_ořez.jpg. Ale moc se mi to nelíbí, lepší by bylo vyřešit to umístění v tom celém formuláři.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 6.8.2015, 06:26
Myslel jsem to spíše jako v souboru
Recept hlavička.jpg
, nechat formulář ve stylisované formě, odstranit části vztahující se k druhému léku. Možná by šlo i více parafrasovat a odstranit třeba pole adresy, recepty stejně v každé zemi vypadají úplně jinak. Také by možná bylo lepší použít vektorovou versi, nevím ale, jak jsou na tom nyní WS s podporou vektorových obrázků.
Petr-Adam.jpg Petrus Adamus -- redakce WikiSkript 6.8.2015, 21:58
A včem je pro nás ta upravená verse bez prostoru pro druhý medikament lepší? Stejně budeme muset ten recept trefit pod Rp. a pokud toho docílíme, tak tam klidně může zůstat ten recept tak, jak v reálu vypadá, čili poli pro oba léky.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 7.8.2015, 20:18
Připadne mi lepší v tom, že je tam více místa, magistraliter recept se do prostoru pro jeden recept často nevleze.
Petr-Adam.jpg Petrus Adamus -- redakce WikiSkript 7.8.2015, 20:19
Aha, to jsou věci z praxe, které ještě neznám :-) Tak budeme používat ten váš, ať je to přehledné a dobře čitelné.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 8.8.2015, 08:01

Druhá šablona Zkontrolováno[editovat zdroj]

Ahoj Petře :)

Mám na tebe jeden technický dotaz jakožto na autora kontrolovací šablony… Měli jsme s Kotletkou návrh na vytvoření obdobné šablony kvůli díře v současném fungován šablony, zkusím to popsat... Pokud se redakčně obnovuje kontrola učitelem po malých editacích, tak šablona přestává kontrolovat, jestli kontrola učitelem neproběhla před více než 3 lety, jak je nastaveno. To sice redaktoři kontrolují, ale v případě, že se tomu tak stane (jako například tady), tak redaktoři nemají způsob, jak to ve článku zobrazit (zkoušel jsem vložit starý časový zámek do šablony, ale to nefunguje). Jednoduchým řešením by podle nás bylo, kdyby se vytvořila šablona například Zkontrolováno2 se stejnými parametry jako šablona původní, aby tedy stačilo ve článku jenom připsat dvojku za název šablony. Tahle šablona by ale místo zelené fajfky dávala primárně modré hodiny, šedou fajfku by dávala normálně při změně oproti zkontrolovanému stavu (aby se odlišily zkontrolované, ale proexpirované články od článků, které byly od kontroly učitelem významně upraveny) a článek by zařadila do dávno zkontrolovaných článků. Myslíš, že by něco takového bylo a) možné a b) kdyby se mi to podařilo v nějaké podobné formě prosadit, byl bys to ochotný napsat?

Díky moc a hezký den :)
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 18.10.2015, 07:26
Ahoj Davide,

bohužel už jsem tolik let na šablony ve wikikódu nesáhl, že jsem již zcela zapomněl syntaxi a nejsem ani schopen posoudit, zda by navrhované řešení bylo možné, natož šablonu napsat – musel bych se vše znovu naučit, což by kvůli jedné šabloně bylo neúčelné, coby lékař bohužel nemám čas ani na rodinu, natož na přispívání do Wikiskript.

Děkuji za pochopení a též zdravím
Petr-Adam.jpg Petrus Adamus -- redakce WikiSkript 18.10.2015, 10:56
Samozřejmě, zkusíme to prodiskutovat jinde, jenom jsi byl první člověk, který mě napadl, když jsem viděl historii šablony :) Přeji tím pádem hodně času na věci důležitější než je nějaká šablona :) Díky za odpověď
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 18.10.2015, 11:04