WikiSkripta:Upgrade

From WikiSkripta

WikiSkripta byla během víkendu 17.–18.03.2012 upgradována na verzi 1.17. V této verzi je pár novinek, které zcela změní Váš život nebo alespoň Vaši redakční práci!

Co je nového?[edit source]

Největší novinou je zcela nový editor, který usnadní práci s textem. Je samozřejmé, že bude chvíli trvat zvyknout si na nový způsob editování. Nicméně nový editor umožňuje rozdělit tlačítka do různých skupin, takže autoři nemusí bloudit mezi redakčními tlačítky a redakce si zase může otevřít sekci s redakčními nástroji, aniž by mezi nimi vyskakovala formátovací tlačítka.

WikiSkripta se budou načítat rychleji a bude jednodušší vylepšovat jejich jednotlivé funkce. Příčinou je modul ResourceLoader, který byl v této verzi nově uveden, a nový systém cachování stránek na serveru.

Dále je změna v řazení kategorií. Nyní bude záležet na velikosti písmen, opraveno bylo stránkování podkategorií, stránek a obrázků a kategorizování článků s diakritikou.

Nové vyhledávání Vám pomůže najít správný článek. Nejenže teď už nezáleží na velikosti písmen, ale rovněž lze vyhledávat bez diakritiky!

Nově se ukazuje také záložka překladu stránek mezi češtinou, slovenštinou a angličtinou. Záložku naleznete v levém dolním rohu stránek.

Bylo zafixováno levé menu při rolování, takže máte stále přístup k odkazům. Navíc byla zkrácena patička stránky.

Další novinkou jsou nová udělátka. Přejděte do nastavení uživatele vpravo nahoře.

Nové funkce[edit source]

Museli jsme také poněkud poupravit některé funkce, na které jste byli zvyklí, tak, aby Vám i nadále sloužily. Možná si však Váš prohlížeč uložil původní soubory WikiSkript do své mezipaměti a tudíž napoprvé nemusí vše fungovat správně. Abyste obnovili správnou funkci WikiSkript, aktualizujte si prosím stránky WikiSkript stisknutím kouzelné kombinace kláves:

prohlížeč kombinace kláves
Mozilla / Firefox Ctrl-Shift-R
Internet Explorer / Chrome Ctrl-F5
Safari Cmd-Shift-R nebo Ctrl-Shift-R
Konqueror F5
Opera Ctrl-R

Pokud používáte jiný prohlížeč nebo pokud se Vám zobrazuje okénko s chybou, opět můžete bez obav kontaktovat správce Slepiho (diskuse).

V průběhu dní se mohou objevit ještě další změny. Bude-li se Vám zdát něco v nepořádku, zkuste znovu stisknout Vaši kombinaci kláves a problém by měl zmizet. Pokud nezmizí, dejte nám prosím o chybě vědět, rádi se s ní popereme. Níže naleznete odkaz na formulář pro hlášení chyb. Děkujeme.

Něco nefunguje?[edit source]

Napřeli jsme veškeré své síly, abychom odvedli dobrou práci. Pokud Vám ale přesto něco nefunguje, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím krátkého formuláře. Velmi tím pomůžete udržet WikiSkripta funkční a užitečná. Děkujeme!

Co je v plánu dále?[edit source]

Ve vývoji je ještě novější editor, ve kterém bude možno pracovat stejně jako v textovém editoru – rovnou uvidíte, jak článek vypadá, a nebudete se muset učit wikikód. Držte nám palce, aby se nám tuto vymoženost povedlo zavést co nejdříve.

Pro redaktory navíc plánujeme zavést v levém menu novou sekci se všemi důležitými redakčními odkazy.

Pokud se vše podaří, plánujeme vylepšit vzhled WikiSkript, abychom se stali modernějšími a přehlednějšími.

Věříme, že Vás nové změny zaujaly a že Vám WikiSkripta zpříjemní Vaše studium!

    Váš WikiTým     Martin Vejražka.jpg CeSt2.jpg Antonín Šípek.jpg Nemekar.jpg Josef Martiňák.jpg Cooba.jpg Jan Jeřábek.jpg Dusek Pavel.jpg Petr-Adam.jpg Cat.katka.JPG Weru.jpg Držiak.jpg Schp44s.jpg