Diskuse:Účinky ultrafialového záření

Z WikiSkript


Článek Ultrafialové záření již existuje, je extrémně nevhodné vytvářet další s téměř totožným obsahem, naopak doporučuji doplnit stávající stať o případné užitečné informace týkající se této zkouškové otázky. --PAD 17. 10. 2010, 16:36 (CEST)
Naopak! Myslím si, že existence obou těchto článků má význam. Článek Ultrafialové záření se hodí do biofyziky, kde studentům poslouží (a nebo jako jednoduché heslo co to vlastně je UV záření), a tento článek Biologické účinky UV záření, ochrana zdraví spadá svým obsahem, který docela hodně přesahuje rámec biofyziky, do hygieny. Proto by měly zůstat články oba (tento třeba pod názvem Účinky UV záření, který bych vzhledem k obsahu článku považovala za vhodný).

Nebo by se měly vytvořit verze článku (Ultrafialové záření (biofyzika), Ultrafialové záření (hygiena), nebo podobně).

S přesunutím tohoto článku prozatím počkám, dokud se k problematice nevyjádří ještě někdo jiný.

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 1. 12. 2010, 14:45 (CET)

Taktéž bych články neslučoval, přikláním se k verzování. Momentálně máme 3 články: Ultrafialové záření, Typy ultrafialového záření a Účinky ultrafialového záření.
Doporučoval bych: Ultrafialové záření přesunout na "Ultrafialové záření (biofyzika), Typy ultrafialového záření přesunout na "Ultrafialové záření (hygiena) a zvlášť ponechat "Účinky ultrafialového záření". ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 26. 4. 2011, 14:34 (CEST)
S přesunem článků souhlasím, toto řešení mi připadá nejvhodnější. Přesunu se ujímám.

--Kucerova Kristyna.jpg Kristýna Kučerová -- redakce WikiSkript 15. 12. 2013, 08:47 (CET)

Začít novou diskusi

Obsah

Název vláknaOdpovědíPoslední změna
Kontrola textu023. 2. 2013, 02:09

Kontrola textu

Bylo by užitečné text ještě projít. Vylepšit by šla jazyková stránka textu a jeho srozumitelnost, ale i odborné formulace. Např. popis pohlcování UV v atmosféře. Díky!