Diskuse:Charakteristika nádorového bujení

Z WikiSkriptPřipomínky k článku[editovat zdroj]

Možné porušení autorských práv[editovat zdroj]

Děkuji za vložení hezkého článku. Vyskytlo se ovšem podezření, že některé věty jsou doslovně zkopírovány z jiných zdrojů. U takových citací – pokud není dokonce nutné mít svolení autorů citovaných textů – je potřeba alespoň uvádět zdroj, odkud čerpáte.

  • Růst nádorových buněk je podmíněn nejen nekontrolovaným buněčným dělením, ale také snížením jejich opotřebovatelnosti a naopak zvýšenou schopností přežít. Většina nádorových buněk, ne-li všechny, získala rezistenci vůči mechanismům vedoucím k jejich programovanému zániku − apoptóze.“ je shodné s větami v [1].
  • Maligně transformované buňky se vyznačují především pokračujícím dělením. Současně se u nich snižují požadavky na přítomnost hormonů a růstových faktorů, které potřebuje normální buňka a které přicházejí z vnějšku. Některé transformované buňky produkují vlastní specifické růstové faktory (autokrinní stimulace). Dochází ke ztrátě schopnosti zastavit růst. Aberantní regulace cyklu buněčného dělení patří mezi klíčové body nádorového bujení. Nádorová buňka má tendenci se vymknout fyziologickému mechanismu kontroly dělení buněk.“ je shodné s větami v [2]
  • Dále se vyskytují některé méně prokazatelné shody s [3] a [4]

Rád bych Vás poprosil, pokud můžete k takto rozsáhlým citacím získat povolení autora a zároveň doplnit zdroje, odkud citujete, bude velmi dobré, když tak učiníte. Pokud nevíte jak na to, kontaktujte kteréhokoliv redaktora či správce, rád Vám s tím pomůže. S pozdravem --GoBot, Pavel Dusek 3. 6. 2010, 08:11 (UTC)

Skripta Patobiochemie buňky byla uvolněna, ostatní shodující se díla zdá se čerpají také s těchto skript. Jediný nejasný materiál je [5]. Přidávám šablonu copyvio pro rychlejší dořešení.
--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 19. 3. 2011, 19:33 (CET)

Prepracovanie copyvia[editovat zdroj]

Prvý odstavec je prepracovaný a chystám sa na ďalšie. ----Uživatel:Katkel Katarína Žiaková -- redakce WikiSkript 25. 10. 2011, 23:06 (CEST)