Diskuse:Kyselina listová

Z WikiSkript

Do článku jsem doplnil informace z fyziologického slovníku. Mohl byste někdo zkontrolovat tento článek, případně odstranit šablonu pahýlu a zvážit použití šablony Heslo aby to odpovídalo ostatním článkům převzatým z Fyziologicného slovníku Dr. Švíglerové. Díky --Jiri Mudrunka.jpg Jiří Mudruňka -- redakce WikiSkript 10. 11. 2010, 15:26 (CET)

Děkuji za zpracování tohoto článku. Pokusil jsem se jej trochu upřesnit.
Doporučuji ponechat jako pahýl, dokud do článku nebudou doplněny nebo dokud z něj nebudou nalinkovány (což by asi bylo lepší) podrobnější informace o jeho metabolismu, mechanismu transportu C1, další příznaky hypovitaminózy, konkrétní úloha v sy NK.
Použití pro prevenci rozštěpových vad by mělo být refováno. I jinak by slušela kontrola proti monografii a doplnění odkazů - zkusím udělat, ale neslibuji, mám toho hodně a budu rád, když mě někdo předběhne :)
Jakkoli pahýl, doporučuji odeslat ke kontrole.
Zdravím--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 10. 11. 2010, 18:05 (CET)

Přejmenování[editovat zdroj]

Vitamin B9 je jistě správné označení, přesto bych se přimlouval za přejmenování na používanější kyselina listová popř. folát. Myslím, že většina čtenářů bude tento článek hledat právě pod tímto názvem.

Ahoj,
Myslím, že by bolo fajn vytvoriť synonymum, teda redirect "kyselina listová" na "vitamin B9".--Držiak.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 23. 3. 2011, 15:43 (CET)
Ahoj, redirecty jsou vytvořeny, tudíž se čtenář na to dostane tak jako tak. Faktem je, že hned první věta je "divná" vůči nadpisu. Tedy nutno bud přeformulovat první větu nebo přehodit redirecty. ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 7. 6. 2011, 15:57 (CEST)

Přejmenování a vytvoření biochemického článku[editovat zdroj]

Článek byl přejmenován na Kyselina listová. Podle návrhu MUDr. M. Vejražky, PhD. by mohl být paralelně k tomuto článku vytvořen článek biochemický, pak bude vhodné doplnit např. Kyselina listová (výživa) --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 21. 7. 2011, 13:37 (CEST)