Diskuse s uživatelem:Tpmirchi

Z WikiSkript

--Drziak2.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 10. 10. 2013, 20:53 (CEST)

Archiv původní diskuse[editovat zdroj]

Dokončení článku[editovat zdroj]

Děkujeme za přehledný a užitečný anatomický článek! Bohužel nebyl delší dobu upravován, a je stále označen za rozpracovaný, prosím tedy o upravení či dokončení článku, aby mohla být odstraněna redakční šablona a mohl sloužit jako plnohodnotná studijní pomůcka. Děkuji.
Michaela Balejova.jpg Michaela Balejová -- redakce WikiSkript 9.5.2014, 15:11
Hotovo :)
Tpmirchi (diskuse) 1.7.2014, 08:06
Super, děkujeme! :)
Michaela Balejova.jpg Michaela Balejová -- redakce WikiSkript 2.7.2014, 07:09

Histologie[editovat zdroj]

Ahoj, koukám, že příspíváš novými histologickými články. Bylo by vhodné, kdybys je pojmenovával s nějakým rozlišovačem, ke které fakultě/praktikům patří, protože na ws sídlí i projekty jiných fakult - Portál:Sbírka histologických preparátů (1. LF UK), Portál:Histologický atlas (3. LF UK), Portál:Modul Obecné základy patologie a patofyziologie (3. LF UK), tak aby bylo jasné, co tvoříš a nemátl čtenáře obecnými názvy.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 13.11.2014, 17:21
ahoj, myslel jsem, že stačí vložit odkazy na ně do portálu Histologie naší fakulty...mám teda do názvů přidat (1.LF)?
Tpmirchi (diskuse) 13.11.2014, 17:28
(1. LF UK)


a týká se tvá práce něčeho jiného než Portál:Sbírka histologických preparátů (1. LF UK)?
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 13.11.2014, 20:02
No já to beru trochu jinak...na ws je spousta histologických článků (např. jsem našel asi 6 článků na preparát labia oris) a celkově je to takové neucelené a výsledkem je to, že, co se týče histologie, tak vyjma hledání pojmů, tak si troufám říct, že nikdo z prváků ws pro studium histologie nepoužívá (soudě podle vlastních zkušeností a podle letošního ročníku, kde demonstruji).

Takže já jsem si vzal už existující portál histologie (https://www.wikiskripta.eu/w/Portál:Histologie) a snažím se předělat již existující články tak, aby to nebyla jen opsaná učebnice od Junqueiry. A k tomu dělám zcela nové články s přízviskem "(praktikum)" kde není teorie, ale spíš návod, jak se v preparátu orientovat a jak ho kreslit. To potom doplním obrázky z mikroskopu (s licencí wikimedia a ne vyfocené telefonem přes okulár) a plánuju také nakreslit schémata, protože to kreslení dělá vždy největší problémy, obzvlášť na začátku, a přitom je vyžadováno u zkoušky. Takže suma sumarum, snažím se udělat z ws plnohodnotný zdroj pro studium histologie, nejenom jako výpisky z knížky, ale snažím se tam zapracovat i časté a oblíbené otázky vyučujících a tak dál...

Takže touhle oklikou jsem se vlastně snažil říct, že vím, že existuje ten portál s preparáty, ale ten ani náhodou neodpovídá nárokům a kdybych ho měl předělávat, stejně by zbyl jenom nadpis...
Tpmirchi (diskuse) 13.11.2014, 21:25
Paráda,

vidím, že máš dobrý plán a až to dotáhneš do konce, tak prváci na vaší fakultě budou studovat jen z ws :-)
Ale když se třeba podívám na tebou poslední vytvořený článek Seznam histologických preparátů, tak zde najdu označení preparátů specifické pro 1. LF UK. WS využívají medici z fakult napříč ČR a snad i SR a vaše označení preparátů není univerzální, takže do všech článků, které se věnují praktikům na tvojí fakultě dej rozlišovač. Ten rozlišovač nezpůsobí, že by ho ostatní medici nevyužívali, jen ujasní, k čemu se tvoje práce vztahuje.
Ten existující portál jsem jenom vzpomenul, abych ti případně ušetřil práci, ale pochopitelně pokud hrubě nevyhovuje, tak vytvoř nový.

Když budeš nahrávat nové histologické preparáty, tak je, pokud možno, kategorizuj pod "Histologické preparáty" a nákresy/schémata pod "Histologická schémata", aby byly později jednoduše dohledatelné. Histologii zdar!
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 14.11.2014, 06:47
Ještě bych rád upozornil na Portál:Histologický atlas (3. LF UK), kde najdeš spousty dobrých histologických preparátů, které bys mohl při své práci použít a případně dofotit jen ty nevyhovující.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 14.11.2014, 07:11
Co se týče redakčních úprav, tak v nich ještě nejsem moc kovaný, ale za týden nebo dva mám schůzku s mým školitelem Václavem Rejlkem (taky ze 3.LF), tak ty rozlišovače nebo nový portál uděláme asi spolu :) A díky za tip, podívám se na to, zatím mě ale ještě čeká spousta práce s textem...
Tpmirchi (diskuse) 14.11.2014, 16:22
Paráda, zapracujeme na tom ;-). Vidím to na velký kotel práce, který až se přiblíží k finiši, stane se výkladní skříní histologie. Jen tak dál Tome!
--Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 15.11.2014, 11:18
ha ha, no v to doufám a děkuju :)
Tpmirchi (diskuse) 15.11.2014, 19:58

Překlepy v názvech stránek[editovat zdroj]

Ahoj Tome,

vidím, že se neustále zlepšuješ v editování článků a v jejich psaní, což je skvělé! Chtěl jsem Tě jenom poprosit o naprostou drobnost - jakmile budeš psát komplikovaný název článku, týkající se praktik, dbej prosím na to, aby byly pravopisně a typograficky správně. Je třeba, aby po řadových číslovkách byla mezera - jako například 1.LF UK by mělo být 1. LF UK. Je to důležité zase z hlediska ucelení struktury a rozlišovačů. Všechny Tvé články, které byly takto chybně nazvány, jsem si dovolil opravit, tak doufám, že Tě to nijak nerozhodí. Kdyby opět vyvstaly nějaké komplikace či dotazy, víš jak mě kontaktovat.

Díky moc za spolupráci a pokračuj v dobré práci!
--Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 22.11.2014, 13:24
ahoj,

jejda, tak to se omlouvám, jak jsem to dělal večer, tak mě vůbec žádná mezera netrkla...ale už si na to dám pozor :)

Měj se!
Tpmirchi (diskuse) 22.11.2014, 13:52
Jo a co říkáš na vzhled portálu? :)
Tpmirchi (diskuse) 22.11.2014, 14:00
Zatím to vypadá výtečně a těším se, až to uvidím dokončené ;-)
--Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 24.11.2014, 19:09

Zdroj[editovat zdroj]

Ahoj Tome,

děkujeme, že nadále přispíváš do WikiSkript. Tvůj poslední vytvořený článek Metabolismus fruktózy bohužel postrádá zdroje, ze kterých bylo čerpáno. Prosím tedy o jejich doplnění.

Děkuji a přeji hezký zbytek dne :)
Michaela Balejova.jpg Michaela Balejová -- redakce WikiSkript 16.6.2015, 18:42
Po domluvě s Dr. Vejražkou zatím necháme ten článek tak a časem ho nahradí ekvivalent z fblt.
Tpmirchi (diskuse) 17.10.2015, 20:18

WikiSluníčko![editovat zdroj]

WikiSlunicko.png
Drahý Mirchi,

děkuji tu za přispění mnoha hesly do histologie! Sluníčko si zasloužíš hlavně za pokrok v přidávání zdrojů k článku. Doufám, že ti tvé nadšení vydrží i nadále.

Naty
Natyf.jpg Uživatel:Natyf , redakce WikiSkript 16.12.2015, 13:29

Řád černé kávy[editovat zdroj]

Kava.png
Při pohledu na tvé poslední příspěvky usuzuji, že si asi málokdo zaslouží více řád za významné přispění WikiSkriptům v nočních hodinách :D Ať se daří :)
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 29.2.2016, 09:49
Děkuju :) už mám dokonce druhej! :D Ten první od pana Dr. Vejražky, ale asi se mi ho povedlo smazat :D
Tpmirchi (diskuse) 29.2.2016, 10:33
No já jsem měl pocit, žes ho už měl :D
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 29.2.2016, 16:12

Preverenie edit[editovat zdroj]

Prosím ťa, mohol by si pozrieť túto editáciu, lebo ja sa vôbec histo nerozumiem a úplne tam zmenili obsah. Díky
Milan Mikus.jpg Milan Mikuš -- redakce WikiSkript 29.2.2016, 17:21
Jasně, mrknu na to :)
Tpmirchi (diskuse) 1.3.2016, 22:02

Proliferační řád[editovat zdroj]

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bc/Mitotic_spindle_in_animal_cell_%28jpg%29.jpg/120px-Mitotic_spindle_in_animal_cell_%28jpg%29.jpg

Milý Tome,

rád bych ti za práci na histologickém portálu udělil řád rozmnožovatele informací v oblasti histologie :D Ačkoliv někdy s nějakými detaily nesouhlasíme, vaše práce je inspirující :) Mám rád lidi, kteří píšou nové články nebo rozšiřují staré :)
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 9.3.2016, 12:23

Clarovy buňky[editovat zdroj]

Ahoj, dívala jsem se, že jsi založil nový článek (heslo) Clarovy buňky a asi jsi na něj zapomněl. Mohl by ses na to příležitostně podívat a doplnit? Zatím to vypadá moc pěkně, jen tam chybí ještě pár informací. Děkuji!
Kucerova Kristyna.jpg Kristýna Kučerová -- redakce WikiSkript 12.7.2016, 14:02

Clarovy buňky[editovat zdroj]

Ahoj, dívala jsem se, že jsi založil nový článek (heslo) Clarovy buňky a asi jsi na něj zapomněl. Mohl by ses na to příležitostně podívat a doplnit? Zatím to vypadá moc pěkně, jen tam chybí ještě pár informací. Děkuji!
Kucerova Kristyna.jpg Kristýna Kučerová -- redakce WikiSkript 12.7.2016, 14:07

Clarovy buňky[editovat zdroj]

Ahoj, dívala jsem se, že jsi založil nový článek (heslo) Clarovy buňky a asi jsi na něj zapomněl. Mohl by ses na to příležitostně podívat a doplnit? Zatím to vypadá moc pěkně, jen tam chybí ještě pár informací. Děkuji!
Kucerova Kristyna.jpg Kristýna Kučerová -- redakce WikiSkript 12.7.2016, 14:07
Nezapomněl, chybí tam pár bodů, který jsou předmětem konzultace s UHIEM
Tpmirchi (diskuse) 2.11.2016, 23:43

Přesměrování na neexistující články[editovat zdroj]

Ahoj,

dnes jsem koukala na nefunkční přesměrování ve WS a narazila jsem na několik článků, které jsi dělal ty. Nechci ti nějak zasahovat do probíhající práce a mazat to bez tvého vědomí/souhlasu, obzvlášť jestli s těmi stránkami ještě něco budeš dělat. Můžeš se na to, prosím, kouknout? Seznam těch článků je na Diskuse:Difúzní neuroendokrinní systém. Díky, hezký zbytek dne a parádní prodloužený víkend :),

H.
Hana Dittrichova.jpg Hana Dittrichová, redakce WikiSkript 26.10.2016, 14:14
Všechny tyhle stránky tu chybí a časem by měly vzniknout, aby tu histologie byla v nějakým použitelným stavu. Ty odkazy jsou všechny asi z portálu histoslovníku, dřív to fungovalo tak, že se tam přidávaly červený odkazy na to co je potřeba dodělat a kdokoliv pak mohl přijít a něčeho se chopit. Ale zbyli jsme na to dva
Tpmirchi (diskuse) 2.11.2016, 23:58
Jasné, chápu. Díky, že ses tomu věnoval :).

Hezký víkend,

H.
Hana Dittrichova.jpg Hana Dittrichová, redakce WikiSkript 4.11.2016, 08:38

Zapomenuté články[editovat zdroj]

Ahoj Tomáši,

procházím zapomenuté články a narazil jsem na pár histologických rozpracovaných článků od Tebe:

Bazofilní myelocyt
Bronchy (histologie)
Chondrogenní a desmogenní osifikace (praktikum) (1. LF UK)
Dýchací systém (histologie)
Dýchací systém (praktikum) (1. LF UK)
Endokrinní systém (praktikum) (1. LF UK)
Eosinofilní metamyelocyt
Eozinofilní myelocyt
Epitely 1 (praktikum) (1. LF UK)
Hemopoesa (praktikum) (1. LF UK)
Lymfatický systém (praktikum) (1. LF UK)
Nervová tkáň (praktikum) (1. LF UK)
Neutrofilní metamyelocyt
Neutrofilní myelocyt
Neutrofilní tyčka
Slinné žlázy, pankreas, orgány dutiny ústní (praktikum) (1. LF UK)
Žlázový epitel (praktikum) (1. LF UK)

Můžeš na ně, prosím, mrknout a případně doplnit, nebo odstranit šablonu [[Šablona:Pracuje_se|{{Pracuje se}}]]? Mimochodem Tvá práce s preparáty ve WikiSkriptech je úžasná a ty články jsou fakt hojně navštěvovány. Máš za sebou hromadu skvělé práce, díky za to!

Mnohokrát děkuji předem a přeju Ti hezké dny! (Nepojedeš náhodou na 28. správcovský wikivíkend?)
Slepi (diskuse) 4.6.2018, 14:26
Zdravím a děkuji za milá slova chvály :)

Všechny vyjmenované články vznikly v období, kdy se nás několik snažilo konsolidovat a doplnit histologii na WS. Velká část článků (buňky, barvení...) vznikaly jako "hesla", ostatně tu na WS byly dokonce 3 různé histologické slovníky. Bohužel se kolem hesel (hesel obecně, nejen "našich") rozpoutala vášnivá debata a byly i hlasy, že se hesla zruší úplně, bez ohledu na naší odvedenou práci. Skupina se rozpadla a ani mně už se nechtělo stále řešit formu, když tu byl jasný problém s obsahem. Navíc je těžké vyčlenit si v už tak nabitém rozvrhu čas na něco, co možná bude smazáno.

Takže tak :) budu doufat, že se najde někdo, kdo na to smysluplně naváže
Tpmirchi (diskuse) 30.8.2018, 01:52