Diskuse:Diferenciální diagnostika bolestí na hrudi/PGS (VPL)

Z WikiSkript


Kategorie článku[editovat zdroj]

Děkuji moc za vylepšení formy textu, který jsem původně psala v jiném editoru a pak se mi nepodařil ještě tak přetransformovat do wiki-kodu, jak by měl. Kategorii jsem k článku vynechala zatím záměrně. Jsem již absolventka LF a jsem zařazena v oboru Všeobecné praktické lékařství a chtěla bych na Wikiskriptech zpracovávat a umisťovat naše atestační otázky (podobně jako PGS neurologie - "neurowiki"). Až bych měla asi tak 10 otázek, tak jsem myslela, že by bylo možné vytvořit "portál" Všeobecné praktické lékařství s kompletním seznamem otázek ke zpracovávání. Bylo by to možné? Bylo by možné ošetřit, aby bylo zřejmé, že jde o "postgraduální články", aby nám fakta neopravovali třeba prváci...? Děkuji a zdravím Míša --Michaelka 9. 12. 2010, 12:23 (CET)

Ahojky, mam velikou radost, že ses rozhodla zpracovávat atestační otázky právě do WikiSkript! Redakce se ti pokusí být co nejvíce nápomocná. Neboj se na cokoli zeptat, jsme tu od toho. Zatím si vedeš výborně!
Neměj obavy z toho, že je článek zařazen do "pregraduálních" kategorií. Každý, kdo doplňuje informace do článků by měl uvést jejich zdroj - jen tím se zaručí správnost informací. Nicméně články určené pro postgraduální studenty lze v úvodu označit šablonou PGS. Zvaž, zda je obsah určen opravdu až pro postgraduály, nebo zda jsou stejné podrobnosti vyžadovány i u státnic. Ani u pregraduálních článků není možné, aby si tam "každý napsal, co chce".
Chtěla bych tě hned zpočátku požádat o uvádění důvěryhodných zdrojů. Články je samozřejmě možné doplňovat z nejrůznějších přednášek, ale gró článku by mělo být z "ověřitelných" zdrojů - abychom uspokojili i náročnější čtenáře, kteří nad spornými informacemi zapochybují a chtějí si ověřit jejich správnost.
Věřím, že se tvé články stanou užitečným studijním materiálem i pro jiné předměty, jako je např. vnitřní lékařství.
Doufám, že se ti bude s WikiSkripty dobře pracovat : ) S pozdravem --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 9. 12. 2010, 20:39 (CET)
Ahoj, dík za přislíbení pomoci od vás redaktorů. WikiSkripta považuji za dobře udržovaný, spravovaný a rozvíjející se projekt, a hlavně se mi líbí, že články lze dobře aktualizovat a to průběžně.
Zdroje se pokouším uvádět. Ještě budu články doplňovat - samozřejmě z "důvěryhodné" literatury - nejlépe učebnic, moonografií, kompendií atd. Uznávám, že internetové stránky a přednášky (i když VŠ vyučujících) nemají tu správnou váhu:-) Dám si pozor. Našla jsem vaše udělátko na citace, které mi to zjednoduší zapsat.
Zařazení do pregraduální nebo postgraduální se snad časem rozhodne. Našich 280 atest.otázek chceme naformulovat podle zkušeností kolegů, kteří již odatestovali z praktického lékařství - na články z interny (pregrad.) jsem chtěla odkázat pod textem článku - jako "související články". Temata interní a praktického lékařství se určitě, jak píšeš, překrývají - a rozsah na státnice z interny a na atestaci z VPL je otázka, jak se bude lišit. Ještě to zkonzultuji na začátku roku s kolegy v oboru. Určitě lze články zařadit do více kategorií.
Zdravím, a ještě jednou dík za vstřícnou reakci --Michaelka 10. 12. 2010, 13:16 (CET)

Vyšetření[editovat zdroj]

Doplnit tlak na sternum (žebra) a volní hluboké inspirium --DRobert (diskuse) 17. 2. 2021, 18:15 (CET)