Fórum:Poskytování obsahu

From WikiSkripta

Zpět

Systémy pro poskytování obsahu[edit | edit source]

WikiSkripta[edit | edit source]

Wiki ikona.png

Nejnavštěvovanějším výukovým portálem v medicíně jsou WikiSkripta (WS). Pokud potřebujete dostat mezi studenty nějakou znalost, je nejefektivnější cestou vložit příslušný výukový obsah na WikiSkripta. WS jsou živý a dynamický systém s podporou ve studentské redakci. Pokud byste rádi touto cestou nějaké materiály sdíleli a nechcete se zabývat jejich vložením, kontaktujte nás např. na adrese info@wikiskripta.eu.

Kromě standardních textů k výuce (např. Evoluce rodu Homo) WikiSkripta umožňují i vkládat popsané obrazové materiály (patologický preparát) nebo vytvářet procvičování (EKG), vše označené symbolem doporučení učitelem.

Medical Media - Video Server[edit | edit source]

Mm ikona.png

Pro sdílení výukových videí je připraven server MedicalMedia. Je vysloveně určen pro výuková videa v medicíně a poskytuje velmi vysokou úroveň zabezpečení obsahu. Podle přání autora mohu být videa volně dostupná, nebo omezena pro konkrétní skupinu uživatelů (např. studenti VL 3.ročník). Autentizace uživatelů probíhá pomocí CAS účtu (= login a heslo do SIS).

E-zdroje[edit | edit source]

Ezdroje ikona.png

Prostřednictvím vzdáleného přístupu mají zaměstnanci i studenti možnost číst placené elektronické zdroje (časopisy, e-knihy, databáze apod.). Login a heslo je z CAS účtu (jako do SIS).

Kramerius: aktuální učebnice online[edit | edit source]

Kramerius ikona.png

V souvislosti s pandemií uvolnila Národní knihovna všechny digitalizované dokumenty online. Jedná se i o knihy, najít lze např. aktuální učebnice medicíny zejména z klinických oborů. Není tedy potřeba chodit do knihovny a učebnice si půjčovat, studovat lze online. Vzhledem k ochraně autorských práv je ale možné učebnice jen číst, nelze je tisknout ani stahovat ve formátu PDF. Není potřeba žádný účet ani registrace.