Fórum:Týmová komunikace

Z WikiSkript

Zpět

Microsoft Teams[upravit | editovat zdroj]

Teams ikona.png
Teams je komplexní nástroj pro skupinovou spolupráci ze sady cloudových nástrojů Office 365. Umožňuje sdílení souborů (např. odevzdávání seminárních prací), komunikaci jak textovou, tak pomocí video hovorů a další služby.

Pro komunikaci v rámci univerzity je možné použít Teams v Office 365. Najdete tam univerzitní kontakty. Je ovšem nutné, aby to příjemce používal, což není pravidlo.

Searchtool right.svg Podrobnější informace naleznete na stránce Fórum:Microsoft Teams.

Discord[upravit | editovat zdroj]

Discord ikona.png Pro komunikaci týmu starající se o WikiSkripta se osvědčil nástroj Discord, který je svižný a intuitivní. Lze asi použít na jakýkoliv druh komunikace. Registrace je zdarma, web umožňuje chat a audiohovory v rámci dané skupiny, přičemž není potřeba nic instalovat. Jsou možné i videohovory, ale jsou omezené na maximálně 10 účastníků.

https://discord.com/

G Suite[upravit | editovat zdroj]

G suite ikona.png Pro školství jsou společností Google zdarma nabízeny nástroje G Suite (dříve Google Apps for Education). Jedná se o poštovní systém Gmail, konferenční a chatovací systém Hangouts, diskové úložiště Drive, integrovaný Kalendář, výukovou platformu Classroom a další nástroje pro skupinovou spolupráci:

http://clouddoskol.cz/sluzby-pro-skoly/google-apps-a-jeho-soucasti/

OrgPad[upravit | editovat zdroj]

Orgpad.svg Jednoduchý nástroj nejen pro vytváření myšlenkových diagramů. Nabízí rychlou, intuitivní vizualizaci vlastního přemýšlení. Je možné vkládat dokumenty, soubory a videa do struktury mapy. Umožňuje kolaborativní tvorbu, hodí se na vytváření poznámek, brainstorming, výměnu a sdílení informací a organizaci. Můžete zde též vytvořit vizuálně zajímavou prezentaci nebo multimediální nástěnku.