Fórum:Virtuální pacient

Z WikiSkript

Zpět

Virtuální pacienti portálu Medscape[upravit | editovat zdroj]

Po registraci je možný přístup k článkům na portálu. Některé články mají formát virtuálního pacienta. Hezký příklad je Stroke Prevention in Atrial Fibrillation. Velmi dobrá funkčnost, uživatel si vyzkouší i volbu otázek při odebírání anamnézy, jsou zde i videonahrávky odpovědí. Dále si uživatel procvičí odůvodnění indikace různých vyšetření, stanovení diagnózy, předpis léků včetně ukončení nevhodné medikace a či úpravy dávkování.

Kazuistiky časopisu New England Journal of Medicine[upravit | editovat zdroj]

Časopis je placený, ale po registraci je možný přístup k několika článkům. Hezkým příkladem kazuistiky je článek A Disturbing Decline. Dobře provedená funkčnost, velmi hezká grafická stránka, technicky čisté, jednoduché, přehledné.

Akutně.cz[upravit | editovat zdroj]

Akutne ikona.png

Volně dostupná sbírka kazuistik, převážně zaměřených na urgentní medicínu. Kazuistiky jsou k dispozici v českém i anglickém jazyce.

InSimu[upravit | editovat zdroj]

In simu ikona.png

Searchtool right.svg Podrobnější informace naleznete na stránce Fórum: InSimu.

Dočasně je dostupná sbírka několika tisíc virtuálních pacientů v prostředí Insimu. Společnost nabízí zdarma konzultace k použití virtuálního pacienta ve výuce – je možné se přihlásit zde.

Open Labyrinth[upravit | editovat zdroj]

Open labyrinth ikona.png

Open Labyrinth je otevřený software, který pro tvorbu a provozování virtuálních pacientů používají některé univerzity. Některé sbírky virtuálních pacientů jsou dostupné zdarma, např.

  • https://virtualpatients.eu/referatory/
    Sbírka několika set virtuálních pacientů vytvořených v rámci evropského projektu. Některé jsou volně dostupné, k některým se lze přihlásit a k dispozici je heslo. Další jsou nedostupné nebo odkaz na ně jednoduše přestal fungovat. Něco je v angličtině, mnoho virtuálních pacientů je ale v jiných jazycích (nizozemština, severské jazyky, polština...). Jde tedy o řešení pro trpělivé.
  • http://vp.openlabyrinth.ca/
    Několik hezky zpracovaných virutálních pacientů z různých oborů.