Diskuse:Virové infekce nervového systému

Z WikiSkript



Připomínky k článku[editovat zdroj]

}}

Tento poměrně rozsáhlý článek by možná bylo vhodné rozdělit na menší články podle kapitol. Celý článek pak může být zachován s tím, že drobné články zde budou vloženy pomocí šablon (podobně jako na stránce Spektrofotometrie). Uživatelům to usnadní vyhledávání a editace. --Slepi 17:48, 2. 7. 2009 (CEST)

Naprosto souhlasím -- Kwjetka 21:30, 2. 7. 2009 (CEST)

Znamená to, že pak budou duplicitně tytéž informace v jednom velmi dlouhém článku a zároveň v jednotlivých (časem také jistě rozsáhlých) článcích? Přijde mi to nesmyslné - není lepší napsat zastřešující článek s odkazy na jednotlivé podrobnější články? --Valtameri 12:03, 3. 7. 2009 (CEST)
Jsem zastáncem kratších, tematicky ucelených článků. Je škoda, aby při vyhledávání pojmu Vzteklina nebyl nalezen článek, který ve skutečnosti existuje. Zároveň si myslím, že při orientaci v takto rozsáhlých článcích si čtenář vybírá kapitoly pomocí kliknutí na obsah - což by elegantně nahradil zastřešující úvod do problematiky s odkazy na jednotlivé články. Kapitola Virové infekce nervového systému je dle mého příliš rozsáhlá na to, aby byla shrnuta v jednom článku. --Valtameri 12:11, 3. 7. 2009 (CEST)
Přidávám se k názoru Slepiho.
Ad Valtameri: rozumím obavě z duplicity informací, ale podle mého názoru není na místě. Informace budou jen v krátkých článcích, šablonou se do "zastřešujícího" článku jen ocitují v okamžiku jeho prohlížení. Znamená to, že skutečně bude žít článek Vzteklina a informace v něm napsané nebudou uloženy nikde jinde. Při prohlížení článku Virové infekce NS se však v patřičné kapitole celý čláek o vzteklině objeví. Pokud se nějaká část textu nemá přenášet (stává se výjimečně, například výpis referencí na konci textu), lze to zařídit pomocí příkazů noinclide, a includeonly. Reference zpracované pomocí tagu ref se jinak budou v zastřešujícím článku chovat správně. ::Oproti vložení odkazů na dílčí články má jejich ocitování šablonou zásadní výhodu pro čtenáře: dostává kompaktní text na určité téma. Jednotlivých linků by bylo poměrně dost, takže neustálé odskakování ze "zastřešující" stránky jinam by rušilo a při případném občasném kouknutí na nějaký vysvětlující odkaz by vedlo k tomu, že by se čtenář po čase ztratil a zybloudil od původního tématu.
Srdečně zdravím všechny--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 14:22, 19. 8. 2009 (CEST)
Roztříděno (s výjimkou AIDS, kt. má již existující odkaz). Děkuji za pomoc, pane asistente. Ještě nevím, jak zprovoznit použitou literaturu (tj. aby byly funkční odkazy referencí) v zastřešujícím článku. --Karel Němec 13:06, 20. 8. 2009 (CEST)
Děkuji, to je výborné. Koukal jsem na ty reference - je to chyba v programu (vizte zde). Naštěstí je opravena v MediaWiki verze 1.15, na kterou budou Wikiskripta povýšena v úterý 25.8. Zkoušel jsem to - podívejte se na test-wiki, která již ve verzi 1.15 běží (zkopíroval jsem tam zastřešující článek a jednu podkapitolu). Doporučuji tedy nyní nic nedělat, za několik dní se to "spraví samo". Každoppádně děkuji za upozornění.
Všiml jsem si také jedné drobnosti s citacemi, v níž bych Vám možná maličko poradil: když používáte pojmenované citace, nemusíte v dalších výskytech znovu uvádět údaje o citované publikaci. Tj.:
  • v prvním výskytu napíšete <ref name=jméno_citace>{{Citace ...}}</ref>
  • v dalších výskytech téže citace píšete už jen <ref name=jméno_citace />.
Tím, že se neopakuje výpis parametrů šablony Citace se text výrazně zpřehlední. Důležité je jen nezapomenout na lomítko na konci tagu (tzv. samouzavírací tag).
Ještě jsem se nekoukal na to AIDS. Existence dvou paralelních článků by se měla ošetřit - přinejmenším musejí být prolinkované, vhodné je zamyslet se nad jejich eventuálním sloučením či vytvořením verzí článku a rozcestníku. Kouknu na to.
Ještě jednou děkuji a zdravím--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 14:02, 20. 8. 2009 (CEST)