Diskuse s uživatelkou:Barri

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 23. 2. 2011, 18:47 (CET)

Ahoj,

ďakujeme za vloženie článku Hygiena v zubní ordinaci. Ja len taký malý dotaz, šablóna pracuje se, sa vkladá na vrch článku (naspodku ju veľmi dobre nevidno), aby ti niekto zbytočne nerobil editácie, keď chceš článok dokončiť.

Už to máš premiestnené :)

Prajem príjemný wíkend --StenDy 25. 3. 2011, 15:21 (CET)

Fanconiho syndrom[editovat zdroj]

Dobrý den,

moc děkujeme za vložení článku Fanconiho syndrom do Wikiskript. Jen bych chtěla připojit drobnou radu: pokud není článek přímo opsaný z Vámi citované učebnice (což by neměl být, protože bychom tak porušovali autorská práva), je vhodnější citovanou učebnici uvést spíše jako Použitou literaturu než jako Zdroj.

S přáním příjemného zbytku dne --Cernater.jpg Tereza Černá -- redakce WikiSkript 26. 4. 2011, 14:09 (CEST)

Děkuji, trošku s tím ještě bojuji, přiznávám, vložit citaci je pro mne nějakým způsobem snadnější :-) ale budu se snažit :-)


V pořádku, vložíte normální citaci, jak jste zvyklá, akorát nadpis bude Použitá literatura, nikoli Zdroj. Jinak nevím, jestli o tom víte, ale citování Vám usnadní udělátko s pomocí šablony, která sama vytvoří citaci. Udělátko sloužící k citacím si zapnete ve svém nastavení na kartě Udělátka, kde je v sekci nástrojů pro uživatele uvedeno jako Nástroj pro tvorbu citací. Poté, co si nástroj takto zapnete, se Vám mezi editačními tlačítky objeví nové tlačítko pro citace Button_easy_cite.png. Dokonce pak stačí zadat pouze ISBN knihy a vytvoří se kompletní citace.
Kdyby Vám cokoli nebylo jasné, bez obav se ptejte. --Cernater.jpg Tereza Černá -- redakce WikiSkript 26. 4. 2011, 14:31 (CEST)


Autorské práva[editovat zdroj]

Dobrý deň,
vo vyšie spomínanom článku Fanconiho syndrom som narazila v časti Charakteristika na zhodu s textom na stránke http://lekarske.slovniky.cz/pojem/fanconiho-syndrom. V použitej literatúre tento zdroj nie je uvedený. Je nutné uviesť každú stránku, z ktorej ste čerpali do použitej literatúry. V aktuálnej verzii článku sa jedná o porušenie autorských práv, preto som na jeho začiatok umiestnila šablónu. Ako riešenie tejto situácie by som Vás poprosila o úpravu resp. doplnenie textu, zmenu vetnej skladby úseku Charakteristika a taktiež o doplnenie použitej literatúry (ako vyššie popísala Tereza). V Nástroji pro tvorbu citací si vyberiete v sekcii Elektronické zdroje možnosť internetová stránka a už len doplníte požadované údaje.
Prajem pekný víkend!
S pozdravom ----Jana Janovcová.jpg Jana Janovcová -- redakce WikiSkript 29. 4. 2011, 14:48 (CEST)
Děkuji, hned na to mrknu a pozměním a doplním, MK


Ďakujem za včasnú úpravu, pekne ste to upravila. :) Šablónu copyvio som odstránila, teraz je to v poriadku. Ešte si dovolím drobnosť k tým citáciám. Citáciu Klinická nefrológia nebolo potrebné upravovať, tá bola správne zaradená ako kniha, nie ako webová stránka. Pri citácii lékařského slovníka to bola nekompletná citácia, okrem povinných údajov v červených rámčekoch som tam doplnila mená autorov a tým sa stala citácia kompletnou.
Nech sa Vám darí :)
S pozdravom----Jana Janovcová.jpg Jana Janovcová -- redakce WikiSkript 30. 4. 2011, 23:41 (CEST)

Podpisy v redakční šabloně[editovat zdroj]

Dobrý den,

děkujeme za velké množství oprav ve článcích, jedná se o velký kus dobré práce, za který jsme vděční.

Mám jedno drobné doporučení, které Vám trošku urychlí práci. Podpis do redakční šablony lze vložit pomocí editačního tlačítka v záhlaví obrazovky.

Pokročilá tlačítka s popisky.png

Na tomto obrázku je to páté tlačítko odzadu (oranžový „klikihák“). Pokud se Vám nezobrazuje, je třeba upravit si nastavení podle tohoto doporučení: pokyny pro redaktory. Díky tlačítku se vloží do šablony podpis s aktuálním datem.

Tip navíc: Mimo redakční šablonu (například v diskusích) je šikovné využívat „podpis redaktora“.

Děkuji za spolupráci, hodně štěstí v dalších editacích.

S pozdravem ----Jana Novotná - Jana Novotná (redakce WikiSkript) 1. 5. 2011, 10:49 (CEST)


Dobrý den, moc děkuji za tipy k urychlení práce, jsem za jakékoliv vděčná --Barri 1. 5. 2011, 12:17 (CEST)

Kontrolování článků[editovat zdroj]

Vážená paní doktorko,

děkuji Vám za zkontrolování článku Hydrokoloidní otiskovací hmoty. Jsme Vám velmi vděční, že se věnujete této užitečné a nadmíru důležité činnosti. Článek bude nyní bedlivě hlídán redakcí. Po jakékoli změně článku dojde ke ztrátě kontroly. Pokud bude změna malá, jako je např. typografie a další redakční úpravy (které nejsou vždy zcela hotové), redaktoři kontrolu obnoví. Pokud by došlo k většímu zásahu do článku (např. přidání obrázku), může se stát, že budete kontaktována, abyste článek podepsala znovu.

Dovolil jsem si do značky doplnit Vaše celé jméno a odkaz na Váš profil, doufám, že je to takto v pořádku. Doplnil jsem Vás také do seznamu učitelů, což je dokument, obsahující seznam všech učitelů, kteří na WikiSkriptech působí. Prosím, zkontrolujte, zda jsou Vaše údaje uvedeny správně.

Ještě jednou Vám děkuji a těším se na Vaše další kontroly. Pokud byste měla jakékoli dotazy ohledně kontrolování článků, redakční práce či WikiSkript obecně, neváhejte se obrátit na mne, či kohokoli z redakce.

S pozdravem, --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 21. 7. 2011, 20:22 (CEST)


Dobrý den, děkuji za milou zprávu, beru na vědomí možnost opakované kontroly. Jakmile budu mít nějaké problémy s kontrolou, ozvu se. S pozdravem, Magdaléna Kašparová

Obnova kontroly[editovat zdroj]

Ahoj Magdo,

mohla by ses prosím znovu podívat na článek Extrakce zubu? Po Tvé kontrole tam byly přidány obrázky různých nástrojů a kontrola tzv "spadla". Pokud s obrázky souhlasíš, můžeš kontrolu znovu vložit. Pokud se nelíbí, můžeš je buď odstranit nebo požádat o jejich úpravu dle přání :-). Děkuju. Hezké odpoledne --Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 6. 1. 2012, 15:27 (CET)


Ahoj, mrknu na to, díky. Magdaléna Kašparová

Prolinkování článků[editovat zdroj]

Vážená paní doktorko,

nejprve bych Vám chtěla poděkovat za Váš čas, který věnujete WikiSkriptům. Narazila jsem na Vaše úpravy článku Poruchy rovnováhy/PGS a mám jen takovou drobnou poznámku ohledně prolinkování. Je mi jasné, že jste to nemohla vědět − mluvilo se o tom na WikiWeekendech, kde bylo dohodnuto, že prolinkování článku by mělo odpovídat tomu, pro koho je článek určen. Jinými slovy při prolinkování bychom se měli zamyslet, kdo bude článek číst a jaké odkazy by pro něho mohly být užitečné. Jiné prolinky budou proto v článku pro první ročníky a jiné v článku pro ročníky šesté. Právě ve zmiňovaném článku Poruchy rovnováhy/PGS, který je určený pro postgraduální studenty, jsou prolinky na články jako anamnéza, klinické vyšetření, mozek, sluch, CT apod. v podstatě zbytečné, pro postgraduálního studenta jsou to věci, které dávno zná, a přílišný počet modrých odkazů spíše znepřehledňuje text.

Snad jsem Vás neodradila od další práce, ještě jednou děkuji za Vaše editace a přeji Vám mnoho úspěchů!

S pozdravem,

--Cernater.jpg Tereza Černá -- redakce WikiSkript 28. 1. 2012, 23:28 (CET)