Diskuse:Primární biliární cholangitida

From WikiSkripta

Připomínky k článku[edit source]

Recenze[edit source]

Ahoj Dane!

Moc hezký a přehledný článek :) Upravil jsem pár překlepů, přidal jsem podle Češky odstavec o prognóze a pár dalších možných bodů do klinického obrazu. Taky jsem na začátek zkusil nějak napsat, že cholangitida = cholangoitida, nevím, jestli to takhle dává smysl, zkus se na to kouknout.

Uvažoval jsem o tom, jestli trochu nerozšířit kapitolku o etiopatogenezi, třeba v tom Čihákovi je to rozebranější, na druhou stranu, asi by to ztratilo přehlednost. Spíš jsem přemýšlel, jestli by nějak nešla rozpracovat diferenciální diagnostika? Moc těmhle chorobám nerozumím, abych se přiznal, ale říkal sem si, jestli by nebylo lepší udělat prostě sekci DifDg, kde by třeba hlavně byla ta PSC, ale i nějaké jiné hepatopatie...

Zkusím nějak zjistit, proč někdy dělají ty infoboxy ty volné entery na začátku článku, na první pokus jsem to nezjistil, asi poprosím nějaké zkušenější... :D

--David.Mirth.jpg David Novotný (diskuse), redakce WikiSkript 15. 7. 2020, 12:39 (CEST)

Moc děkuji za doplnění a recenzi!
  • Tu cholangoitidu tak můžeme nechat jak jsi to upravil, neruší to. Jinak název cholangoitida je v synonymu (přesměruj...) – no a hepatogastro odborná společnost píše jen cholangitida.
  • O té etiopatogenezi jsem přemýšlel a pak se rozhodl pro kratší variantu, protože to zase není tak častá diagnóza a medikovi s běžnými ambicemi by to mělo stačit :)
  • Tu dif Dg si napíšu do ToDo lisu, máš pravdu, že se to může např. i s AIH míchat
  • Díky, taky jsem si s tím infoboxem marně hrál..

--Profil Daniels.jpg Daniel Slavčev -- redakce WikiSkript 15. 7. 2020, 14:47 (CEST)

Našel jsem to! :D Byl tam špatně jeden parametr šablony, MKN-10 místo MKN... Když už jsem byl u toho, rovnou jsem to MKN doplnil :) S tou dif dg ti do toho fakt hrabat nebudu, asi bych tomu moc nepomoh v porovnání s tebou, zdá se :D Ale bylo by hezký, kdybys to třeba aspoň jenom v bodech rozšířil o jiný diagnózy podle mě :) --David.Mirth.jpg David Novotný (diskuse), redakce WikiSkript 15. 7. 2020, 23:27 (CEST)