Diskuse s uživatelkou:JANKA

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 3. 10. 2010, 21:21 (CEST)


První článek[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jani,

všiml jsem si, že si vytvořila svůj první článek. Výborná práce, jakékoli anatomické články velmi vítame, neboť tu zatím dost chybí. Dovolil jsem si udělat jenom pár drobných úprav, můžeš si je prohlédnout v historii. V podstatě se jedná jen o úpravu nadpisů v závěru článku, jak je popsáno zde a pár maličkostí. Kdybys něčemu nerozuměla, neváhej se ptát.

Také jsem ti trošku pomohl s vložením obrázku. Postup jak na to najdeš v nápovědě, rád ti to také ukážu na příštím setkání.

A do třetice přidal jsem ti na uživatelskou stránku nálepky, takže už seš plnohodnotná redaktorka:-)

Měj se hezky a ať to jde stejně dobře i dál.

--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 15. 10. 2010, 18:29 (CEST)

Glykogenózy[upravit | editovat zdroj]

Ahojky, jsem moc ráda, že ses jala doplňovat články o DMP - je na nich totiž ještě spoustu práce : ) Všimla jsem si, žes doplnila tabulku ve článku o glykogenózách. Chtěla bych tě jen poprosit, abys tam doplnila zdroj, ze kterého si tu informaci vyčetla - při tvorbě tabulky jsem čerpala z učebnice uvedené v referenci - pro přehlednost tam jsou vyjmenovány nejvíce postižené orgány a pokud se nepletu, je to tam uvedené takto (bohužel tu knihu teď nemám po ruce, takže se mohu mýlit). Těším se na další příspěvky, s pozdravem --Valtameri 25. 10. 2010, 23:30 (CEST)

Ahoj, čerpala som z Harpera, doplním ho do literatúry. S pozdravom = JANKA, 26. 10. 2010

Úpravy a rady[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jano, zatím si vedeš výborně! Mohu-li, rád bych Ti poradil pár drobností. Zachytil jsem Tvůj článek o mitochondiálních vadách a provedl jsem v něm pár úprav. Můžeš se podívat na rozdíl v historii článku. Poupravil jsem zejména citace na konci článu tak, aby byly přehlednější. Pro snadnou tvorbu citací Ti může posloužit tlačítko Citace, které si můžeš zapnout ve svém nastavení na kartě Udělátka.

Na konci článku se nepodepisuj, Tvůj příspěvek je nesmazatelně vepsán do historie stránky i bez podpisu. Všiml jsem si, že používáš oranžově obtáhnutý "redakční" podpis. Ten ale patří pouze do šablony {{Redakce}} na diskusní stránce článku. Do diskusí mezi uživateli (např. zde) patří "normální" podpis, který najdeš jako černý podpis coby desáté tlačítko v editační liště.

No a to je zatím vše, co mě napadá. Doufám, že Ti to pomůže v kariérním růstu :-). Měj se skvěle! --Slepi (redakce WikiSkript) 26. 10. 2010, 23:26 (CEST)

Přesměrování[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Janko, s dovolením jsem Ti upravil přesměrování na článek Poruchy metabolismu sirných aminokyselin (omylem jsi jej vložila na diskusní stránku :-)). Hezký víkend! --Slepi (redakce WikiSkript) 5. 2. 2011, 13:06 (CET)

Ďakujem. Aj Tebe pekný víkend :) --JANKA 5. 2. 2011, 14:10 (CET)

Přesměrování[upravit | editovat zdroj]

Ahoj,

koukám, že ses dala do těch slovenských článků s českými názvy. To je dobře, ať je v tom pořádek. Mám prosbu, nezapomínej prosím vždycky opravit i odkazy (třeba: Speciální:Co_odkazuje_na/Pravé_kiahne). Správně by na přesměrování žádný odkaz vést neměl, všechny by měly cílit přímo na článek. Vím, je to trošku otravná, ale zato důležitá práce:-)

Díky a měj se hezky, --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 9. 4. 2011, 21:53 (CEST)

Wiki4lístek[upravit | editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Ahoj JANKA,

už chvíli sleduji Tvé pokroky ve WikiSkriptech. Od začátku obdivuji Tvoje nadšení pro projekt. Jsi autorkou mnoha potřebných článků z oblasti patobiochemie, které určitě ocenili Tví spolužáci a ocení je i další studenti. Současně nám jako terminálovník pomáháš i s běžnou redakční prací, což je vzhledem k množství práce velmi záslužná činnost. Jsi jedna z našich nejaktivnějších redaktorek.

Moc děkuji za energii, kterou sem vkládáš. Přijmi prosím jako dík tento symbolický Wiki4lístek :-).

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 13. 4. 2011, 14:06 (CEST)

Ďakujem veľmi pekne :) Prajem Ti pekný deň, mne si ho zlepšila :)----Jana Janovcová.jpg Jana Janovcová -- redakce WikiSkript 13. 4. 2011, 14:28 (CEST)

Obnova kontrol[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Janka,

díky, že obnovuješ kontroly článků po malých editacích, jen si dávej pozor na tlačítko timestamp. Pokud označíš celé staré číslo a jen klikneš na tlačítko - zůstane tam staré razítko a přidá se nové. Tím se stane, že se v článku pak může editovat jak chce a zelená fajfka nezšedne, což není žádoucí. Podívej se například zde v historii jak to číslo je dlouhé. Musíš ho tedy celé smazat a pak teprve vložit nové. Měj se hezky a parádní prázdniny přeju :) ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 21. 6. 2011, 17:11 (CEST)

Edit: právě jsem narazila na obnovu kontroly po obrázku, to bylo zdůrazňováno několikrát nejen na WW, že vložení jakéhokoliv obrázku je VELKÁ editace a je nutné znovu požádat o kontrolu učitele! Tak si na to dávej pozor prosím. Ještě jednou přeji příjemné odpoledne ;) ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 21. 6. 2011, 17:15 (CEST)

Ďakujem za upozornenie, budem si na to dávať pozor. Maj sa pekne :) ----Jana Janovcová.jpg Jana Janovcová -- redakce WikiSkript 21. 6. 2011, 17:19 (CEST)

Malé a velké editace na diskusních stránkách[upravit | editovat zdroj]

Milá Janko,

velmi děkuji za Vaše editace ve WikiSkriptech. Jsem rád, že se věnujete tak pracným činnostem, jako je dohledávání a doplňování obrázků.

Chtěl bych poprosit o maličkost: Na diskusních stránkách je potřeba dobře rozlišovat mezi malými a velkými editacemi, neboť tímto označením se řídí, zda se ostatním uživatelům zašle hlášení o změnách. Proto platí:

  • Většina příspěvků na diskusních stránkách je velká editace. Patří mezi ně i uvítání nového uživatele.
  • Jako malá editace se označuje podepsání parametru v redakční šabloně. Jsou ale výjimky:
    • vložení redakční šablony na začátku redakčního zpracování, či její vrácení třeba po kompletním přepracování článku;
    • podepsání posledního parametru (tj. souhrn "redakce hotovo")
    • pokud chcete upozornit na změny jiného redaktora (např. opravujete chybu, které se někdo jiný systematicky dopouští.
  • Malou editací může být také vložení něčeho, co nenese novou informaci (např. poděkování za předchozí diskusi, pouhá oprava překlepů v předešlé diskusi).

Pokud vítáte nového uživatele, nepoužívejte také, prosím, žádné zkratky - pro lidi, kteří se s WikiSkripty setkávají poprvé, to může být matoucí. Vhodným souhrnem editace je např. "Vítáme Vás ve WikiSkriptech!". Pokud to jen trochu jde, snažte se být při přivítání osobní, a třeba i pod šablonu připojit několik vlastních slov.

Tolik několik nepříliš významných technických detailů. Držím Vám palce, aby Vás práce ve WikiSkriptech bavila a těším se, že se na těchto stránkách budeme nadále potkávat!--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 14. 10. 2011, 12:16 (CEST)

Ďakujem pekne za upozornenie :) Ako ste si určite všimli, rovnakej chyby som sa dopustila aj pred pár minútami. Odteraz si na to budem dávať pozor.
S pozdravom
----Jana Janovcová.jpg Jana Janovcová -- redakce WikiSkript 14. 10. 2011, 13:06 (CEST)

Převod do WS[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jani,

zabývám se nyní převodem článků týkajících se sarkoidózy. Již vznikl článek Sarkoidóza (interna), Sarkoidóza (patologie) a Sarkoidóza/srdce. Ještě mám v plánu převést některé další typy mimoplicní sarkoidózy a rád bych Tě požádal o pomoc. Byla bys, prosím, ochotná se se mnou na převodu podílet a pomoci mi? V případě kladné odpovědi bychom dořešili detaily...

Gratuluji k jedničce z popiteváku a zdravím z WV8! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 22. 10. 2011, 18:13 (CEST)

Ahoj Ondra :)
Kladná odpoveď :) Čakám na inštrukcie.
Taktiež zdravím a ďakujem :) ----Jana Janovcová.jpg Jana Janovcová -- redakce WikiSkript 22. 10. 2011, 20:09 (CEST)
Děkuji, Jani! Brzy se ozvu, na spolupráci se těším!
Hezký večer! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 23. 10. 2011, 22:36 (CEST)
Hezký večer, Jani!
Emailem jsem Ti zaslal podklady, instrukce jsem hodil do GoogleWave. Kdybys cokoliv potřebovala, ozvi se, rád Ti pomohu!
Děkuji!! Srdečně zdraví ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 28. 10. 2011, 20:00 (CEST)

Stopové prvky[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jani,

vďaka za angažovanie sa v prevode článkov:-) Bolo by vynikajúce, keby si článok Stopové prvky rozdelila a doplnila z Masopusta (ako si uvádzala do fóra). Krásny zvyšok dňa.--Držiak.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 10. 11. 2011, 15:59 (CET)

Ahoj Kubo :) Stalo sa, mrkni sa prosím, či je to OK. ----Jana Janovcová.jpg Jana Janovcová -- redakce WikiSkript 10. 11. 2011, 19:30 (CET)

Poděkování[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jani,

moc děkuji za vzorný převod a velmi pečlivé úpravy materiálů o sarkoidóze! Moc jsi mi s tím pomohla (resp. udělala za mě :-))! Vypadá to moc hezky. Do novinek i na FB jsem hodil krátkou informaci, kdybys jí chtěla jakkoliv upravit, klidně tak učiň, budu jen rád.

Užij si zítřejší svátek! S pozdravem ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 16. 11. 2011, 23:42 (CET)

Pahýly[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Janko,

vidím, že jsi si všimla, jak jsem umístila na nutričních stránkách Pahýly, a že se Ti to také nezdá vhodně umístěné. Přeřadila jsi šablony Pahýl raději do sekce "noinclude", aby se to do zastřešujícího článku nezobrazovalo... Vyskytuje se to v rozdělovaných článcích z Nutriční terapie, které jsem dělila docela hodně a určitě by se to ještě v dalších objevilo.... Já bych ráda věděla, co je správně, protože články Chemie potravin budu rozdělovat dále a často jsou to pahýly...

Chtěla jsem tím totiž naznačit, že daný vložený článek není ještě úplný (čekám, že na vložené články chodí lidé mnohem méně než na článek zastřešující), a že by ho měli doplnit nutriční terapeuti, až se na tento portál dostanou a otevřou si články, po přednáškách a před zkouškami... Vím, že to narušuje vzhled článku, když je to tam několikrát, ale myslela jsem, že by je to mělo upozornit a motivovat kliknout a dodělat to, zatímco opticky hezčí vzhled nerušený poznámkami o pahýlu, bude působit dojmem článku hotového a tak trochu monolitického...

Možná jste o tom mluvili na WV9, tak by mne zajímalo, zda se nějak dohodlo, že to máme dělat právě tak, aby to tedy bylo hezčí (bez upozorňování na pahýl)...?

Díky za nápad, že by se s tím dalo a mělo něco dělat. Měj se krásně...--Mini-misa.jpg Michaelka -- redakce WikiSkript 22. 4. 2012, 13:17 (CEST)

Vážená pani doktorka,
momentálne ešte stále sme na WW9, tak som túto otázku hodila do pléna a výsledok sa prikláňa k riešeniu podčlánkov bez šablon pahýlu. Jedna šablóna pahýl na záver shrnujúceho článku je vhodná. Dôvod je estetický, pán doktor Vejražka si nemyslí, že by pahýly za každým podčlánkom výrazne motivovali k zlepšovaniu kvality článku čitateľmi.
Ďakujem, že ste túto otázku nadhodila a že sme ju mohli kolektívne diskutovať.
Prajem Vám príjemnú nedeľu :)

Jana Janovcová.jpg Jana Janovcová -- redakce WikiSkript 22. 4. 2012, 13:28 (CEST)

Děkuji za objasnění v diskuzi, teď tedy budu vědět, jak na to...
a hlavně velký dík, žes to objevila... Užijte pěkný zbytek Wikivíkendu :-) za krásného počasí a týmového ducha...
P.S: Nejsem ještě tak vážená (doktorka jen pár roků :-)), aby mi nešlo tykat, což Tě prosím :-)
--Mini-misa.jpg Michaelka -- redakce WikiSkript 22. 4. 2012, 14:22 (CEST)
Ďakujem za ponuku tykania. Cením si ju. :)
Wikivíkend bol podarený, bolo by super ak by si ten najbližší stihla aj ty.
S pozdravom ----Jana Janovcová.jpg Jana Janovcová -- redakce WikiSkript 22. 4. 2012, 20:26 (CEST)