Diskuse s uživatelkou:Michaelka

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

Ahoj!!!

--Dancza (redakce WikiSkript) 3. 11. 2010, 23:20 (CET)

Zdravím vás,

ráda bych Vám poděkovala za vytvoření článku Diferenciální diagnostika bolestí na hrudi a vůbec za vaší chuť pustit se do zpracování atestačních otázek vašeho oboru. Vytvořila jsem zatím stránku s vaším seznamem otázek - Portál:Všeobecné praktické lékařství. Brzy bude jistě přidána na hlavní stranu wikiskript. Můžete tedy vkládat další vaše články. Pokud budete mít jakýkoli dotaz, napište, rádi vám odpovíme.

Děkuji a přeji mnoho elánu do další práce na WikiSkriptech, jde Vám to opravdu velmi dobře.

S pozdravem --Kolářová Kristýna 9. 12. 2010, 14:45 (CET)


Zdravím a velice děkuji za rychlé založení portálu!
Začnu pracovat na našich prvních článcích a věřím, že počet začne narůstat hlavně od ledna, kdy začnu projekt trochu víc propagovat mezi dalšími mladými praktiky (teď před Vánocemi jsou jistě myšlenkami jinde).
Nabízenou pomoc s vkládáním a formátováním do wiki-kódu rádi využijeme, s wiki-jazykem se seznámíme teprve postupně... Přeji vám redaktorům tedy hodně trpělivosti při editacích našich článků, které předpokládám nebudou vždy ve wiki-podobě.
Děkuji a přeji pěkný předvánoční čas.
Míša --Michaelka 9. 12. 2010, 17:13 (CET)

Kulhající pacient[editovat zdroj]

Dobrý večer,

dovolil som si zhrnúť dif. dg. u kulhajícího pacienta do tabuľky...bez toho, že by som niečo diskutoval. Trošku neuvážene, za čo sa ospravedlňujem. Prosím zároveň o kontrolu tej tabuľky, prípadne to prevediem naspäť (ak by ste mali pocit, že sa stratil prehľad). S pozdravom --Držiak.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 9. 12. 2010, 23:47 (CET)

Děkuji za pěknou úpravu,
tabulky se teprve musím naučit - Tvoje úprava této stránce pomohla. Určitě nemám nic proti takovému zpřehlednění, naopak potěšilo mne, že jste se mých článků ujali. Budu ráda, pokud se někdo formální editace občas ujme a poopraví, protože se s wikijazykem teprve seznamuji.
Po obsahové stránce ještě budu do článků jako je kulhající pacient a nebo Diferenciální dg. otoků DK/PGS (VPL) ještě doplňovat info z dalších zdrojů a rozšiřovat je.
Hodně trpělivosti s našimi pokusy a ještě jednou dík.
Zdravím --Michaelka 10. 12. 2010, 00:11 (CET)

Otázky k atestaci z všeobecného praktického lékařství[editovat zdroj]

Ahojky,

prolinkovala jsem některé otázky v Portál:Otázky k atestaci z všeobecného praktického lékařství, aby bylo vidět, že mnohá témata jsou již ve WikiSkriptech zpracována, tudíž by bylo plýtvání energie zakládat je znova "od nuly". Většina těchto již existujících článků není označena šablonou PGS, ale neměj obavy, že tam budou při editacích vznikat věcné chyby, všechny vkládané informace musí být tak jako tak doložené věrohodným zdrojem. Při vypracovávání otázek prosím doplňuj ty stávající (mnohdy se zatím jedná pouze o pahýly) a pokud bys měla dojem, že obsažené informace zdaleka přesahují znalosti požadované ke státnicím z interny, pediatrie atd. (podrobné dávkování léků atp.), vytvoř stejnojmenný PGS podčlánek (název článku/PGS). Přeji Ti příjemnou práci s WikiSkripty a hezký den. S pozdravem --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 13. 12. 2010, 17:37 (CET)

Ahoj, děkuji Ti za pomoc s prolinkováním,
také myslím, že čím více již začatých článků díky vloženým linkům další Mladí praktici uvidí, tím spíše je to povede k tomu, aby sami něco přidali nebo doplnili.
Nemám obavy z věcných chyb, ty si redakce hlídá... Měla jsem ale představu tematicky ohraničených článků, kde bych vypíchla to, co je zapotřebí pro praktické lékaře (v prvním kontaktu s pacientem) - tam bych se rozepsala více, než je pro státnice potřeba, ale třeba bych omezila nebo i vypustila to, jaký je přístup k dané dg., pokud se tíží pacient již dopracuje do nemocnice, ke specialistovi či na lůžko akutní péče.
Pokusím se pokračovat v začatých článcích, na které se Ti mne podařilo prolinkováním upozornit - myslím, že navazovat půjde u většiny - pokud by to strukturou článku nešlo, tak bych přeci jen založila vlastní stránku, i když je to zdlouhavější.
Prosím Tě o doporučení, jak myslíš, že bych měla udělat odkaz na PGS článek, který bych udělala jako rozšíření tématu nebo jako alternativu. Jak by odkaz vypadal a jak se takový článek založí?
(Pokud by se článek jmenoval třeba: ... Článek pro studenty ... dala bych jen Vytvořit článek a jako název: ... Článek pro studenty/PGS ...?)
Prosím Tě o radu, děkuji a zdravím. --Mini-misa.jpg Michaelka 13. 12. 2010, 18:28 (CET)
Ahojky,
články pro postgraduální studenty máme zatím jen v oblasti neurologie - mrkni například na Bolesti hlavy a Bolesti hlavy/PGS. Odkaz na PGS článek je v souvisejících článcích té pregraduální verze. Pokud nepůjde jen o rozšíření článku, co se týče podrobností, ale přímo o jeho zaměření pro praktické lékaře, přimlouvala bych se o vložení "odlišovače" do názvu, např.Epilepsie/PGS (VPL), protože se dá předpokládat, že časem vzniknou také např. Epilepsie/PGS (pediatrie) apod.
Nový článek pro PGS vytvoříš úplně stejně jako články pro pregraduály, pouze zadáš název např. "Akutní infarkt myokardu/PGS". Hezký večer, s pozdravem --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 13. 12. 2010, 20:25 (CET)
Díky moc Valtameri,
podívala jsem se tam a máš pravdu, budu je označovat /PGS (VPL). S tím naše skupina Mladých praktiků jistě vystačí. Mutace PGS článků pro jiné odbornosti jako pediatrie asi vážně vzniknou, vždyť i jeden profesor pediatrie na Karlově přeci na přednáškách říkal, že dítě je jiný živočišný druh :-)
Při použití tohoto "verzování" to bude přehlednější než jiné možnosti, co mi napadly, a také to bude jednotné pro PGS, kteří se do toho na Wiki pustí, ať Vám redaktorům v tom neděláme tolik nepořádek...
Děkuji za radu!
Pěkný večer přeju --Mini-misa.jpg Michaelka 13. 12. 2010, 23:02 (CET)

Povýšení[editovat zdroj]

Ahoj Michaelko,

na WikiWeekendu jsme se shodli, že si za svou dosavadní práci zasloužíš alespoň symbolickou odměnu ve formě povýšení do správcovského stavu :). Jako první Ti za celý wikitým gratuluji a doufám, že se ti i nadále bude tak skvěle ve WikiSkriptech dařit! Množství práce, kterou děláš, je obdivuhodné – jen tak dál! :-)

Měj se hezky, --Weru.jpg Veronika Zemanová -- redakce WikiSkript 21. 4. 2012, 09:50 (CEST)

Děkuji vám všem + Tobě za tuto milou gratulaci!
To je tedy pěkné překvapení... A hlavně je to také závazek a zodpovědnost do budoucna, že si musím nejen nechat záležet na tom, do čeho se ve WS pouštím, jako nyní, ale ještě to vypilovat, aby ta nálepka dostala u mne také svůj opravdový smysl. Tedy děkuji a půjdu se zhostit nějaké té práce. Nyní mám v plánu jednak rozparcelování některých mnou převedných stránek z chemie potravin (v nutriční terapii) na stránky s vloženými podčlánky či hesly a jejich případné doladění, jednak nastartování funkční pracovní skupiny VPL resp. pro doporučené postupy... Uvidíme, jak mi to jako správci půjde :-)
Měj se fajn a užij zajímavý WV.9... Doufám, že nezklamu :-) --Mini-misa.jpg Michaelka -- redakce WikiSkript 21. 4. 2012, 16:35 (CEST)

Zapomenutý článek[editovat zdroj]

Milá Michaelko,

náhodou jsem narazila na Tvůj PGS článek Diferenciální diagnostika bolesti v epigastriu/PGS (VPL). Obsahuje šablonu {{Pracuje se}}, ale už déle než 30 dní bez jakékoli provedené editace. Pokud jej považuješ za hotový, stačí šablonu jen odstranit, nebo jej můžeš dokončit (pokud už dokončen není) a nebo třetí možnost - pokud jej nepovažuješ za dokončený, ale sama jej dokončit nechceš, stačí odstranit šablonu {{Pracuje se}} a na konec článku vložit šablonu{{Pahýl}}, jako znamení toho, že neobsahuje vše, co by měl. Děkuji za Tvůj čas strávený s WikiSkripty.

Srdečně zdraví

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 29. 5. 2012, 16:30 (CEST)

Milá Míšo,
díky za připomenutí. Opravdu se stalo to, že jsem na něj ale úplně zapomněla, takže trefa do černého :-), takže asi zvolím možnost ho dokončit... (jen to nebude dnes :-( )
Jinak ty možnosti, co navrhuješ znám, ale nějak si v nich nemohu vybrat :-( ... a ani jedna možnost mi nesedí :-)
  • není hotový - za hotový ho nemůžu vydávat ani když zavřu obě oči,
  • dokončit ho - to bude trvat a znám se - stejně si nebudu jistá, že je hotový :-)
  • označit jako pahýl - to by znamenalo, že ho nechci dokončit (a to tedy ne! :-)))) - možná tam dám pahýl, pokud to bude skoro hotovo, abych naznačila, že chci, aby se nad obsahem zamyslel ještě někdo jiný,
Asi to zkusím "přešablonovat", tj. odložit dobu, kdy se dostanou tyto moje elaboráty do "zapomenutých" článků...
... já se totiž prostě musím přiznat, že jsem na tento článek opravdu zapomněla :-( a bude tam takových mých pokusů více - přeberu si je teď o víkendu.
Měj se moc pěkně a ať se Ti daří :-)
--Mini-misa.jpg Michaelka -- redakce WikiSkript 29. 5. 2012, 23:36 (CEST)

Doplnění[editovat zdroj]

Ahoj. Našla jsem tě, že jsi zakládala článek Diferenciální diagnostika zarudlého oka/PGS (VPL) u podnadpisu: Rozdělení na základě anatomie - podle lokalizace.. nemohla bys to prosím doplnit? Měj hezký den =) --M.jpg Uživatel:Martina Ševčíková , redakce WikiSkript 20. 11. 2012, 19:35 (CET)

Ahoj Martino. Našla jsi mne úplně perfektně :-)
Máš úplnou pravdu - chybí tam celý kousek, zřejmě jsem ho přeskočila a pak na t zapomněla a nevrátila se... Ještě se na to o víkendu s knihou, ze které jsem čerpala podívám a doplním :-)
Krásný zbytek týdne a hodně spokojenosti a úspěchů --Mini-misa.jpg Michaelka -- redakce WikiSkript 21. 11. 2012, 22:59 (CET)