Diskuse s uživatelkou:Valtameri

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

Dobrý den, vítám Vás na své diskusní stránce!

Pochvala[upravit | editovat zdroj]

Milá Terezo,

chtěl bych Vám poděkovat za Vaši soustavnou péči o pediatrická témata. Také portál moc prokoukl! Velmi si vážím toho, že i při svém nynějším vytížení najdete chvilku pro WikiSkripta. jste pro ně opravdovým přínosem!

Se srdečným pozdravem--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 5. 4. 2010, 17:40 (UTC)

Děkuji Vám! WikiSkripta jsou návyková ; ) S přáním krásného dne --Valtameri 6. 4. 2010, 15:37 (UTC)

Zapomenuté kontroly atd.[upravit | editovat zdroj]

Ahoj milovnice hor a oceánů:-), mohla bys, prosím, urgovat u Jirky Beneše zapomenuté kontroly u článků, kde {{Probíhá kontrola}}: Duodenum, Intestinum crassum a Žaludek? Pustil bych se do toho sám, ale nemám představu, jak probíhala předchozí konverzace s ním... Ještě máš jeden rozpracovaný-zapomenutý článek: Akutní obstruktivní zánět hrtanu. Zároveň bych se Tě chtěl zeptat, co s šablonou {{Infobox Infekce}}? Budeš v ní pokračovat (zatím vypadá velmi dobře!), je už hotova podle Tvých představ, nebo se do toho má pustit ještě někdo další? Díky moc a měj se! --Slepi 24. 4. 2010, 19:15 (UTC)

Ahojky, Jirku jsem kontaktovala - slíbil, že se na to v nejbližších dnech mrkne.
Díky za připomenutí laryngitidy - vrhnu se na to.
Infobox infekce se zadrhl na tom, že nějak špatně fungovalo orámování, jinak jsem pro dodělání - myslím si, že by to ve finále mohlo zpřehlednit článek - přinést základní informace. Co myslíš? Jinak zásahům a úpravám se nebráním, byl to jen nástřel. Dokonce jsem svého času prosila o pomoc/spolupráci, ale nikdo se nechytl.
Měj se krásně, --Valtameri 25. 4. 2010, 17:02 (UTC)

Odkazy[upravit | editovat zdroj]

Ahoj

Prosím o pomoc... Ako vyzerá záverečná forma odkazov (teda aj s literatúrou, odkazujúcimi článkami atď...). Viem, že sme to dohadovali na wikiw., ale nemôžem to nájsť. ďakujem:) pekný deň.--jž-- 6. 5. 2010, 12:25 (UTC)

Ahoj, stačí si nastavit na kartě Udělátka v sekci Tlačítka pro uživatele editační tlačítko Seznam literatury. Po kliknutí se Ti vloží kompletní sekce s odkazy. --Slepi 6. 5. 2010, 12:45 (UTC)
Jasne, ďakujem.--jž-- 6. 5. 2010, 19:48 (UTC)

Zapomenuté kontroly[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Valtameri,

náhodou jsem narazil na tvé články Žaludek, Duodenum a Intestinum crassum. Byly označeny jako kontrolované, ale nejspíš se na ně zapomnělo. Nevíš kdo to měl tehdy na starosti, abychom se mohli případně připomenout?

Díky --Cooba 10. 5. 2010, 11:56 (UTC)

Ahojky, nedávno jsem to Dr. Benešovi připomínala (viz výše).... --Valtameri 10. 5. 2010, 14:16 (UTC)

No jo, dokonce i stejný nadpis:-D Ach jo... --Cooba 10. 5. 2010, 18:04 (UTC)

Centrální cyanóza[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Valtameri, díval jsem se na tvůj článek Centrální cyanóza a nezdá se mi ten kyslíkový test. Nemělo by tam být, že ...pokud se pO2 nezvýší → pravolevý zkrat; zvýší-li se → plicní postižení? --Don-giovanni 13. 5. 2010, 07:18 (UTC)

Děkuji za upozornění!!! Samozřejmě jde o překlep, máš pravdu! Měj se : ) --Valtameri 13. 5. 2010, 17:56 (UTC)

Infobox Infekce[upravit | editovat zdroj]

Zdravím,

narazil jsem mezi zapomenutými články na hezky rozpracovaný infobox Infekce. Mohl bych poprosit o jeho dokončení nebo o info, jaké jsou další záměry? Díky a zdravím--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 14. 5. 2010, 17:45 (UTC)

Díky za upozornění - poněkud upadl v zapomnění, mrknu se na to. --Valtameri 6. 6. 2010, 19:07 (UTC)

Wikičtyřlístek[upravit | editovat zdroj]

Wiki4lístek

Milá Valtameri,

velice obdivuji Tvoji neúnavnost a vytrvalost, se kterou se věnuješ WikiSkriptům. Především díky Tobě se články věnované dětskému lékařství stávají jedním z klenotů WikiSkript. Kéž bychom ke každému oboru měli někoho takového, jako jsi Ty. Zároveň musím ocenit i Tvoji všestrannost, se kterou dokážeš pečovat o strukturu, funkčnost a estetickou stránku WikiSkript. Rád bych Ti také poděkoval i za všechny nové kolegy, kterým ochotně radíš a předáváš jim své bohaté zkušenosti. Určitě není jednoduché skloubit toto všechno s Tvým nynějším vytížením. Proto, prosím, přijmi alespoň tento Wikičtyřlístek, jako výraz díků za všechen Tvůj čas věnovaný WikiSkriptům. Kéž Ti přinese štěstí ve všedních i nevšedních chvílích!

--Azrael (Antonín Šípek) 3. 6. 2010, 21:58 (UTC)

Velice Ti děkuji za pochvalné ódy, Wikičtyřlístek mě moc potěšil : ) Doufám, že se najdou nějací pediatrielační čtenáři, kteří si zvyknout otevírat WikiSkripta. Ještě jednou Ti děkuji --Valtameri 6. 6. 2010, 19:05 (UTC)

Gilbertův syndrom[upravit | editovat zdroj]

Ahoj milovnice hor a oceánů, narazil jsem na Tvůj zapomenutý článek Gilbertův syndrom. Poučen předchozími nezdary vynechám omáčku a vrhnu se přímo na dřeň problému: mohla bys jej prosím dokončit :-)? Díky moc a přeji Ti hezký předvánoční čas! --Slepi (redakce WikiSkript) 20. 12. 2010, 15:38 (CET)

P.S. Ještě je tu jeden zapomenutý článek: Srdeční selhání (pediatrie). Mrkni na to, prosím. Díky! --Slepi (redakce WikiSkript) 20. 12. 2010, 17:23 (CET)

Jajaj, díky za upozornění, co nejdříve to napravím! Krásné Vánoce : ) Zdraví --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 20. 12. 2010, 22:58 (CET)

Dotaz[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den, Valtameri!

Před chvíli jste vložila rozcestník Krevní tlak zastřešující články Krevní tlak a jeho regulace a Krevní tlak a jeho měření. On se v tom ale asi skýtá malý problém, protože na článek Krevní tlak a jeho měření odkazuje spousta článků. Je tedy nyní potřeba odkazy z těchto článků přesměrovat na rozcestník nebo je ponecháme odkazovat na Krevní tlak a jeho měření? Momentálně, když zadám do vyhledávače "krevní tlak", dostanu se na rozcestník. Když zadám "tlak krve", dostanu se na Krevní tlak a jeho měření...čili je v tom trochu zmatek. Přeměrovat tedy všechno na rozcestník??

Děkuji a přeji hezké odpoledne!! Ondřej Kučerka --OK 28. 12. 2010, 14:57 (CET)


Ahojky,
pojďme si tykat ; ) Ve článcích o krevním tlaku je tak trochu zmatek a je nejvyšší čas to dát do pořádku. Měla jsem jinou práci, takže jsme zatím jen nastínila reorganizaci. Myslím si, že by měl existovat článek Krevní tlak a spíše než rozcestník by to měl postupně být zastřešující článek. Na něj by zřejmě vedla většina odkazů ze článků. Z něj by se pak dalo dostat na podrobnější články, např. o jeho měření, fyziologii, patofyziologii, léčbě,..
Co Ty na to? Zdraví --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 28. 12. 2010, 16:43 (CET)
Ahoj,
tak to tykání beru, děkuji za milou nabídku! :-) Co se krevního tlaku týče, tak jsem pro menší/větší reorganizaci celého tématu "krevní tlak" s vytvořením zastřešujícího článku. Je to téma mně docela blízké, takže se na to vrhnu, jakmile budu mít chvilku.
Příjemný den! --OK 29. 12. 2010, 14:05 (CET)

Články MUDr.Havránka[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Valtameri,

chtěla bych se tě zeptat na jednu věc. Převádím články od dr.Havránka ze sekce farmakologie (pediatrie) a narazila jsem na to, že v té složce (kterou jsem si uložila do pc) jsou články Svalová relaxancia a Katecholaminy, ale jsou prázdné. Máš to taky tak? Buď si to pan doktor nadepsal a pak už je nenapsal, nebo se mi podařilo si je nějak smazat a z toho úložiště na myform.cz už mi to nejde stáhnout. Doufám, že jsem ti svůj problém objasnila pochopitelně :). Měj se moc hezky, zdraví --Weru.jpg Veronika Zemanová -- redakce WikiSkript 12. 1. 2011, 21:48 (CET)

Ahojky, mám ty texty uložené v pc a skutečně – tyto dva dokumenty jsou prázdné. Hezký večer : ) --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 12. 1. 2011, 21:55 (CET)
Zapomenutý článek
Ahoj, narazila jsem na Tebou vložený a zapomenutý článek Kardiopulmonální resuscitace novorozence. Zdá se mi už teď poměrně rozsáhlý. Mrkneš na to a odstraníš případně šablonu {{Pracuje se}}? Díky a příjemné odpoledne ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 26. 1. 2011, 15:38 (CET)
Ahoj, po nějaké době jsem také narazil na tvůj článek Kardiopulmonální resuscitace novorozence, už je to skoro půl roku od poslední editace a koukal jsem, že někdo už šablonu "pracuje se" odstraňoval, ale ty si jí tam opět vrátila. Plánuješ ještě na tom článku pracovat? --Jiri Mudrunka.jpg Jiří Mudruňka -- redakce WikiSkript 5. 8. 2011, 01:57 (CEST)
Ahojky, díky za připomenutí. Článek je potřeba doladit - je nesourodý, nepřehledný a podle starých guidelines. Pokusím se to dát co nejdříve do pořádku, měj se! --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 5. 8. 2011, 18:11 (CEST)


Ahoj:)

narazila jsem při kontrole zdrojů na Tvůj článek Kritické vrozené srdeční vady a chtěla jsem Tě poprosit o doplnění použité literatury...děkuju moc a přeju krásný a pohodový večer! Uživatel:Ivetttak 8.3.2011

Ahojky, informace jsem ověřila dle citovaného zdroje. Měj se! --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 15. 3. 2011, 18:53 (CET)

Srdeční selhání (pediatrie)[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Valtameri,

při kontrole zdrojů jsem narazil na Tvůj článek Srdeční selhání (pediatrie), ve kterém jsi zatím ponechala šablony {{Pracuje se}}. Mohla bys prosím šablony odstranit, abych mohl článek mírně upravit? Pokud jej ještě chceš upravovat, tak je tam samozřejmě nech. Děkuji a přeji pěkný den--Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 15. 3. 2011, 13:31 (CET)

Kardiopulmonální monitoring (pediatrie)[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Valtameri,

převádím teď článek Kardiopulmonální monitoring od MUDr.Havránka a mám ohledně toho pár otázek. Ještě ho nemám převedený celý, ale je dost dlouhý, osobně bych například část Pulzní oxymetrie oddělila jako samostatný článek a tady nechala jen šablonu Podrobnosti. Pak mě taky napadá, jestli neoddělit části Invazivní KPM a Neinvazivní KPM do samostatných článků (např. Invazivní kardiopulmonální monitoring (pediatrie)) a tady nechat pouze odkazy? Co si o tom myslíš?

Díky za tvůj názor, měj se moc hezky, Weru--Weru.jpg Veronika Zemanová -- redakce WikiSkript 22. 4. 2011, 12:23 (CEST)

Čauky,
Souhlasím s Tvými návrhy, kdyžtak to pak doladíme. Měj se! --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 24. 4. 2011, 21:16 (CEST)

pahýly z biochemie[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, V poslední době si vytvořila několik článků z biochemie rovnou jako pahýly. Navrhovala jsem na diskuzní stránky, že bych je předělala na hesla. Netuším jaké jsou tvé záměry a jestli je nechceš ještě v budoucnu dopracovat. Tak jsem se do toho hned nehrnula, abych ti nekazila plány:) Jak to vidíš ty? Zdravím a přeji pěkné léto. --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 18. 7. 2011, 16:21 (CEST)

Ahojky, nejspíš z nich jednou budou hesla, můžeš je předělat na pahýly hesel ; ) jestli máš chuť, měj se! Zdravím --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 18. 7. 2011, 17:53 (CEST)

Funkční vyšetření kardiorespiračního systému[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Valtameri,

měl bych na Tebe prosbu. Můžeš, prosím, doplnit použitou literaturu nebo zdroje ke článku Funkční vyšetření kardiorespiračního systému? I když v tomto případě ji nejsem úplně jistý, jestli nemůžu v redakční šabloně podepsat parametr citace s tím, že nejsou třeba, protože ve článku jsou běžné informace dohledatelné odkudkoli. Co si o tom myslíš? Děkuji a přeji pěknou neděli. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 25. 9. 2011, 07:55 (CEST)

Ahojky, mrzí mě, že jsem to tenkrát neudělala rovnou, protože teď si už ani nevzpomínám, z čeho jsem vlastně čerpala - hledala jsem to porůznu.... Myslim, že u těch zkratek v sekci spirometrie není zdroj potřeba, ale pod článkem by byla literatura vhodná. Zkusím doma prolistovat knihy a rozpomenout se... Díky za upozornění, hezký den --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 26. 9. 2011, 19:13 (CEST)

Úprava osobní stránky[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Valtameri,

po dnešní diskuzi jsem nám doplnil Wiki4lístek i na hlavní stránku. Pojal bych to jako takovou pilotní verzi :-) a po WikiVíkendu bychom se domluvili, jak dál. Umístění a zpracování jsem odkoukal od Pavla Duška. Pokud by Ti to úplně nevyhovovalo, neváhej "vracet"!

Hezký večer! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 4. 10. 2011, 21:11 (CEST)

Děkuji Ti : ) --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 4. 10. 2011, 21:13 (CEST)

WikiVíkend[upravit | editovat zdroj]

Ještě velká prosba. :-) Říkal jsem si, že by možná nebylo špatné v kontextu tématu "WikiVyznamenání" zmínit i pár obecných informací o Wiki4lístku (význam, pravidla udělování).?? Jelikož vím, že na WV nemůžeš, tak bych se toho ujal, pokud nic nenamítáš. Mohl bych Ti, prosím, podklady k tématu poslat pár dní předem k doplnění a kritice? ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 4. 10. 2011, 21:40 (CEST)

Moc ráda ti to opřipomínkuju : ) Určitě je potřeba udělat trochu jasno v používání wiki4lístku a promyslet další možnosti oceňování a motivování. Zdravim --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 4. 10. 2011, 21:50 (CEST)