Diskuse s uživatelem:Dana.russova

Z WikiSkript

--CeSt 7. 7. 2010, 07:49 (UTC)


Díky za články[upravit | editovat zdroj]

Děkuji za vložení užitečných článků z oblasti fyzioterapie. Redakce se je momentálně chystá zpracovat a zaintegrovat vaše příspěvky mezi ostatní články.

Momentálně se chystám zaobírat článkem Mobilizace ''/SŠ'', jeho název není příliš vhodný pro použití ve WikiSkriptech. Vhodnější by bylo rozepsat zkratku bez použití lomítka i uvozovek. Prosím napište mi, co zkratka znamená, abych mohla změnit jeho název. Zároveň prosím o vysvětlení zkratky P/K, která je často používána, abych mohla články správně pochopit.

Děkuji moc, přeji mnoho dalších úspěšných článků. Zdravím ---Jana Novotná - Jana Novotná (redakce WikiSkript) 10. 9. 2011, 09:05 (CEST)

Dobrý den,
i já se tímto přidávám k poděkování za Vaše články. Jedná se o velmi kvalitní texty, které budou k užitku jistě nejen Vašim studentkám a studentům. Jak již píše kolegyně výše, redakce se již Vašimi texty začala zabývat a zařazovat je do struktury celých WikiSkript. Je také pravda, že názvy článků s lomítky mají ve WikiSkriptech zvláštní použití a uvozovky v názvech článků také neradi vidíme. Rozhodně nyní s tímto článkem již nemusíte nic dělat, ani nemusíte vkládat text znovu pod jiným názvem, to vše za Vás následně vyřeší redakce. Nabízí se tedy samozřejmě otázka, jak máte tedy své další články pro SŠ označovat. Pravdou je, že tuto otázku právě na úrovni redakce řešíme a odpověď ještě neznáme :-) To ovšem neznamená, že byste měla nyní s dalším vkládáním textů čekat. Osobně doporučuji pro další nové články použít buď název bez rozlišení - Například Mobilizace případně uvést ono SŠ do závorky (SŠ) - tedy Mobilizace (SŠ). Nemusíte si s těmito detaily nyní příliš lámat hlavu, cokoliv vložíte můžeme my následně upravit a umístit jak bude potřeba. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se na kohokoliv z redakce obrátit, rádi Vám pomůžeme.
S přáním slunečného víkendu
--Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 10. 9. 2011, 10:42 (CEST)

Děkuji za pomoc. Bude mi asi trvat delší dobu než budu zkušenější posatel. Zkratka P/K znamená pacient/klient. Je to zkratka jojně užívaná v ošetřovatelství ;-) Hezký den Dana Russová

Zdroje[upravit | editovat zdroj]

Vážená uživatelko Dana.russova

Musím Vám moc poděkovat za tento nový článek Přístrojová technika k UPV/SŠ (sestra) ve WS. Jistě se bude velmi hodit nejen sestřičkám, ale i medikům. Bohužel jsem při kontrole zdrojů zjistila, že se některé pasáže (konkrétně hlavně klasifikace a konstrukce ventilátorů) shoduje s těmito internetovými stránkami. Bohužel není možné obsah komerčních stránek veřejně šířit. Pokud vlastníte jakékoli právo tyto informace veřejně šířit, moc se omlouvám, ale bude potřeba toto právo doložit a uvést ho do zdrojů. V opačné případě bude nutné článek přepsat vlastními slovy, jinak bude nutné článek smazat. Myslím, že malé přepracování tohoto článku by pro Vás neměl být problém. Byla by ho jistě škoda.

Pokud jste na článku ještě chtěla pracovat, moc se omlouvám, stačí článek uložit jako rozpracovaný, pak Vám do něj redaktoři (ani já) nebudou nijak zasahovat.

Věřím, že Vás tato drobnost neodradí a čtenáři WS si budou moci přečíst ještě velkou spoustu Vašich článků. Na závěr musím dodat, že je skvělé, jak rychle jste se ve WS zorientovala a jak bravurně zvládáte formátování článků a tvoříte spousty nových pěkných článků.

S pozdravem--Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 6. 1. 2012, 17:09 (CET)

Dobrý den, to se moc omlouvám. Tyto stránky vůbec neznám a opravdu jsem čerpala pouze z uvedené knihy. Článek ale samozřejmě předělám. Děkuji za opravy. Jsem s pozdravem Dana Russová

Dobrý den,
velmi Vám děkuji za úpravu článku. Doplnila jsem do něj odkaz jakožto externí odkaz, zdá se mi to jako nejvhodnější způsob.
Měla bych pro Vás takovou drobnou radu, jelikož píšete do WS množství velmi kvalitních článků, určitě by jste ocenila trochu urychlení práce. Koukněte na stránku Nápověda:Editační tlačítka, určitě byste některá z nich využila. Hodí se například tlačítko Nástroj pro tvorbu citací (kam stačí doplnit ISBN knihy a ostatní se doplní samo); tlačítko Seznam literatury nebo Podpis. Jak si tlačítka nastavit najdete zde. Samozřejmě berte to jen jako nápad pro zrychlení psaní. Určitě to jde i bez tlačítek.
Na závěr bych Vám jen chtěla říci, že u některých článků je v názvu zřejmě omylem navíc mezera před šablonou SŠ, jako např. u článku Přístrojová technika k UPV /SŠ (sestra). Dovolím si názvy těchto článků přepsat do správné podoby (bez mezer).
Ještě jednou Vám děkuji za skvělou spolupráci a moc pěkné články. Se srdečným pozdravem --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 7. 1. 2012, 16:30 (CET)

Danielo moc děkuji. Stále mám problém se orientovat.... To se poddá, já se snažím ;-). Velice si vážím Vaší i pomoci ostatních členů týmu. Chtěla jsem ještě požádat o pomoc při úpravě úvodní stránky oddílu zdravotní sestra. Připravila bych tabulku, asi nejspíše v MS Excel, a poslala bych ji mailíkem. Bylo by to možné? S pozdravem a přáním hezkého dne Dana Russová


Nemáte zač, není problém s čímkoli poradit. Klidně mne zavalte dotazy, od toho jsme tady.
Máte na mysli Portál:Zdravotní sestra? ...o co přesně jde? O zařazení všech zbylých článků? Nebo nějaké roztřídění? Tabulka z Excelu by problémem nebyla, ale když mi to vysvětlíte, možná by to pro Vás byla zbytečná práce a šlo by to udělat vše pouze přes WS. Zdravím --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 7. 1. 2012, 17:19 (CET)

Jo jo, jde o portál. Potřebovala bych roztřídit příspěvky spíš dle modulů, které mají ARIPky. Jedná se o moduly: Kardiologie, Umělá plicní ventilace, Přednemocniční neodkladná péče, Hemodialýze, Algeziologie, Anesteziologie a pak by tam měla být kategorie Společné, protože jsou témata, která jsou v několika modulech (např. KPR či rehabilitační ošetřovatelství). No vlastně by mi asi stačilo vyrobit tabulku a já bych pak zkusila překopírovat jednotlivé odkazy. Asi jsem to měla takhle udělat hned na začátku, ale došlo mi to až teď, tak se trochu stydím.....


Dobrý večer,
Není problém udělat to přímo přes WS. Koukněte prosím na tenhle návrh na mém pískovišti, zda je to tak, jak jste si představovala. Pokud by se Vám to takhle líbilo, dala bych tuhle verzi přímo na portál. Nechala bych na Vás pak zařazení článků do modulů...
A když už děláme toto rozřazení, byla bych pro názvy článků ponechat bez označení k jakému modulu patří (jako tento Transplantologie/SŠ (sestra) - otázka k modulu KARDIO, UPV), pouze je zařadit do stejné skupiny v portálu. Určitě by se tak články líp hledali (název bude obecnější). pokud by jste na tom trvala, dá se udělat přesměrování.
Přidávám velké díky za obrovský zájem o rozšíření WS. Se vším Vám velmi ráda pomohu. S pozdravem --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 8. 1. 2012, 19:45 (CET)

Dobrý den. Danielo je to supr. Takhle jsem si to představovala :-D! Určitě bychom to mohli změnit. Já to teda asi neumím a tak pokud to opravíte budu ráda. Hezký den vám i ostatním členům WS! Dana Russová

Můžu já přejmenovat název článku, který jsem vytvořila???? Teď bych potřebovala změnit název Astma bronchiale u dětí/SŠ (sestra) jen na Astma bronchiale a UPV/SŠ (sestra). Předem děkuji za odpověď. Dana R.


Dobrý den,
Jak na přesunutí stránky najdete zde. Kdyby jste si nevěděla rady, udělám to za Vás (napište). U těch starších článků to případně udělám sama, aby se ohlídali odkazy na tyto stránky.
Ještě mě napadlo, jestli by nebylo lepší vytvořit článek Astma bronchiale/SŠ (sestra) a zvlášť UPV/SŠ (sestra). Přeci jenom by se to pak lépe vyhledávalo podle hesla... Co myslíte? My to tak ve článcích pro mediky preferujeme.
Portál tedy předělám nově a poprosím Vás, jestli byste poté rozházela články do těch správných modulů. Rozhodně to uděláte zodpovědněji, nejsem si jistá, co v rámci kterého modulu vyučujete. Velmi děkuji.
S přáním hezkého dne --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 9. 1. 2012, 15:49 (CET)

Děkuji za radu. Zkusím to a kdyžtak písnu ;-). Podstatou článku je zvláštnosti UPV u pacientů s Astma bronchiale - no možná je tohle lepší název, že jo?! Napadl mě až teď. Astma jako onemocněí zpracované už je a tak si myslím, že je zbytečné psát o nemoci jako takové. Jdu se pustit do toho přejmenovávání :-) Hezké odpoledne Dana R.

Tak přesunutí článku jsem zvládla, snad úspěšně :-))). Danielo a zrušíme v tom přehledu oddíl atestační otázky, já to dám k modulům. Ono je vlastně všechno k atestaci a články tvoří vypracované otázky.... Tak je pak oddíl Atestační otázky zbytečný...... Díky. Dana R.


Přesunutí stránky super, jen prosím dejte pozor na to, aby tam nebyly ty zbytečné mezery v nadpise (před nebo za /SŠ sestra), ale já s tím něco udělám. Ono se to pak čtenářům bude lépe vyhledávat.
Portál je předělaný, prosím Vás zda si tam doupravíte, co kam patří. Přeci jenom je to výuka u Vás:)... A taky sem zrušila oddíl atestační otázky. Koukněte zda je to tak dobré. Dala by se ta stránka tedy vymazat, pokud to bude na portálu? S pozdravem --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 9. 1. 2012, 17:50 (CET)

Moc hezké, jsem nadšena ;-) Portál "přerovnám" a stránku smažte. Děkuji. Dana Russová

Odkazy[upravit | editovat zdroj]

Zdravím všechny lidičky z WS, chtěla jsem se zeptat jestli lze vložit obrázek s odkazem na externí stránky, kde jsou videa k textu. Líbilo by se mi, kdyby šlo kliknout na obrázek a video by se klikem spustilo. Konečně se nám dnes podařilo dotočit videa ke KPR a hned jak mi je dají upravená a sestříhaná, chtěla bych je vložit ke článku, už je opravdu dlouho rozpracovaný :-(. Přeji hezký večer.

Vážená paní bakalářko,
mnohokrát děkujeme za Vaši soustavnou práci na příspěvcích do WikiSkript. Mám velikou radost, že se dostáváte i k takovýmto pokročilým funkcím.
Video z externího zdroje můžete vložit pomocí značky <mediaplayer>: odkaz zapište ve formátu
<mediaplayer> http://adresa </mediaplayer>
Pokud by se cokoli nedařilo, nebo kdybyste potřebovala s čímkoli pomoci, nevájete nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.
S přáním hezkého týdne --Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 16. 1. 2012, 18:30 (CET)

OK. Jen ještě jak to dám pod ten obrázek? Hezký den. D.R.

Nové články[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den


Vrhla jsem se teď redakčně na Vaše články. Musím říci, že je úžasné jaké množství jich za tak krátkou dobu vzniklo a je pěkné pozorovat, jak rychle se plní portál Zdravotní sestra. Jde vám to opravdu skvěle.

Ráda bych s Vámi probrala pár věcí, abychom články mohli celkově doladit.

 • Ráda bych Vám ukázala, jak jednodušeji zařadit číslovaný seznam a odrážky a stupňované odrážkování. Stačí pořád pokračovat v hvězdičkách, případně používat další. Jako příklad udávám změny ve článku Komplikace UPV/SŠ (sestra)
  • Odsazení řádku dvojtečkou je také možné, ale celkově se preferuje přehlednost seznamů takto. Samozřejmě se tím klidně netrapte a někdo z redakce se na článek vždy dívá a rád to upraví. To jen, že by to mohlo být i pro Vás, jakožto pokročilého uživatele WS, přehlednější.
 • A dále bych Vás poprosila o doplnění citace přednášky zde. Předvyplnila jsem zatím vše, co by měla citace přednášky obsahovat. Velmi děkuji. Tato citace přednášky je asi u 6 článků. Pokud se jednalo o jednu přednášku, klidně pak již citace doupravím za Vás, bylo-li ale přednášek více, prosím, doplníte to?
 • Dále u článku Diagnostické a terapeutické výkony při onemocnění plic/SŠ (sestra) uvádíte učební text od Mgr. Andrei Miltnerové, jedná se o skripta? Nebo to také byla přednáška? Takhle to bohužel nebudeme moci nechat.
  • V tom samém článku uvádíte jako spoluautorku Miroslavu Čepičkovou, v žádných článcích neuvádíme jména autorů, jak jste si jistě všimla. Vkladatele lze dohledat v historii článku. Tohle také v článku nebudeme moci nechat. Řešením by bylo, kdyby uživatelka vkládala sama některé úpravy nebo pokud se také jednalo o nějakou přednášku, odcitujeme to jako přednášku.

Jedná se pouze o pár drobností. Ráda bych, aby články se skvělým obsahem byly i vzhledově, pravopisně a typograficky "dokonalé":). Doufám, že se nám to společně podaří. Velmi děkuji za skvělou spolupráci.

Se srdečným pozdravem --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 22. 1. 2012, 22:05 (CET)

Dobrý večer, Danielo hned jak budu mít klid vrhnu se na to. Myslím si že nejpozději zítra o noční a tak ve středu by to mělo býti snad vše OK. Dana R.

Dobrý večer, tak koukám na ty citace a nějak mi to nejde..... Témata jsou různá - většinou podle nadpisů. V nabídce je vysoká škola, fakulta a tak a to nevím co tam napsat. Nekompletní citace přednášky. 

 MUDR. PETR VOJTÍŠEK, . [přednáška k předmětu Modul UPV, obor Sestra pro intenzivní péči - postgraduální studium, Střední a vyšší zdravotnická škola Ústí nad Labem]. 16.12. 2012. 


Co se týká Mgr. Miltnerové jedná se opět o její přednášku.....

 • Přednáška Nekompletní citace přednášky. 
 MGR. ANDREA MILTNEROVÁ, . Diagnostické a terapeutické výkony při onemocnění plic [přednáška k předmětu Modul UPV, obor Sestra pro intenzivní péči - postgraduální studium, Střední a vyšší zdravotnická škola Ústí nad Labem]. 16.12. 2012. 


Spoluautory mažu..... Byli to lidičky, kteří mi posílali doplňky k textům.....

Děkuji za pomoc. Témata přednášek ráda doplním. Jsem s pozdravem Dana R.

Danielo jak se udělá verze článku pro tisk????? D.R.

Dobré dopoledne i za mě,
verze článku pro tisk se udělá jednoduše – otevřete si článek, který chcete tisknout. Vlevo na panelu, kde jsou Nástroje, Externí odkazy atd. vyberte záložku Tisk/Export a zde například Verze k tisku (PDF). Na další stránce se Vám vygeneruje požadovaný soubor, který můžete stáhnout do počítače a vytisknout. V této verzi ale nemohou být pochopitelně videa, místo kterých se zobrazí pouze zdrojový příkaz. S tímto problémem si prozatím nevíme rady, k úplné dokonalosti vytisklého článku je třeba jej nějak vymazat (napadá mě stylem uložit na wiki bez příkazu, vytisknout, vrátit na wiki zpět editaci do původního stavu).
Snad jsem byl nápomocen.
S pozdravem a s díky za Vaší práci a obětovaný čas ----Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 6. 2. 2012, 11:07 (CET)

Děkuji, já jsem si toho nějak nevšimla :-/, už jsem spokojená :-D! Dana R.

Citace[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den Dano,


děkuji za rychlou reakci, já se omlouvám za malé opoždění s odpovědí.

Citace jsou v podstatě v pořádku, dovolila bych si to vidět takhle:

 • MUDR. PETR VOJTÍŠEK, . XXX [přednáška k předmětu Modul UPV, obor Sestra pro intenzivní péči - postgraduální studium, Vyšší odborná škola zdravotnická škola Střední a vyšší zdravotnická škola Ústí nad Labem]. Ústí nad Labem. 16.12. 2012. 

U článků Specifika UPV u pacientů s Astma bronchiale/SŠ (sestra), Komplikace UPV/SŠ (sestra), Weaning/SŠ (sestra)


 • MGR. ANDREA MILTNEROVÁ, . Diagnostické a terapeutické výkony při onemocnění plic [přednáška k předmětu Modul UPV, obor Sestra pro intenzivní péči - postgraduální studium, Vyšší odborná škola zdravotnická škola Střední a vyšší zdravotnická škola Ústí nad Labem]. Ústí nad Labem. 16.12. 2012. 


Původně ve článku Diagnostické a terapeutické výkony při onemocnění plic/SŠ (sestra), v současnosti u něj chybí literatura/zdroj kompletně.

Dále bych na Vás měla velkou prosbu, u článku Weaning/SŠ (sestra), odstavec Výsledky studií. Celkově mi přijde uvedení výsledků studií (bez jejich udání a kdo co jak proč zkoumal...) dosti nevěrohodné. Pokud, ale je to citace přednášky, navrhovala bych to v podstatě odcitovat.. Zkuste zvážit možnosti. :) Byla tam i drobná ne příliš vhodná formulace, kterou byla redakce nucena pozměnit. Snažíme se zachovat si status seriózních WSkript. Pokud by Vás napadla jiná vhodnější formulace, bez angličtiny. Neváhejte ji přepsat.:)

Doufám i nadále ve skvělou spolupráci a další spousty vašich velmi zdařilých a skvělých článků! S pozdravem --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 29. 1. 2012, 21:34 (CET)

Danielo literaturu doplním - do konce týdne. Odstavec u odvykání jsem smazala, taky se mi moc elíbil ;-). Můj sloh nebyl nejlepší a tak jsem ráda, když někdo dá některé formulace do češtiny :-D. Mám řipravená videa a už i fotky ke KPR a kolega co mi slíbil, že je dá na net se k tomu moc nemá.... Nenapadá vás nějaké řešení? Jsou točená v HD rozlišení. Hezký den. Dana Russová

LITERATURA doplněna, snad správně :-) D.R.


Dobrý den Dano,


Fotky ke KPR stačí vložit jako vlastní obrázek, ke kterému vlastníte autorská práva.
Nápověda:Obrázky, výňatek tady:


Klikněte na Načíst soubor v levém submenu Nástroje.
Klepněte na Načíst soubor a vyberte obrázek.
Vyplňte Cílové jméno (raději Struktura hemu.jpg než IMG_2456.jpg), Popis, Zdroj, Autor, Datum a Kategorie.
Vyberte vhodnou licenci. Preferovaná je Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko.
Klepněte na Načíst soubor.
Obrázek vložíte do článku stejně jako v případě obrázků z Commons – klepnutím na nebo vložením Soubor:Název souboru.


Stačí to takhle? Kdyby to i přes to nešlo, ozvěte se.
Děkuji za literaturu, mohla bych to doplnit sama, ale stejně by jste musela doplnit data a témata přednášek.


S pozdravem --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 31. 1. 2012, 10:22 (CET)

Obrázky[upravit | editovat zdroj]

Dobrý večer. Mohla bych požádat o úpravu poloh obrázků???? Já je neumím dostat tam, kam je potřebuju - tedy vedle sebe. Děkuji. S přáním hezého dne Dana Russová

Dobrý den
Šlo jen o článek Kombitubus nebo i o jiné? Hezký večer. --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 2. 2. 2012, 22:53 (CET)

Ještě o laryngeální maska a resuscitace. Děkuji.

U KPR jsem ještě chtěla dát pod obrázky videa, ale to neumím :-(.... Mám z nich velkou radost a tak pokud je nějaké řešení tak je i nějak pošlu ;-) Hezký večer. D.R.Dobrý den Dano,
Na ty obrázky se během víkendu podívám:) A pokusím se to doladit, ale mám pocit, že někde se Vám to podařilo velmi pěkně. Ohledně videa, doporučení, které jsem dostala, zní takto:
Na WS je povolen upload mp4 a flv. Měly by jít přehrát tímhle:

<mediaplayer>https://www.youtube.com/watch?v=y8Kyi0WNg40</mediaplayer> Ale pokud tomu nebrání nějaké licenční záležitosti, doporučuju to nahrát na youtube a na WS to jenom přehrávat.Určitě by bylo škoda je nepoužít. Myslíte, že to zkusíte nahrát sama? Případně se ozvěte.
Děkuji za všechny pěkné nové články a skvělou spolupráci. S pozdravem --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 4. 2. 2012, 09:09 (CET)

Dobrý den Danielo, videa jsem nahrála na you-tube a vložila je do textu :-D - mám z toho velkouradost, že se mi to povedlo! Taky se mi povedlo u Laryngeální masky pomocí vaší úpravy urpavit polohu obrázků, ale nevím, proč se mi tam nezobrazují popisky? S popiskama obrázků mám problém i u resuscitace. Určitě je to nějaká "blbina", ale já na to fakt nemůžu přijít :-(. Děkuji za pomoc. Hezký večer. Dana R.

Pomóóóc, mě zmizelo kus textu u resuscitace..... V editaci je vidět, ale v normáílním textu ho nevidím - jedná se o D - defibrilace a povídání o AED. Já jsem tam asi něco zpackala. Opravíte to, prosíííím. Dana Russová

Dobré odpoledne,
šlo o překlep v příkazu „mediaplayer“, kde byly překlepy. Systém to pak nějak nevyhodnotil a nezobrazil kus článku. Pokud budete kdykoliv dál potřebovat pomoc, neváhejte se na nás obrátit ;-).
S pozdravem ----Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 6. 2. 2012, 16:08 (CET)Dobrý den,
pomohl Vám s tím rychlejší kolega, skvěle. Na obrázcích už se pracuje. Jsou parádní. Ještě jsem bohužel musel dodat šablonu O diskuzi správnosti článku ke článku Kardiopulmonální resuscitace/SŠ (sestra), obsah neodpovídá novým Guidelines pro resuscitaci z roku 2010. Pár drobností jsem již opravila sama, ale teď je na Vás, zdali chcete článek upravit sama nebo se do toho mám pustit.
Díky za skvělá videa! Povedlo se Vám to výborně! Děkujeme.
S pozdravem --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 6. 2. 2012, 21:25 (CET)

Danielo a kde je co špatně?????? Jste mě zaskočila. D.R.


Dobrý den,
nerada bych, aby to vyznělo špatně. Článek je doplněn krásnými obrázky, proto by byla škoda nechat u něj nesrovnalosti. Osobně bych byla pro celkově ho rozdělit na dva články BLS a ALS, takhle je to tam chvílemi pomíchané. Pár drobností tam chybně bylo, něco jsem již opravovala (frekvence dechů, cm stlačování...), jsou to drobnosti, ale v tomto případě poměrně zásadní. Celý článek by potřeboval zpřehlednit, ujmu se toho s vaším svolením. Věřím, že ku spokojenosti všech. Doufám ve spoustu skvělých sesterských článků.:) S pozdravem --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 8. 2. 2012, 18:49 (CET)

OK.

KPR[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den,

můžete se kouknout na rozdělená články Základní neodkladná resuscitace/SŠ (sestra) a Rozšířená neodkladná resuscitace/SŠ (sestra) a hlavní zastřešující článek Kardiopulmonální resuscitace/SŠ (sestra). S vašimi obrázky si myslím, že se jedná o skvělé články, snad budete mít stejný pocit. Použila jsem do rozdělení všechen váš materiál z hlavního článku. Doufám, že Vás původně nedradila šablona o diskuzi článku, používáme ji celkem běžně právě tehdy, když je nějaká nejasnost a dotyčný není schopen to ihned opravit. Jednoduše nechceme aby si někdo na WS přečetl něco nejasného a pak říkal, že tu máme chyby. Šablonu už jsem samozřejmě smazala a doufám, že Vás tato drobnost neodradí. Píšete skvělé rozsáhlé články, tak snad jich uvidíme ještě spousty.

Ještě jednou díky za parádní videa a obrázky. Opravdu stojí za to.

Velké díky také za spousty skvělých příspěvků, je až neuvěřitelné s jakým nadšením a obrovskou vervu píšete nové příspěvky. Jde Vám to všechno hrozně rychle a skvěle! S pozdravem --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 10. 2. 2012, 08:09 (CET)

Dobrý den Danielo, máte pravdu, že toto rozdělení je lepší. Je to přehlednější a je fakt, že pokud to má být učební text, měl by být rozsáhlejší. Jen při předčítání mám ještě pár poznámek, jestli to neva....

 • U té rozšířené KPR bych k výbojům přidala ještě formulku, že je výboj indikován při komorové fibrilaci či bezpulzní tachykadii, při asystolii nemá význam. Nevím zda ještě nespecifikovat podání Adrenalinu a Cordaronu, kdy Adrenalin je indikován při asystolii, pro jeho pozitivní účinky na srdce a Amiodaron je indikován u KF a KT bez pulzu. Při zkoušení v tom kolegyně dělají chyby.....
 • A ješě k písmenků - to už je ale pravdu asi slovíčkaření. C před B je dáváno úmyslně, aby se zdůraznila důležitost srdeční masáže. Proto v záchnankových materiálech je již všude postup A - C - B....
Pokusím se ještě dodat video s vrtáním - zajištění i.o. vstupu a pak ještě Lucase v praxi ;-)

Tak a teď nevím zda jsem to nepřehnala.... Ale pokud má být článek dokonalý, tak pojďme o tom tady písemně diskutovat ;-). Specializační studium sester pro intenzivní péči mají KPR jako záchrannou otázku a v každém modulu je i pro ni samostatná otázka a tak jsem ráda, že ji budou mít celou se vším všudy. Danielo, špatně snáším kritiku, ale já na tom pracuji a určitě mě to neodradí. Jsem ráda, že společně bude mít nejlepší výukový článek o KPR :-D. Hezký den. Dana R.

Dobrý den Dano,
Opravila jsem většinu podle Vás, jako zdroj užívám ERC Guidelines 2010, online si to můžete prohlédnout zde:http://resuscitation-guidelines.articleinmotion.com/article/S0300-9572(10)00447-8/aim/
Dodám to i do zdroje.
 • ABC systém, tohle nevím, nám to vždy říkali jako ABC, jestli to ale doporučujete jako ACB, tak to přehodíme.
 • Jakou máte hodnotu zažitou hodnotu 1. výboje?
 • K těm rytmům, pokusila jsem se to zpřehlednit tučným textem... Kdyby jste to chtěla ještě jinak, neváhejte to přepsat!

Zdravím D.

Dobrý večer Danielo. Hodnotu prvního výboje dáváme minimálně 200 J a primářka chce občas rovnou 260J - ale toje asi na každém doktorovi... Doporučení jsou v angličtině, což je pro mě neřešitelné, jsem v angličtině totální analfabet :-(. Není to dobře, ale pro zatím hledám vhodný kurz - to jen tak na okraj ;-). Ještě jednou resku pročtu a kdyby něco, tak to přepíšu a dám vědět. Děkuji za spolupráci Danielo. Hezký večer! D.R.

Pochvala[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den

Ráda bych Vám ještě jednou jménem WS poděkovala za usilovnou práci na článcích pro zdravotní sestry. Váše články o KPR se dostali do novinek na hlavní straně, včetně vašeho autorství. Bude velmi užitečný velké spoustě studentů a studentek. Velmi si Vaší práce vážíme. Proto velké díky!

S pozdravem a přáním krásného MDŽ --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 8. 3. 2012, 09:13 (CET)