Diskuse s uživatelkou:Cat.katka

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--CeSt 28. 1. 2010, 06:58 (UTC)


Dobrý večer,

předem bych chtěl poděkovat za to, že jste začala pracovat na WikiSkriptech. Opravování článků a zvyšování jejich typografické a jiné kvality je zcela zásadní.

Jen bych požádal o to, abyste označovala malé editace, což vede ke značnému zpřehlednění redakční kontroly, stejně tak jako důsledné doplňování shrnutí editace (nestačí jen oddíl článku, ve kterém došlo ke změně), které informuje ostatní uživatele a redakci o charakteru provedených změn (tzn. například napsat typografie, prolinkování atp.).

Ještě jednou děkuji za Vaši pomoc s úpravou článků a přeji příjemnou práci s WikiSkripty!

S pozdravem --Nemekar 29. 1. 2010, 23:04 (UTC)

Pochvala[editovat zdroj]

Milá kolegyně,

sleduji Vaši nedávnou činnost ve WikiSkriptech a obdivuji, jak rychle a dobře jste zvládla tolik činností. Budu moc rád, zachováte-li WikiSkriptům přízeň!

Pokud jste tak již neučinila, podívejte se na Kategorie:Ke zpracování a zkuste pár článků dořešit. Také prosím začněte sledovat Poslední změny: projděte při každém přihlášení do WikiSkript a také před každým odhlášením z nich nedávnou aktivitu ostatních uživatelů. Snažte se pochopit, co ostatní uživatelé a správci provádějí a proč, a pokoušejte se co nejvíce pomáhat autorům.

Kdyby se objevily jakékoliv nejasnosti, neváhejte mě, prosím, kontaktovat.

Držím palce, aby se Vám (nejen ve WikiSkriptech) i nadále tak hezky dařilo--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 23. 2. 2010, 18:06 (UTC)


Pane doktore,

moc děkuji za pochvalu! Do Kategorie Ke zpracování jsem se již dívala. Mohu mít rovnou dotaz? Co přesně si mám představit pod pomocí autorům? A ještě jedna věc - když je článek po redakční stránce hotov, navrhuje se ke kontrole učitelem. Jak? Komunikace s učitelem probíhá přes e-mail? A existuje nějaký standardně používaný text k oslovení učitele?

Děkuji za odpověď --Cat.katka 23. 2. 2010, 19:01 (UTC)


Milá kolegyně,
(omlouvám se za pozdní odpověď - našel jsem Vaši reakci až nyní. Prosím, neoznačujte zprávy v diskusi, na něž očekáváte reakci, jako "malou editaci" - neposílá se pak automatické mailové hlášení, takže Váš příspěvek může zůstat nepovšimnut).
Děkuji za případné otázky. Odpovím jen velmi stručně, detaily navrhuji probrat v rozhovoru, neboť k sepisování by toho bylo příliš.
Pomoc autorům: projděte historii některých článků (zcela namátkou vybírám třeba Peroxizomální onemocnění, Henochova-Schönleinova purpura, Chemická karcinogeneze, Obecné mechanizmy smrti nervových buněk včetně souhrnů editací a diskusních stránek. Všimněte si, jak se stránky změnily od původního vložení autorem po dnešní stav (a v některých případech potřebují další úpravy). V zásadě jde o to, že autor, který přináší konkrétní odbornou informaci, by měl mít co nejméně technických starostí s tím, jak ji do WikiSkript vložit, aby byl výsledek dle jeho představ.
Pokud jde o kontrolu článku učitelem: jde o velmi důležitou a přitom trochu citlivou záležitost. Skutečně existují vzory dopisů. Prosím, obraťte se na Uživatel:Kotletka a požádejte ji o provedení touto problematikou. Jistě Vám ráda pomůže.
Myslím, že nazrává doba, abychom se opět potkali a domluvili se dále. Prosím, upište se na některý termín na Uživatel:Mvejr/Konzultace (popřípadě si domluvte schůzku s někým ze správců).
Přeji mnoho úspěchů (nejen) s WikiSkripty, jakož i příjemný konec týdne--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 25. 2. 2010, 10:03 (UTC)

Priony[editovat zdroj]

Zdravím, díky za doplnění a upřesnění článku o prionech. --Don-giovanni 6. 3. 2010, 20:18 (UTC)

Ahoj, rádo se stalo. Tu přednášku jsme si nemohli nechat pro sebe ;) --Cat.katka 7. 3. 2010, 13:08 (UTC)

Mazání souborů[editovat zdroj]

Ahoj Katko,

jsi skvělá - je neuvěřitelné, jak ses za tak krátkou dobu vypracovala na velmi zkušenou redaktorku! Obdivuju Tvou trpělivost hlavně při přepisu obrázků do tabulek! Rád bych Tě jen upozornil na nezávažnou drobnost: když označuješ článek nebo soubor ke smazání šablonou {{Smazat}}, vždycky prosím důsledně zkontroluj, jestli na článek/soubor neodkazuje žádná stránka (vlevo v menu Odkazuje sem), a v případě potřeby prosím uprav nebo smaž odkazy. Většinou to někdo před definitivním smazáním ještě kontroluje, ale znáš to, nikdo není neomylný;-). Díky! Měj se skvěle! --Slepi 18. 3. 2010, 21:18 (UTC)

Ahoj,
moc děkuju za pochvalu a za upozornění, toho jsem si nějak nevšimla, budu si na to dávat pozor. --Cat.katka 18. 3. 2010, 21:29 (UTC)

Antikoagulancia[editovat zdroj]

Ahoj Katko, článek "Antikoagulancia" jsem již doplnil citacemi. S pozdravem --OK 19. 4. 2010, 13:31 (UTC)

Mnohokrát děkuji. Zdravím --Cat.katka 19. 4. 2010, 16:21 (UTC)

Antiarytmika[editovat zdroj]

Čau Katko, jasně, uprav to, jak uznáš za vhodné! (Ikdyž ta hierarchie nadpisů se mi vůbec nelíbí´:-) Ale chápu, je to začleněno jinam, to jsem si nevšiml.). Měj se. Ondra

Taky bych je udělala jinak, ale nechci rozbít strukturu nadřazeného článku. Moc díky, dodělám tvoje editace. Snad se nám to nestane příště :) Ahoj --Cat.katka 22. 4. 2010, 14:39 (UTC)

Kontrola článku[editovat zdroj]

Ahoj, dík za podstoupení článku ke kontrole. Konečně se našel někdo, kdo je ochotný ty články kontrolovat. U nás jsem zatím na nikoho takového na ARU nenarazil. Jen tak dále. Bylo by super kdyby Dr.Duška mrknul i na ty další články. Ještě jednou moc dík. --Kwjetka 3. 5. 2010, 21:17 (UTC)

Ahoj, není vůbec zač. Akorát je problém, že dr. Duška se nezaregistroval, zkontroloval dva články, které jsem mu poslala, ale na můj mail s prosbou o další spolupráci bohužel nereaguje. Tak to zatím nechám uležet a buď ho osloví nědo další, nebo mu časem zas nějaké pošlu... A mám v plánu oslovit ještě jednoho (Dr. Waldauf), tak snad se chytí aspoň ten. Měj se --Cat.katka 4. 5. 2010, 13:25 (UTC)
Já jsem měl stejný problém, všichni byli strašně ochotní spolupracovat, ale jak došlo na registraci tak už nikdo neodpověděl. Ale je dobré, že je to zkontrolované alespoň tak. Zdraví --Kwjetka 4. 5. 2010, 19:30 (UTC)

Nálepky[editovat zdroj]

Ahoj, nalep si na stránku uživatele nálepky ({{Nálepka}}) :). --Don-giovanni 20. 5. 2010, 21:03 (UTC)

Mám to tam, díky!--Cat.katka 21. 5. 2010, 15:24 (UTC)

TDM[editovat zdroj]

Ahoj, díky za přepracování článku TDM... Výrazně prokoukl! --Don-giovanni 21. 5. 2010, 16:55 (UTC)

Oh, děkuji za pochvalu. Nebylo to až tak z mého popudu, ale bylo to dvojnásobné copyvio. Doufám, že je to srozumitelné, klidně mi to pouprav. A dík za změnu názvu, mě to ani nenapadlo...--Cat.katka 21. 5. 2010, 17:14 (UTC)

Portál patologie[editovat zdroj]

Ahoj Katko, jen mě napadlo, že v portálu patologie chybí patologie mléčné žlázy. Narazila jsem na článek Nádory prsu a chtěla ho tam zařadit. Myslím, že by nebylo špatný to tam zařadit. Co ty na to? :-) --Weru.jpg Veronika Zemanová -- redakce WikiSkript 17. 10. 2010, 14:51 (CEST)

Ahoj Verčo, mléčnou žlázu jsem tam doplnila (Kůže a její deriváty) a článek jsem tam rovnou zařadila. Díky za připomínku!--Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 17. 10. 2010, 20:33 (CEST)

Článek podle MUDr. Dušky[editovat zdroj]

Ahoj Katko,

narazil jsem na článek Centrální žilní katetr, který jsi doplňovala podle Dr. Dušky. Článek je teď označen jako Probíhá kontrola. Bot na něj však vložil redakční šablonu a redaktoři jej začli kontrolovat. Nevím, jak postupovat dál. Zběžně jsem na to koukal a myslím, že článek je v pořádku a šablonu nepotřebuje. Myslíš, že je reálné, že se podaří jménem Dr. Dušky označit článek za zkontrolovaný? Myslím, že MUDr. Vejražka zmiňoval, že to lze i nepřímo, bez jeho registrace. Ideální by však samozřejmě bylo, kdyby se podařilo jej přesvědčit, ať článek podepíše sám.

V každém případě, pokud bychom to chtěli provést, bylo by asi lépe šablonu odstranit. Pokud myslíš, že to v dohledné době reálné není, asi můžeme odstranit šablonu Probíhá kontrola a nechat článek ke kontrole redaktory a případnému doladění (chybí v něm např. obrázky).

Co si o tom myslíš?

Díky za názor a měj se hezky --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 27. 10. 2010, 19:24 (CEST)

Registrace by samozřejmě lepší byla, ale skutečně je možné kontrolu provést i na základě korespondence - dělo se tak např. při kontrolách doc. Zvěřinou, u některých genetických článků apod.--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 27. 10. 2010, 20:20 (CEST)
Ad redakční šablona - šablona by měla být u všech článků. (jednou jí tam bot stejně přidá ;) ) Co jsem koukala na ty úpravy tak se vlastně zatím žádné neudělaly, pouze se odkliklo, že to je v pořádku. Tudíž v tom problém není. Celkově pokud probíhá kontrola, tak typografické úpravy nebo prolinkování s kontrolou nemá nic společného a nevadí. Upozornění, aby se do článků nezasahovalo, je především pro faktické změny, které by kontrolu článku mohly ovlivnit.
Zásadou by mělo být, odesílat ke kontrole články, víceméně redakčně zpracované a této situaci se vyhnout, ale ne vždy se podaří.
Doufám, že přibyde další článek se zelenou fajfkou. Hezký večer ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 27. 10. 2010, 21:07 (CEST)
Ahoj, děkuji všem za připomenutí a poznámky. S Dr. Duškou probíhala komunikace dost dlouhou dobu. Pan doktor se zaregistroval, ale bohužel dále v činnosti nepokračoval (i přes několik mých emailů). Články Centrální žilní katetr a Hyperkalémie opravil a zaslal mailem, poté jsem jeho opravy přesně přepsala. Redakční šablony jsou nyní vyplněné (jedna úplně, u druhé chybí, myslím, obrázky). Šablonu Probíhá kontrola jsem odstranila a dokonce jsem si dovolila jménem pana doktora oba články označit za zkontrolované, jelikož od mé (jeho) úpravy neproběhly žádné faktické změny. Případně mohu přeposlat korespondenci. Pokud by někdo měl chuť, (Kubo?), mohl by ho určitě zkusit oslovit znovu. Díky, hezký večer, --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 29. 10. 2010, 21:18 (CEST)
Pošli prosím ty maily na redakce@wikiskripta.eu. Díky --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 5. 11. 2010, 16:31 (CET)


Epistaxe[editovat zdroj]

Ahoj Káťo, prosím tě, koukni se na článek epistaxe... narazila jsem na něj a moc nevím, co s ním, přijde mně dost neúplný... ale zase na něm pracoval nějaký jiný redaktor, tak mu do toho nechci moc zasahovat, tak mi prosím tě poraď, co s tím...díky Vlaďka--Vladka.k 19. 11. 2010, 17:51 (CET)

Ahoj Vladi, pravda, článek je dost stručný. Proto je v něm šablona Pahýl - to znamená, že článek je neúplný a je třeba ho doplnit. V poslední době na článku nikdo nepracoval (nějak zásadně, není v něm šablona Pracuje se, takže ho nemá nikdo jako rozdělanou práci), pokud nepočítám drobné úpravy typografie apod. Takže pokud bys měla chuť, můžeš se do článku pustit a doplnit jej, nikomu bys tím do práce zasahovat neměla. Nebo se může dokončit z pohledu redakčních prací, ale až se článek doplní, redakční šablonu bude stejně nutné obnovit. Takže směle do toho! --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 21. 11. 2010, 21:45 (CET)

Překvapení[editovat zdroj]

Ahoj Katko,

cestou na WikiVíkend bylo jednomyslně odhlasováno tvé povýšení do administrátorského stavu. Svým iniciativním přístupem a snahou získávat pro WikiSkripta učitele i nové redaktory jsi pro WikiTým velkým přínosem. Doufám, že tomu tak bude i nadále:-)

Měj se hezky a brzo to rozchoď;-)

Kuba ----Cooba.jpg Jakub Štefela -- redakce WikiSkript 16. 4. 2011, 00:06 (CEST)

Ahoj Kubo,

to je super překvapení!! Všem hlasujícím moc díky a budu se snažit šířit dobré jméno WikiSkript i nadále :-) Moc mě mrzí, že jsem nemohla na WikiVíkend. Vyřiď všem velké pozdravy a doufám, že máte bohatý program pracovní, tak i společenský ;-) --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 16. 4. 2011, 18:51 (CEST)

Sarkoidóza[editovat zdroj]

Ahoj Katko!

Všiml jsem si, že jsi se vrhla na články z patologie a plánuješ upravit/vytvořit článek o sarkoidóze. Já mám od Dr. Antona (pneumologie, Krč) podrobný text o sarkoidóze, který jsem v lehce zkrácené verzi převedl do WS. Nicméně pasáž zahrnující histologický popis sarkoidního granulomu a imunohistochem. vyšetření u sarkoidózy jsem do WS nepřevedl (obával jsem se, že by byl článek příliš dlouhý, složitý a nečtivý). Čili jsou 3 možnosti: 1) mohu danou patologickou pasáž do článku doplnit nebo 2) Ti ji poskytnou k vytvoření článku „Sarkoidóza (patologie)“ nebo 3) článek „Sarkoidóza (patologie)“ vytvoříš nezávisle na mně. Já nemám problém s žádnou variantou, volba je na Tobě!:-)

Příjemné odpoledne! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 23. 9. 2011, 16:29 (CEST)

Ahoj Ondro,

Máš pravdu, stávající článek je už tak dost dlouhý a další informace bych do něj nepřidávala. Přikláněla bych se k tomu sloučit patologické informace z materiálů tvých od dr. Antona spolu s "mými" převáděnými materiály. Takže mi můžeš svůj materiál poslat a já to všechno dám dohromady a vytvořím verze článků (interna, patologie). Jen to nebude hned, pár dní teď budu mimo :-)

Moc díky, hezký večer --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 23. 9. 2011, 22:42 (CEST)

Ahoj Katko!
Materiály jsem Ti dnes zaslal. Děkuji za bravurní spolupráci! Kdybych mohl čímkoliv pomoci, klidně se ozvi!
S pozdravem a přáním hezkého večera ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 1. 10. 2011, 21:12 (CEST)

Obrázky k sarkoidóze[editovat zdroj]

Ahoj Katko,

děkuji za práci na sarkoidóze! Článek vypadá moc hezky!! Mám pro Tebe ještě malý tip – můžeš jej doplnit obrázky z http://granuloma.homestead.com/, na obrázky máme souhlas, jen bych Tě poprosil, abys je nahrála podle pokynů zde. Obrázky by se daly využít i u jiných patologických článků. Možná, že by nebylo špatné do článku vložit i obrázků více - např. ve formě galerie...? Je to jen nezávazný nápad ke zvážení.:-)

Příjemný večer! S pozdravem ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 8. 10. 2011, 19:29 (CEST)

Ahoj!

Moc díky za tip, na obrázky se podívám a určitě doplním. Měj se hezky, --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 10. 10. 2011, 19:13 (CEST)

Dotaz na portál Kazuistiky[editovat zdroj]

Ahoj Katko,

Zakládám Portál:Kazuistiky a chci se zeptat, jak to vypadá s pracovní skupinou Kazuistiky a výsledkem. Použil jsem některé Vámi vytvořené stránky a vložil odkazy do portálu. Sháním teď všelijaké kontakty, abych sehnal další kazuistiky (už jsem jich pár sehnal). Nemáš náhodou nějaké kontakty nebo ještě nezpracované kazuistiky? Byl bych ti za ně moc vděčný. Snažil jsem se taky založit novou pracovní skupinu Kazuistiky, ale nechtěl jsem stránku dublovat. Je ta pracovní skupina ještě aktivní? Pokud ano, založil bych prac. sk. s jiným názvem. Asi toho máš teď moc, ale za dotaz nic nedám - nechceš na tomto portálu taky pracovat? :)

Hezký zbytek dne ----Portret-MK.jpg Martin Kozel -- redakce WikiSkript 18. 1. 2012, 14:08 (CET)

Ahoj!

Pracovní skupina Kazuistiky je poněkud na mrtvém bodě :-) Na fakultě se v teď děje hodně změn a nikdo neví, zda budou kazuistiky i nadále používány ke zkoušení, proto je ani dál nezpracováváme. Skupinu jsem ale rušit prozatím nechtěla. Takže klidně ji použij a přetvoř k tvému záměru!

Námi vytvořené stránky klidně použij, budu jedině ráda, pokud budou nějak užitečné. Jinak takto mám celkem 19 oborů s kazuistikami (nevím kolik přesně, ale pár set jich tam asi bude). Jsou většinou zpracované, ale nijak ideálně. Občas k vypracování mám i autory, ale často jsou to opsané pasáže z knížek a není to použitelné, často jsou ve vypracování i faktické chyby. Pokud bys chtěl, zašlu ti všechno co mám.

Pošli mi kontakt, kam ti mám všechno poslat, to není vůbec problém. Jinak vše najdeš i na fakultních stránkách, ale mail je rychlejší :-) Jo a rozhodně bych spolupracovat chtěla :-) Kdybys potřeboval cokoli dalšího, neváhej se ozvat.

Hezké odpoledne --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 18. 1. 2012, 15:01 (CET)

To bych byl moc rád, kdybys na tom spolupracovala – jistě už s těmi kazuistikami máš zkušenosti. Ty materiály mi prosím pošli, podívám se na ně. Můj mail je xkozelm@gmail.com. Skupinu přepracuji co nejdříve, aby se to trochu rozhýbalo. Ještě jednou díky. ----Portret-MK.jpg Martin Kozel -- redakce WikiSkript 18. 1. 2012, 16:12 (CET)
Máš to na mailu ;) --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 18. 1. 2012, 16:43 (CET)
Mám ještě dotaz. Můžu změnit názvy již vypracovaných kazuistik, tak aby nadpisy nebyly tak dlouhé a daly se zobrazit jako podstránky jiných stránek? Díky ----Portret-MK.jpg Martin Kozel -- redakce WikiSkript 18. 1. 2012, 20:48 (CET)
Vypracovaných kazuistik myslíš již vložených do WS, nebo všech, které jsem ti poslala? To asi záleží na tom, jak chceš kazuistiky pojmout. Jestli chceš, aby jejich názvy byly jednotné, nebo to mají být podstránky, mají být nějak označené nebo jestli chceš jenom jejich řazení do portálu bez jiného značení... Jinak ty, které jsou již do WS vložené, jsou podstránkou (Kazuistiky (3. LF, Modul IIC)/).
Buď se může zachovat stávající systém (podstránka) - ten by se dal použít pro kazuistiky z naší fakulty (zkouškové kazuistiky je dobré nechat v původním znění), u jiných nevím jaký je jejich původ. A nebo je možné vymyslet systém jiný... To už záleží na tobě :-) --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 19. 1. 2012, 15:34 (CET)


Ahoj Martine,
dovolím si přidat pár poznámek k využití kazuistik: Imunologické kazu, které jsou na Kazuistiky (3. LF, Modul IIC) má smysl takto ponechat do konce školního roku. Do té doby podle nich běží u nás na fakultě kurzy. Pak ztrácí využití, výuka dále se změnila a vznikla celá série nových kazuistik, které jsou umísťovány na speciální portál. Tyto původní tedy bude možné použít jakkoli, přímé uplatnění ve výuce však (minimálně na 3. LF) mít nebudou.
Proto si myslím, že nejlepší bude, když vytvoříš strukturu i formu vypracování podle sebe a zatím na kazuistiky z 3. LF odkážeš, na konci roku se pak přepracují podle tebe. Co se týče názvů, navrhoval bych zatím přesměrovávat z tvého, jednoduchého názvu na náš komplikovaný (Céliakie/Kazuistika -> Kazuistiky (3. LF, Modul IIC)/Průjmy, anemie, nález autoprotilátek) a na konci roku to otočit. Taky bude možné vyhodit úvodní upozornění.
(Ještě jedna věc: Všim jsem si, že některé kazuistiky označuješ jako "Materiály získané a určené ke studiu a zkoušení na 3. LF". Ona to není úplně pravda, studijní materiál je pouze zadání kazuistiky, vypracování je práce studentů a mělo by se uvést kdo je autorem. Taky do shrnutí editace přijde: Upraveno a vloženo se svolením autora (jméno). A v neposlední řadě, jak psala Katka výše, ne všechny jsou odzdrojované a bylo by dobré nějakou referenční literaturu doplnit.)
Kdybys potřeboval jakkoli poradit, neváhej :-) Měj se hezky a příjemné zkouškové
Kuba, --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 26. 1. 2012, 16:57 (CET)
Ahoj,
Díky za tvé poznámky. Promiň, že odepisuji takto pozdě, ale byl jsem zaneprázdněn.
Stránky jsem bohužel přesměroval ještě před tím než jsem si to tady přečetl. Zkoušel jsem to vrátit, ale nic mi to neudělalo. Nevíš jestli to lze vrátit na původní název?
Když jsem psal to shrnutí editace, tušil jsem, že s tím budou problémy... :) Pro příště budu psát to, cos mi navrhl.
Mám ještě dotaz, jestli by ses nechtěl na převodu kazuistik také podílet?
Hezký den, ----Portret-MK.jpg Martin Kozel -- redakce WikiSkript 23. 2. 2012, 13:35 (CET)
Pro Cat.katku: Ahoj, Pokud bys stále chtěla pomoci s kazuistikami, tak jsem upravil Fórum:Pracovní skupiny/Kazuistiky - v podstatě jsem ponechal, co zde bylo a trochu poupravil. Jestli byc mohla začít s převodem kazu do wiki bylo by to super. Zdravim ----Portret-MK.jpg Martin Kozel -- redakce WikiSkript 23. 2. 2012, 15:22 (CET)
Zdravím, konečně jsem měla chvilku se na kazuistiky trochu lépe podívat. Co se týče názvů, udělala bych to jak píše Kuba. Tvůj název je jednoduchý a srozumitelný, na ten náš se stačí odkázat (a to pouze do konce školního roku). Co se týče převodu, jakou máš představu? Kazuistiky z naší fakulty jsou, jak jsis všiml, složeny ze zadání (to bylo vytvořeno vyučujícími), a z vypracování, které je dílem studentů. Např. Akutní glomerulonefritida/kazuistika byla převedena bez otázek a bez vypracování. Naopak Revmatoidní artritida/kazuistika toto obsahuje. Byla bych pro sjednocení struktury kazuistik. Další věc je, že jak jsem psala výše, vypracování jsou dílem studentů a je třeba si od nich vyžádat souhlas, uvést je jako zdroj. Navíc je vypracování dost často nepřesné, nesprávné, nebo doslova opsané (nejenom z internetu, zejména z knih) a je potřeba pečlivá kontrola zdrojů. Další věc: Jaký je původ shrnutí v některých kazu? A poslední věc: kazuistiky mají být po svém dokončení navrhovány ke kontrole. Ta byla původně zamýšlena jako kontrola vyučujícím daného kurzu, který projde naše vypracování. Pokud bude ale převáděno pouze zadání kazu, kontrola pozbývá smyslu.
Dnes bychom se měli vidět na konzultaci, tak to budeme moci probrat podrobněji :-)

Hezké odpoledne, --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 12. 3. 2012, 13:00 (CET)

Extenze quiz[editovat zdroj]

Ahoj, tak konečně začala extenze na ty otázky fungovat. Tak jestli tě můžu poprosit, tak zkus vložit nějaké otázky do jedné z kazuistik, které jsou již na Wiki. Tady jsem již jednu udělal − Akutní nekróza pankreatu/kazuistika. Tak se třeba inspiruj a mi napiš připomínky. Měj se hezky ----Portret-MK.jpg Martin Kozel -- redakce WikiSkript 11. 4. 2012, 16:38 (CEST)

Ahoj, už jsem si všimla, zatím to vypadá dobře. Teď během wikiweekendu se na ně podívám a zkusím něco vytvořit a přidat nějaké připomínky. Díky a měj se! --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 21. 4. 2012, 22:09 (CEST)