Fórum:Letní škola wiki 2024

From WikiSkripta

Leto v Dobronicich.jpg

Letní škola wiki[edit | edit source]

Dobronice vyuka.jpg

Soustředění v Dobronicích je určeno pro všechny, kdo chtějí přispívat k tvorbě otevřených výukových materiálů, učit se nové věci, a také se protáhnout při sportu. Kurz vedou zkušení lektoři převážně z řad správců a administrátorů WikiSkript – čtvrtého největšího medicínského wikiprojektu na světě.

Základem letní školy jsou neformální workshopy a společná týmová práce na výukových materiálech. Účastníci se naučí komunikačním dovednostem potřebným pro rozvoj WikiSkript, nekonfliktní komunikaci a další užitečné postupy. Osvěží si i pravidla tvorby didaktického textu. Spektrum činností, v nichž se účastníci zdokonalí, nebo se s nimi seznámí, je široké.

Jak už je na letní škole wiki zvykem, budou mít hlavní témata spoustu přesahů do vysokoškolské pedagogiky a didaktiky, otevřených zdrojů, evidence-based medicine, práce s informacemi, využívání umělé inteligence atd. Určitě se dozvíme spoustu nového a naučíme se na některé věci koukat jinak.


Program bude připraven pro všechny úrovně pokročilosti ve WikiSkriptech, od úplných nováčků až po nejpokročilejší. Kromě hlavních témat nás samozřejmě čekají i mnohá další.

Workshopy budou doplňovat konzultace a individuální tréninky dovedností, které povedou zkušení správci a administrátoři WikiSkript. I tato část vždy probíhá v přátelské a neformální atmosféře.

Dobronice volej 0073.jpg

Mimo odborného programu na účastníky čeká i sportovní část programu. Bude se o ni starat Zdeněk Braum ml., případně jiný přátelsky naladěný trenér. Mají pro nás směs aktivit, při kterých se rozhýbeme, pobavíme, zasportujeme si, i se při nich leccos dozvíme. Sportovní část programu bude připravena tak, aby vyhovovala všem výkonostním i dovednostním úrovním.

Léto v Dobronicích

Jak se přihlásit[edit | edit source]

Napište na adresu redakce@wikiskripta.eu, ozveme se Vám zpět a domluvíme podrobnosti.

LužniceČástečně hrazeno z projektu „Transformace pro VŠ na UK“, financovaného z Národního plánu obnovy, registrační číslo NPO_UK_MSMT-16602/2022.

LogoEU.jpg LogoNPO2.png LogoMŠMT.png