Fórum:Letní škola Wiki 2021

From WikiSkripta

Letní škola wiki.png
  • Kdy: 21.7.–25.7.2021
    Při účasti v plném rozsahu bude příjezd ve středu večer, odjezd v neděli odpoledne.
    Bude možné přijet později / odjet dříve, především počítáme s účastí některých jen na víkend.
  • Kde: Jablonec nad Nisou, Penzion Lesovna
  • Cena: Účastníkům uhradíme dopravu, pobyt i stravu.
  • Doprava: Vlakem do stanice Nová Ves nad NisouLetní škola wiki je soustředění pro všechny, kdo chtějí přispět k tvorbě otevřených výukových materiálů nebo se dozvědět více o světě otevřených výukových zdrojů ve vysokoškolském vzdělávání. Kurz vedou zkušení lektoři převážně z řad správců a administrátorů WikiSkript – čtvrtého největšího medicínského wikiprojektu na světě.

Základem letní školy jsou neformální workshopy a společná týmová práce na výukových materiálech. Účastníci se naučí postupy potřebné pro tvorbu didaktického textu, jeho zveřejnění jako otevřeného výukového materiálu i pro jeho následnou správu a aktualizaci. Spektrum činností, v nichž se účastníci zdokonalí nebo se s nimi seznámí, je široké.

Hlavní témata budou dvě. Prvním budou nové směry ve výuce medicíny: výuka dle symptomů místo výuky dle diagnóz, management prvních 30 minut, profesionální komunikace – správné referování pacienta. Budeme se bavit o tom, co to znamená a jak pro takovou výuku chystat studijní materiály. Jak už je na letní škole wiki zvykem, bude to mít spoustu přesahů do vysokoškolské pedagogiky a didaktiky, otevřených zdrojů, evidence-based medicine, práce s informacemi atd. Určitě se dozvíme spoustu nového a naučíme se na některé věci koukat jinak. Budeme se vás ptát, jak se učíte, a budete moci porovnat svůj styl s ostatními.

Zkusíme přizvat kolegy z jiných projektů, letos oslovíme Wikimedia Foundation a především lidi kolem projektu Studenti píší Wikipedii.

Druhé nosné téma se bude točit kolem výstupů hmatatelnějších, ba docela hmatatelných. Druhým tématem budou 3D technologie v medicíně. Budeme si hrát s 3D tiskem (ano, tiskárny pojedou s námi), s 3D skenem a softwarem pro 3D modelování.

Program bude připraven pro všechny úrovně pokročilosti ve WikiSkriptech, od úplných nováčků až po otce zakladatele. Kromě hlavních témat nás samozřejmě čekají i další témata od přízemních až po vysoce nadzemní, tréninky redakčních dovedností atd.

Workshopy doplňují konzultace a individuální tréninky dovedností, které vedou zkušení správci a administrátoři WikiSkript. I tato část probíhá v přátelské a neformální atmosféře.

Mimo odborného programu na účastníky čeká i sportovní část programu. Bude se o ni starat Tadeáš Piskovský. Připravuje pro nás směs aktivit, při kterých se rozhýbeme, pobavíme se, zasportujeme si, i se při nich leccos dozvíme. I tato část programu bude připravena tak, aby vyhovovala všem výkonostním i dovednostním úrovním.

Pro zájemce o 3D[edit | edit source]

Pokud si chcete práci se 3D aktivně užít, doporučujeme drobnou přípravu. Stáhněte si do NB software pro 3D modelování Fusion 360 (pro studenty zdarma, ale ověření účtu chvíli trvá) a zkuste si vytvořit svoji 3D vizitku podle návodu. Na místě pak budeme řešit nejasnosti a pomůžeme Vám tisk dotáhnout.

Zkusíme rovněž vytisknout něco praktického, např. funkční fonendoskop a zkusíme se naučit používat 3D skener Creaform Academia.

Zúčastní se[edit | edit source]

Pro přehlednost se vpisujte vždy na poslední místo v tabulce.

Fotka Jméno Poznámky
1 Filip Mareš.jpg Filip Mareš příjezd st cca ve 20h, odjezd možná již so odpoledne
2 Martin Vejražka.jpg Martin Vejražka + 3, z toho 1× bezlepková dieta
3 Klarapech2.jpg Klára Pecháčková příjezd ve čtvrtek dopoledne, odjezd v sobotu dopoledne
4 CeSt2.jpg Čestmír Štuka přijedu, +1, +3/2
5 Tesarova Jana.jpg Jana Tesařová + 2, + 1 středně velký žlutý pes Tylle
6 Tadeáš Piskovský +1 + pes
7 AdELA.jpg Adéla Bubeníková
8 Lukáš Panenka pravděpodobně na sobotu
9 Babet Příjezd ve čtvrtek večer
10 DenKazeka Příjezd ve čtvrtek večer
11 Jiří Gurka.jpg Gurka pátek večer až neděle
12 Bára Šimáčková pátek večer až neděle
13 Natyf +1, pátek večer až sobota večer
14 Stanislav Štípek odjezd v sobotu večer
15

Nezúčastní se[edit | edit source]

Fotka Jméno Poznámky
Jakub Fibigar