Fórum:Letní výcvikový kurz s WikiSkripty 2022

Z WikiSkript

Dobronice leto.jpg

  • Kdy: 17.-24.7.2022
  • Kde: Dobronice
  • Kdo: Studenti, dokotorandi, absolventi. Každý koho zajímá a baví se starat o WikiSkripta, rozvíjet přitom své schopnosti a bavit se v tlupě přátel.

Letní škola wiki[upravit | editovat zdroj]

Dobronice vyuka.jpg

Soustředění v Dobronicích je určeno pro všechny, kdo baví přispívat k tvorbě otevřených výukových materiálů, naučit se nové věci a současně protáhnout kostru při sportovních akcích. Kurz vedou zkušení lektoři převážně z řad správců a administrátorů WikiSkript – čtvrtého největšího medicínského wikiprojektu na světě.

Základem letní školy jsou neformální workshopy a společná týmová práce na výukových materiálech. Účastníci se naučí postupy potřebné pro tvorbu didaktického textu, jeho zveřejnění jako otevřeného výukového materiálu i pro jeho následnou správu a aktualizaci. Spektrum činností, v nichž se účastníci zdokonalí nebo se s nimi seznámí, je široké.

Mezi tématy budou letos určitě WikiData: využití znalostí schovaných ve strukturovaných datech a jejich využití. Jak už je na letní škole wiki zvykem, bude to mít spoustu přesahů do vysokoškolské pedagogiky a didaktiky, otevřených zdrojů, evidence-based medicine, práce s informacemi atd. Určitě se dozvíme spoustu nového a naučíme se na některé věci koukat jinak. Budeme se vás ptát, jak se učíte, a budete moci porovnat svůj styl s ostatními.

Zkusíme přizvat kolegy z jiných projektů, letos oslovíme Wikimedia Foundation a především lidi kolem projektu WikiData na Wikipedii.

Druhým tématem, bude letos rétorika. Mají-li vaše myšlenky zaujmout posluchače, musíte je umět sdělit. Pod odborným vedením zkusíme tyto schopnosti rozvíjet a posunout na novou úroveň.

Program bude připraven pro všechny úrovně pokročilosti ve WikiSkriptech, od úplných nováčků až po otce zakladatele. Kromě hlavních témat nás samozřejmě čekají i další témata od přízemních až po vysoce nadzemní, tréninky redakčních dovedností atd.

Workshopy doplňují konzultace a individuální tréninky dovedností, které vedou zkušení správci a administrátoři WikiSkript. I tato část probíhá v přátelské a neformální atmosféře.

Dobronice volej 0073.jpg

Mimo odborného programu na účastníky čeká i sportovní část programu. Bude se o ni starat Tadeáš Piskovský. Připravuje pro nás směs aktivit, při kterých se rozhýbeme, pobavíme se, zasportujeme si, i se při nich leccos dozvíme. I tato část programu bude připravena tak, aby vyhovovala všem výkonostním i dovednostním úrovním.

Léto v Dobronicích

|}

Lužnice