Fórum:Letní škola Wiki 2022

From WikiSkripta

Dobronice leto.jpg

  • Kdy: 17.-24.7.2022
  • Kde: Dobronice
  • Kdo: Studenti, dokotorandi, absolventi. Každý, koho zajímají WikiSkripta a chce se o ně starat, rozvíjet přitom své schopnosti a bavit se v tlupě přátel.

Letní škola wiki[edit | edit source]

Dobronice vyuka.jpg

Soustředění v Dobronicích je určeno pro všechny, kdo chtějí přispívat k tvorbě otevřených výukových materiálů, učit se nové věci, a také se protáhnout při sportu. Kurz vedou zkušení lektoři převážně z řad správců a administrátorů WikiSkript – čtvrtého největšího medicínského wikiprojektu na světě.

Základem letní školy jsou neformální workshopy a společná týmová práce na výukových materiálech. Účastníci se naučí postupy potřebné pro tvorbu didaktického textu, jeho zveřejnění jako otevřeného výukového materiálu i pro jeho následnou správu a aktualizaci. Spektrum činností, v nichž se účastníci zdokonalí nebo se s nimi seznámí, je široké.

Mezi tématy budou letos určitě WikiData pro začátečníky. Naučíme se, jak jednoduše využít strojově čitelná data k vylepšení textů pro lidi. Přizveme k tomu i odborníky z Wikimedia Foundation.

Druhým tématem, budou letos prezentační dovednosti. Mají-li naše myšlenky zaujmout, musíme je umět sdělit.

Jak už je na letní škole wiki zvykem, budou mít obě hlavní témata spoustu přesahů do vysokoškolské pedagogiky a didaktiky, otevřených zdrojů, evidence-based medicine, práce s informacemi atd. Určitě se dozvíme spoustu nového a naučíme se na některé věci koukat jinak.


Program bude připraven pro všechny úrovně pokročilosti ve WikiSkriptech, od úplných nováčků až po nejpokročilejší. Kromě hlavních témat nás samozřejmě čekají i mnohá další.

Workshopy budou doplňovat konzultace a individuální tréninky dovedností, které povedou zkušení správci a administrátoři WikiSkript. I tato část vždy probíhá v přátelské a neformální atmosféře.

Dobronice volej 0073.jpg

Mimo odborného programu na účastníky čeká i sportovní část programu. Bude se o ni starat Tadeáš Piskovský. Připravuje pro nás směs aktivit, při kterých se rozhýbeme, pobavíme, zasportujeme si, i se při nich leccos dozvíme. Sportovní část programu bude připravena tak, aby vyhovovala všem výkonostním i dovednostním úrovním.

Léto v Dobronicích

Jak se přihlásit[edit | edit source]

Napište na adresu redakce@wikiskripta.eu, ozveme se Vám zpět a domluvíme podrobnosti.

LužniceČástečně hrazeno z projektu „Transformace pro VŠ na UK“, financovaného z Národního plánu obnovy, registrační číslo NPO_UK_MSMT-16602/2022.

LogoEU.jpg LogoNPO2.png LogoMŠMT.png