Fórum:Převod materiálů a matematické vzorce 2023

From WikiSkripta

Tento den se uskuteční dva semináře ve stejné místnosti a následující těsně po sobě. První seminář bude na téma tvorby matematických a chemických vzorců. Druhý seminář se bude věnovat převodu materiálů do Wikiskript. Oba semináře budou probíhat formou workshopu. Mezi nimi bude krátká přestávka s občerstvením.

Prosím, přineste si vlastní notebook/tablet. Výrazně vám to usnadní procvičování nově nabytých dovedností.

Matematické a chemické vzorce 2023[edit | edit source]

Matematické a chemické vzorce sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých člankov Wikiskript - hlavne z biofyziky, biochémie či farmakológie. Preto sa v prvej časti tohto seminára naučíme zapisovať matematické vzorce elegante a prehľadne pomocou tzv. LaTeX-ového prostredia Wikiskript. Na konci workshopu budete schopní zapísať bez problémov i zložené výrazy, ako napríklad korene kvadratickej rovnice.

Druhá čast seminára sa bude zaoberať kreslením chemických vzorcov pomocou voľne dostupného programu ChemSketch. Potom si pripomenieme, ako vkladať takto vytvorené obrázky do Wikiskript.

Ciklopirox.png
Kdy
čtvrtek 4. 5. 2023 v 18:30
Kde
Kateřinská 32, seminární místnost ÚLBLD, č 3.074

Zúčastní se[edit | edit source]

Fotka Jméno Poznámky
Avatar Dean Pavlovič
Avatar Barbora Kapustová
Iva Gorčíková
Honza Štěch

Nezúčastní se[edit | edit source]

Fotka Jméno Poznámky
Míša Školské+ pracovné+ WS grafické povinnosti + rýmička

Převod materiálů do WS 2023[edit | edit source]

Ilustrace převodu PDF do Wikiskript

Popis akce[edit | edit source]

Používáte při učení se na zkoušky vypracované otázky ("výpracky") nebo je přímo tvoříte? Už jste někdy vytvořili takový kompilát pro učení se na zkoušku, že by skoro šel vydat jako samostatná skripta?

Co se s takovým materiálem stalo po jistě úspěšně složené zkoušce? Nechali jste si ho pro sebe? Nebo jste jej sice nasdíleli spolužákům jako PDF, ale dokument již v takové formě zůstal navždy? Mrzí vás, že vaše mistrovské dílo nevyužívají další generace studentů dalšího ročníku?

Pojďte se podívat (a rovnou prakticky vyzkoušet), jak takový užitečný materiál co nejlépe převést do Wikiskript, kde v jeho tvorbě a zdokonalování budou další desetiletí (či snad i více..?) pokračovat ostatní studenti i doktoři. Z Wikiskript se totiž vaše práce nikdy neztratí, na rozdíl od nějakého PDFka na Google Disku.

Povím vám, jak jsem se do jednoho takového převodu pustil já (konkrétně u vypracovaných otázek z ošetřovatelství), na jaké problémy jsem narazil a jaké chyby jsem dělal (abyste je nemuseli dělat také). Vše si hned prakticky ozkoušíme, takže pokud máte nějaký vlastní materiál, přineste si jej s sebou. V opačném případě si můžete stáhnout můj materiál zde.

Dozvíte se:

  • Proč má smysl otázky rozepisovat do článků na Wikiskriptech
  • Jak kapitoly ve "výprackách" přetavit v hezké články
  • Jak zajistit, že náš skvost najdou i ostatní
  • Jak umožnit vygenerovat PDF z článků pro offline studium
Kdy
čtvrtek 4. 5. 2023 v 19:30
Kde
Kateřinská 32, seminární místnost ÚLBLD, č 3.074
Kdo

Zúčastní se[edit | edit source]

Fotka Jméno Poznámky
Avatar Honza Štěch Přednášející
Avatar Barbora Kapustová
Iva Gorčíková

Nezúčastní se[edit | edit source]

Fotka Jméno Poznámky
Míša Školské+ pracovné+ WS grafické povinnosti + rýmička