Portál:Modul Obecné základy patologie a patofyziologie (3. LF UK)

Z WikiSkript

Základní kurz obecné patologie seznamuje studenty s principy patologie jako vědy, obsahuje základní onemocnění. Kurz se zaměřuje na přesnou terminologii, zdůrazňuje vztahy mezi symptomy a příznaky nemocí a jejich etiologií a terapeutickými důsledky. Kurz patologické fyziologie je zaměřen na obecné principy vzniku a průběhu onemocnění. Patologická fyziologie je předmětem propojujícím teoretickou a klinickou výuku a je nezbytná pro přípravu studentů v rámci používání principů vědecké medicíny v praxi.

Preparáty pro kurz Obecné základy patologie a patofyziologie[upravit | editovat zdroj]

Atlas preparátů k Modulu Obecné základy patologie a patofyziologie na 3. LF UK se snaží poskytnout ucelený přehled patologických jevů ve tkáních a orgánech, které jsou v tomto modulu probírány. Pro prohlížení preparátů k danému praktiku stačí kliknout na jeho název v seznamu níže (pro většinu z vás budou díky rychlosti připojení vhodnější preparáty bez zoomu). Zobrazí se stránka, ve které je na prvním místě galerie všech snímků, dále preparáty samotné. Na většině snímků jsou šipkami označeny struktury, které je záhodno umět na konci výuky tohoto kurzu poznat.

Popisy označených struktur jsou standardně sbalené, expandovat je lze tlačítkem "rozbalit". Toto řešení jsem zvolil proto, abyste se mohli prve sami vyzkoušet ze znalosti o dané struktuře a až posléze se nechat "podat". Žádám Vás, abyste do vlastního portálu přímo nezasahovali a své připomínky a podněty k vylepšení psali do diskuzí k jednotlivým článkům.

Tento portál jsem tvořil se záměrem usnadnit těžký život třeťáka a trochu projasnit ztemnělá zákoutí histopatologie vyučované v rámci modulu Obecné základy patologie a patofyziologie.
Pěknou podívanou a hladké studium přeje Jonáš Dyba.

Preparáty bez zoomu Preparáty se zoomem

(náročné na připojení)

Praktika
Praktikum č.1 Praktikum č.1
Praktikum č.2 Praktikum č.2
Praktikum č.3 Praktikum č.3
Praktikum č.4 Praktikum č.4
Praktikum č.5 Praktikum č.5
Praktikum č.6 Praktikum č.6
Praktikum č.7 Praktikum č.7
Praktikum č.8 Praktikum č.8
Praktikum č.9 Praktikum č.9
Praktikum č.10 Praktikum č.10
Praktikum č.11 Praktikum č.11
Praktikum č.12 Praktikum č.12
Praktikum č.13 Praktikum č.13
Praktikum č.14 Praktikum č.14
Přehled všech preparátů


Zkratka OZPP v názvech článků znamená Obecné základy patologie a patofyziologie a je určena k tomu, aby bylo jasně poznat, že daný článek je studijní materiál k tomuto modulu.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]

Související články[upravit | editovat zdroj]